Середа, 20 серпня 2014 03:00

Звернення до членів асоціації

Шановні колеги!

 
Звертаємо Вашу увагу на законопроект №9241-дП, рекомендований Комітетом Верховної Ради з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики.
 
Власне мова в проекті, рекомендованому Комітетом парламенту до прийняття за основу, йде про внесення змін до Закону “Про Митний тариф України” щодо приведення ставок ввізного мита до критеріїв СОТ. Члени Комітету проаналізували пільгові ставки Митного тарифу і дійшли висновку, що більш ніж 2,5 тисячі (23,3% від загальної кількості ставок ввізного мита) ставок, нижчі за рівень, встановлений зобов’язаннями України перед Світовою організацією торгівлі. Згідно тексту пояснювальної записки до законопроекту, «з метою підвищення ефективності економіки країни, захисту інтересів національних виробників Комітет вбачає за доцільне підвищення тарифного захисту для певних груп товарів, попит на які в значній мірі задовольняється власними виробничими потужностями».
 
Зокрема, найбільш суттєві зміни розмірів ставок ввізного мита у проекті закону передбачені для наступних товарних груп згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності: живі дерева та інші рослини, зрізані квіти і декоративна зелень (товари товарної групи 06), пластмаси, полімерні матеріали та вироби з них, хімічна продукція  (товари товарних груп 38, 39), машини, обладнання і механічні пристрої, електричні машини, обладнання та їх частини (товари товарних груп 84, 85), продукти органічної та неорганічної хімії (товари товарних груп 28, 29), барвники, пігменти, фарбувальні матеріали, замазки, лаки (товари товарної групи 32), штукатурні матеріали, вапно, цемент ( товари товарної групи 25).
 
На нашу думку, прийняття даного законопроекту в запропонованій редакції може призвести до погіршення інвестиційного клімату та значно знизить конкурентоздатність вітчизняної техніки на зовнішніх та внутрішніх ринках.
 
Просимо Вас в стислі терміни розглянути даний законопроект та надати Ваші пропозиції з метою їх узагальнення та подання пропозицій щодо внесення відповідних змін до з.п. №9241-дП.
 
З повагою,
 
Голова Ради
 
Асоціації «Украгромаш»                                                   П.Л. Штутман
 
 
1. Висновок Головного наук-експ.управління
 
2. Повідомлення на порталі ВРУ
 
3. Пояснювальна записка 29.03.2012
 
4. Проект Закону 29.03.2012
 
Читати 636 разів

Корисні посилання