Середа, 20 серпня 2014 03:00

На ввезення імпортної сільгосптехніки в Україну може бути запроваджено мито

В уряді України розглядають можливість введення мита на ввезення в Україну імпортної техніки та обладнання для сільського господарства. 
 
Про це повідомив в.о. директора департаменту інженерно-технічного забезпечення та сільгоспмашинобудування Міністерства аграрної політики та продовольства України Павло Гринько, виступаючи з доповіддю перед керівниками і фахівцями провідних вітчизняних підприємств сільгоспмашинобудування, профільних державних структур і наукових організацій під час засідання міністерства, що відбувся в п'ятницю, 28 травня, в Кіровограді. 
 
За словами Гринько, введення такого мита - непросте питання, з урахуванням членства України в СОТ, і накладаються цим зобов'язань. Але в необхідності прийняття подібних заходів в міністерстві впевнені. 
 
«Ми повинні разом з вами, з громадськими організаціями відпрацювати це питання, щоб його можна було внести в Раду», - зокрема, сказав Гринько, звертаючись до машинобудівників. 
 
Найпростіший розрахунок показує: при введенні 10% мита, збори від ввезення імпортної техніки складуть від 300 млн. Грн., Які можна буде спрямувати на розвиток агропромислового комплексу через урядові програми для селян і машинобудівників, - зокрема, зазначив чиновник. 
 
За даними статистики, сьогодні в Україні безмитно ввозяться тисячі одиниць імпортної сільгосптехніки, в тому числі, що була у вжитку. У 2011 році, наприклад, 3,1 млрд. Із загального обсягу внутрішнього ринку в 4,5 млрд. Грн. склав імпорт, насамперед - китайських, польських, білоруських та американських машин. Єдиний сегмент, в якому поки лідирує український виробник (ПАТ «Червона зірка»), залишається посівна і грунтообробна техніка. З іншого боку - ввезення комплектуючих та виробничого обладнання, необхідного українським виробникам для того, щоб виробляти конкурентоспроможну продукцію, обкладається сьогодні митом в розмірі від 5% їх вартості.
Читати 676 разів

Корисні посилання