Вівторок, 10 травня 2016 00:00

Акціонер ХТЗ: інформація про вивіз обладнання підприємства до Росії безпідставна

Претензії СБУ щодо наміру власників Харківського тракторного заводу вивезти частину активів і готову продукцію до Росії є безпідставними.

На цьому наголосив власник 30% акцій підприємства Зиґфрід Вольф, йдеться в прес-релізі ХТЗ.

«Претензії: порушення положень зовнішньоторговельного законодавства, незаконний вивіз тракторів до Росії, незаконна передача устаткування й документації, ухиляння від сплати податків і, як наслідок, збиток, нанесений державним інтересам України, — усе це не має під собою ніяких підстав», — йдеться в повідомленні.

«Я не розумію мотивів, через які зараз здійснюються спроби дискредитації керівництва підприємства, ставиться під загрозу матеріальний добробут співробітників підприємства і членів їхніх родин, а Україна завдає шкоди своїй привабливості як об'єкта інвестицій для міжнародних інвесторів. У будь-якому разі антиросійські настрої в нинішніх складних політичних обставинах — поганий порадник», — зазначає Вольф.

«Харківський тракторний завод зробить усе можливе для того, щоб усунути будь-які непорозуміння та працювати із владою на конструктивній основі. Нам нема чого приховувати, але нам є що втрачати. ХТЗ експортував 60 000 одиниць сільськогосподарської спецтехніки на п'ять континентів і має дуже гарну репутацію в усьому світі. Її необхідно зберегти», — додає він.

Вольф нагадав, що в 2015 підприємство сплатило 100 млн грн податків, а «розслідування, проведені СБУ, до цього часу ніяких доказів карних злочинів не виявили».

Нагадаймо, суд Харкова за зверненням СБУ в квітні заблокував банківські рахунки й заморозив активи компанії. Всі протести керівництва ХТЗ були відхилені. Це призвело до зупинки виробництва, після чого на заводі почалися звільнення працівників.

27 квітня стало відомо, що Олександр Ярославський, президент і власник групи «DCH», за пропозицією австрійського бізнесмена Зігфрида Вольфа придбав контрольний пакет акцій підприємства.

Зиґфрід Вольф на сьогодні є головою ради директорів корпорації «Русские машины». З 2010 є власником 30% акцій ХТЗ.

 

Джерело - Agronews.ua

Читати 1073 разів

Корисні посилання