П'ятниця, 20 травня 2016 00:00

Техрегламенти на сільгосптехніку в Україні приведуть до норм ЄС

Українське законодавство щодо процедур оцінки відповідності сільськогосподарської техніки буде приведено до європейського.

Про це розповіла Владислава Рутицька, заступник міністра агрополітики з питань євроінтеграції - повідомили в прес-службі Мінагрополітики.

«На сьогоднішній день вже готова дорожня карта переходу на європейську модель оцінки відповідності сільськогосподарської техніки. Крім того, чітко прописаний план заходів на 2016 рік щодо впровадження технічного регламенту затвердження типу сільгосптракторів. Це ті основні документи, за якими ми будемо працювати найближчий рік», - зазначила Владислава Рутицька.

Зокрема, серед завдань заступник міністра назвала:

- чинний Технічний регламент гармонізувати до Regulation (EU) №167/2013 про затвердження типу і нагляду за ринком сільськогосподарських і лісогосподарських транспортних засобів;

- розробити гармонізовані з Regulation (EU): №№1322/2014, 2015/208, 2015/96, 2015/504, 2015/68 регламенти, які встановлюють окремі вимоги до сільськогосподарської техніки;

- привести у відповідність до законодавства ЄС інституційне забезпечення затвердження типу (статус і повноваження органів затвердження типу і технічних служб).

«В кінці 2015 року було прийнято рішення відмовитися починаючи з 2016 року і від обов'язкової сертифікації сільськогосподарської в тому числі імпортної, що дозволило для виробників і імпортерів зменшити додаткові витрати. Для завершення процесу повної гармонізації та взаємних результатів оцінки відповідності сільськогосподарських транспортних засобів необхідно об'єднати зусилля Мінагрополітики, виробників і постачальників і в стислі терміни вжити заходів щодо повної відповідності затвердження типу тракторів, причепів, причіпних машин нормам Європейського Союзу», - зазначила заступник міністра.

 

Джерело - Агроправда

Читати 963 разів

Корисні посилання