Середа, 20 серпня 2014 03:00

Ситуація з неповерненням ПДВ «Червоній зірці» потребує негайних заходів

Українські виробники сільгосптехніки вкрай стурбовані ситуацією, що склалась в зв’язку з неповерненням державою заборгованості з ПДВ одному з вітчизняних лідерів у виробництві ґрунтообробної та посівної техніки – заводу «Червона Зірка». Про це йде мова у зверненні асоціації до Президента, прем’єр-міністра та голови Державної податкової служби України.
 
«ПАТ «Червона зірка» опинилось в надзвичайно скрутній ситуації, пов’язаній з неповерненням державою заборгованості з ПДВ. Якщо в лютому місяці 2012року було відшкодовано 5,3 млн.грн., березні уже 3,0 млн.грн, ПДВ, то за 2 останні місяці жодної гривні. Станом на 1 червня 2012 року заборгованість з ПДВ становить 22,9 млн.грн., в тому числі 19,7 млн. грн. – сума простроченої заборгованості, яка пройшла всі необхідні перевірки та знаходиться на розгляді в ДПС України відповідно до поданих ДПІ в м. Кіровограді реєстрів на відшкодування ПДВ. В той же час, всі офіційні звернення, в тому числі — особистий прийом у ДПС України, не дають жодних результатів» — зазначається у зверненні.
 
В зв’язку з неповерненням ПДВ підприємство було змушене зупинити виробництво з 18 червня 2012 року та відправити працівників в вимушений  простій. В подальшому, говориться в документі, ситуація може призвести до скорочення чисельності працівників та замороження інвестиційних проектів по технічному переозброєнню, що, в свою чергу, негативно вплине  на виробництво  вітчизняної конкурентно-спроможної техніки.
 
Зважаючи на викладене вище, та враховуючи стратегічне значення підприємства для формування бюджету Кіровоградської області та національної економіки в цілому, асоціація звертається до керівників держави та ДПС з проханням розглянути ситуацію щодо відшкодування простроченої бюджетної заборгованості  ПАТ «Червона зірка» та вжити відповідних заходів для якнайшвидшого повернення належних сум простроченої бюджетної заборгованості з ПДВ.
Читати 653 разів

Корисні посилання