Четвер, 06 квітня 2017 00:00

Професійно-технічна освіта в Україні стане ближчою до роботодавців

Як наблизити профтехосвіту до реального сектору економіки йшлося вчора, 4 квітня на Конференції «Професійна освіта та підготовка робітничих кадрів: сприяння соціально-економічному та регіональному розвитку України», що проходила у рамках проекту Європейського фонду освіти (ЄФО) «Децентралізація професійно-технічної освіти в Україні - поштовх до дій». Учасники з різних регіонів України обговорювали розвиток професійної освіти в Україні в контексті децентралізації, шляхи побудови ефективної системи та оптимізації мереж профтехосвіти, державно-приватне партнерство та ін.

 «Під час моїх зустрічей з бізнесом підприємці розказують про дефіцит кваліфікованих кадрів в усіх сферах. Тож перед нами важливе завдання - зробити так, щоб людина під час навчання отримала знання, навички і могла відразу працювати у реальному секторі», - сказав присутній на конференції Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він також підкреслив, що уряд вживає заходів для зміни системи освіти, що Кабінет Міністрів визначив це пріоритетом своєї діяльності.

У свою чергу,  голова наглядових рад «Ельворті ГРУП» і «Гідросила ГРУП», член президії Ради Федерації роботодавців України Павло Штутман назвав однією із переваг процесу децентралізації професійно-технічної освіти, на який взято курс,  - швидкість реагування.

«Чим коротше ланцюжок взаємодії між роботодавцем та закладом професійно-технічної освіти, тим краще. Ми купуємо на підприємства нове обладнання, модернізуємо їх, і нам необхідні компетентні кадри. І коли в рамках децентралізації частина повноважень з управління професійно-технічною освітою передається на рівень області - це виключно позитивна для нас можливість. Але за однієї умови: після передачі частини повноважень з управління професійно-технічною освітою органам місцевого самоврядування та органам державної влади на місцях, це управління повинно здійснюватися не гірше, ніж виконувалося централізовано», - зазначив Павло Штутман.

 

Медіа

Читати 997 разів Останнє редагування Четвер, 06 квітня 2017 14:05

Корисні посилання