Середа, 20 серпня 2014 03:00

Павло Штутман озвучив проблеми сільгоспмашинобудування для глави уряду

Голова ради Асоціації «Украгромаш» Павло Штутман взяв участь у зустрічі представників громадських об'єднань, які працюють у сфері агропромислового комплексу, з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим. У числі інших, були підняті питання роботи державних програм, спрямованих на підтримку агропромислового комплексу, в тому числі - сільгоспмашинобудування, своєчасного відшкодування ПДВ експортерам, і ряд інших актуальних для галузі тем. 
Говорячи про державну підтримку вітчизняних виробників техніки та обладнання для АПК, Штутман, зокрема, зазначив, що цілий ряд програм сьогодні фактично не працює (придбання вітчизняної сільгосптехніки на умовах фінансового лізингу, часткової компенсації вартості складної сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва, підтримки виробника через механізм здешевлення кредитів та компенсації лізингових платежів для суб'єктів господарської діяльності в агропромисловому комплексі). 
Крім того, голова ради «Украгромаш» звернув увагу глави уряду на проблеми, з якими стикаються підприємства галузі в зв'язку з необхідністю технічного переозброєння: 
«Більшість виробничого обладнання морально і фізично застаріло, галузі вкрай необхідне технічне переоснащення для випуску сільгоспмашин, що відповідають сучасному технічному рівню. У той же час, сьогодні на ввезення високотехнологічного виробничого обладнання, яке не виробляється в Україні, діють ставки ввізного мита до 5%, в ​​той же час імпорт готової сільгосптехніки митом не обкладається », - в числі іншого, зазначив Павло Штутман. 
Серед інших питань, порушених Штутманом в ході зустрічі - доцільність окремих законодавчих ініціатив, зокрема, одного з проектів закону про внесення змін до Закону України
«Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу», в якому пропонується скасування обов'язкової локалізації виробництва сільгосптехніки, яка виробляється в Україні. Так, якщо сьогодні для того, щоб зроблений в Україні трактор вважався українським, в ньому має бути не менше 50% українських комплектуючих, то поправкою, про яку йде мова, цю норму пропонують прибрати. Таким чином, складальні виробництва, на 100% що використовують імпортні комплектуючі, зможуть розраховувати на державну підтримку, як виробники вітчизняної техніки. В свою чергу, імпортери сільгосптехніки лобіюють зниження норми до 10%, що, на думку Штутмана, також неприпустимо. У разі прийняття будь-який з цих поправок, закон логічніше буде перейменувати в «Закон про підтримку світового машинобудування», - вважає він. 
«Мені здається, Україна - поки не настільки потужна держава, щоб за рахунок своїх платників податків підтримувати машинобудування інших, багатших держав», - в числі іншого, відзначає голова ради Асоціації «Украгромаш». 
Також їм було порушено тему не завжди своєчасного відшкодування ПДВ вітчизняним підприємствам-експортерам, що виробляють техніку та обладнання для АПК. 
За всіма озвученим пунктам Асоціацією для глави уряду були підготовлені конкретні пропозиції. У свою чергу, прем'єр-міністр запевнив усіх учасників зустрічі, що з усіх розглянутих в ході консультацій питань будуть дані відповідні доручення та встановлено контроль щодо їх виконання. 
Прем'єр-міністр підкреслив, що всі проблемні питання у сфері АПК будуть вирішуватися.
«Країна взяла курс на стабільний розвиток аграрного комплексу, в цьому ніхто не повинен сумніватися. Це наша довгострокова політика, ми цю політику будемо проводити », - підсумував Глава Уряду.
Читати 873 разів Останнє редагування Середа, 20 серпня 2014 18:21

Корисні посилання