Середа, 20 серпня 2014 03:00

Микола Присяжнюк: «Державну політику розвитку машинобудування повинні формувати досвідчені виробничники»

24 липня, в рамках робочого візиту до Кіровоградської області, Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк ознайомився з виробничими потужностями заводу з виробництва посівної та грунтообробної техніки «Червона зірка». 
З історією підприємства, темпами його розвитку та зразками сучасних сільськогосподарських машин керівника міністерства ознайомили Павло Штутман, голова наглядової ради ПАТ «Червона зірка», голова ради Асоціації виробників техніки та обладнання для АПК «Украгромаш», а також Сергій Калапа - генеральний директор заводу «Червона зірка ». 
В рамках екскурсії по підприємству міністр оглянув виробничі площі підприємства, сучасні офісні приміщення, унікальне обладнання, таке як комплекс порошкового фарбування деталей, ознайомився з сучасними принципами організації виробництва, впровадженими на ПАТ «Червона зірка». 
На виставковому майданчику заводу делегація оглянула серійну продукцію заводу, модернізовані і абсолютно нові машини. Особливу увагу гостей керівництво підприємства звернуло на модернізовані просапні сівалки Вега 8 і Веста 8 з новим висіваючим апаратом Профі, що забезпечує точний висів просапних культур, а також на новинки виробництва: посівний комплекс із стрілчастою лапою, для роботи за традиційною і мінімальною технологіями - Алькор 7, 3 і посівний комплекс з однодисковим сошником для роботи за традиційною, мінімальною і нульовою технологіями обробітку грунту - Оріон 9,6. 
В ході спілкування з керівництвом підприємства було піднято ряд актуальних проблем галузі сільгоспмашинобудування, зокрема, таких як створення в Україні необхідних умов для залучення інвестицій і необхідність вдосконалення митної тарифної політики. Крім того, керівництво «Червоної зірки» відзначило, що великою проблемою для підприємства на сьогоднішній день є невідшкодування великих сум заборгованості з ПДВ, що фактично призвело до перебоїв у роботі підприємства. Микола Володимирович пообіцяв допомогти у вирішенні цієї проблеми. 
Підсумовуючи спілкування з кіровоградськими машинобудівниками, міністр підкреслив важливість тісної співпраці міністерства аграрної політики та продовольства з Асоціацією «Украгромаш», зазначивши законодавчі ініціативи цієї організації. А також висловив думку про те, що стратегію розвитку галузі повинні пропонувати досвідчені виробничники, які, як ніхто, розуміють існуючі проблеми, а завданням міністерства, в свою чергу, повинно стати втілення цієї стратегії в життя на законодавчому та регуляторному рівні. 
Відповідаючи на запитання журналістів про стан сільськогосподарського машинобудування України в цілому, Микола Присяжнюк зазначив: «Перебуваючи тут, на« Червоній Зірці », ми чітко розуміємо, що цей сегмент сільськогосподарського машинобудування (посівна та грунтообробна техніка - ред.) Вже досяг в Україні високого рівня . Але у нас є багато інших напрямків, зокрема турбує виробництво зернозбиральної техніки, а також тракторів великої потужності ». 
«Сьогодні ми дискутуємо, яким шляхом йти, але часу на роздуми немає, буквально через місяць, до початку роботи Парламенту, ми вже будемо мати чітке уявлення яким шляхом має розвиватися сільськогосподарське машинобудування України» - запевнив присутніх міністр.
Читати 714 разів

Корисні посилання