Понеділок, 05 березня 2018 00:00

Максим Мартинюк розповів, як компенсуватиметься вартість сільгосптехніки

Перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк розповів про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки вітчизняного.

За його словами, виробники сільськогосподарської продукції зможуть найближчим часом скористатися такою дотацією, яка передбачена в загальній програмі державної підтримки аграріїв. Суть такого трансферту полягає в тому, що виробники сільгосппродукції будуть купувати техніку і обладнання сільськогосподарського призначення у вітчизняного виробника з частковою компенсацією вартості таких агрегатів і машин з бюджету держави.

Участь в програмі дозволено як юридичним особам, так і фізичним особам-підприємцям, у яких в обороті присутній 75% сільськогосподарської продукції. Також обов'язковою умовою для отримання допомоги є відсутність боргів перед державним бюджетом і Державної фіскальною службою.

На сайті Мінагрополітики, повідомив Мартинюк, розміщений перелік техніки, вартість якої підлягає частковій компенсації. У нього входить 2300 найменувань продукції від 90 українських виробників із зазначенням індикативної ціни кожної одиниці обладнання та сільськогосподарської техніки.

Вартість спеціально зафіксована на певному рівні, щоб виключити для продавців штучне підняття ціни на свою продукцію в розмірі державної підтримки. Обов'язковою умовою участі виробників сільгосппродукції в програмі підтримки є придбання техніки з використанням послуг державних банків: Приватбанк, Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк. Це виключає спілкування аграріїв з чиновниками, тому що всі операції з придбання товару здійснюються автоматично і є для покупця абсолютно прозорими.

В цьому році, підкреслив Мартинюк, завдяки ініціативі прем'єр-міністра, відбулося підвищення суми державної дотації на 5%: уряд буде компенсувати сільськогосподарським товаровиробникам на безповоротній основі не 20% вартості сільгосптехніки, як в минулому році, а 25% вартості придбаних агрегатів, машин, обладнання. Компенсація буде проводиться згідно з актами приймання-передачі або іншим документам, які підтверджують оплату через державні банки або банки, статутний капітал яких містить 75% і більше акцій, що належать державі.

Передбачений програмою загальний обсяг фінансування в розмірі 945 млн гривень дозволить здійснити здешевлення 9 тисяч одиниць сільськогосподарської техніки, що в грошовому вираженні складає 5 млрд гривень. Підводячи підсумки, можна резюмувати: відсоток компенсації виріс до 25%, список техніки збільшився від 800 одиниць до 2300 одиниць, сума грошових коштів компенсації становить майже 1 млрд гривень.

 

Джерело

Читати 1014 разів Останнє редагування Понеділок, 05 березня 2018 09:21

Корисні посилання