Середа, 20 серпня 2014 03:00

Відбулася чергова конференція Асоціації «Украгромаш»

5 вересня, в рамках XXIV Міжнародної агропромислової виставки «Агро 2012», відбулося чергова конференція Асоціації підприємств-виробників техніки та обладнання для АПК «Украгромаш». 
 
Крім керівного складу Асоціації та представників підприємств, що входять до її складу, участь у конференції взяли гості: заступник директора Департаменту інженерно-технічного забезпечення МінАПК України Павло Гринько, начальник відділу розвитку сільськогосподарського та тракторного машинобудування Департаменту промислової політики Мінекономрозвитку Віктор Островський, директор Департаменту технічного розвитку НАК «Украгролізинг» Микола Доценко, директор УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого Володимир Кравчук, директор Асоціації українських аграрних інженерів Володимир Кульгавий, голова асоціації «Укргідравліка» Юрій Титов, а також директор виробничого підприємства «Агро-Союз» Сергій Лашук. 
 
До порядку денного конференції в першу чергу було включено питання про виконання рішень попередніх зустрічей учасників Асоціації. Зокрема, голова Ради Асоціації Павло Штутман доповів присутнім про те на якій стадії сьогодні перебувати вирішення питань про звільнення підприємств сільськогосподарського машинобудування України від сплати мит на ввезення комплектуючих, сировини та матеріалів для виробництва сільгосптехніки, а також сплати мита на ввезення в Україну виробничого обладнання, необхідного для забезпечення розвитку галузі. 
 
Павло Леонідович зазначив, що на сьогоднішній день МінАПК розробляється положення, згідно з яким буде визначено чіткий порядок дій, який дозволить перенести в практичну площину, задеклароване новим Митним кодексом України, звільнення підприємств сільськогосподарського машинобудування від сплати держмита на ввезення комплектуючих, сировини і матеріалів, що, безсумнівно, позитивно вплине на розвитку галузі. 
 
Що ж до імпорту виробничого обладнання, то лобіювання цього питання також триває. На сьогоднішній день існує законопроект №11026 від 24.07.2012, зареєстрований в Парламенті, яким передбачені митні пільги для ввезення в Україну обладнання під реалізацію конкретних інвестиційних проектів, при цьому сільськогосподарське машинобудування попало в перелік тих пріоритетних галузей економіки, які зможуть претендувати на такі пільги. Не дивлячись на те, що даний законопроект лише частково відображає позицію Асоціації «Украгромаш» з даного питання, сам факт його існування - це крок, який свідчить про те, що уряд визнає існування проблеми і шукає шляхи її вирішення. 
 
Крім того, голова Ради Асоціації, поінформував її членів про роботу з усунення розбіжностей нової класифікації видів економічної діяльності та статей Податкового кодексу, які в разі не врегулювання, можуть привести до позбавлення вітчизняних підприємств-виробників техніки та обладнання для агропромислового комплексу існуючої пільги по сплаті податку на прибуток. 
 
Одним з найбільш гострих питань, порушених на конференції, стало питання про проблематику відшкодування підприємствам-членам Асоціації «Украгромаш» податку на додану вартість. Адже на сьогоднішній день майже половина підприємств, що входять в асоціацію, відчувають проблеми, пов'язані з несвоєчасним відшкодуванням цього податку. При цьому, підприємства, що експортують більше 50% продукції, що випускається, потрапили в залежність через існуючу системи відшкодування ПДВ. Чим більше підприємство працює на експорт, тим більше оборотних коштів вимивається. Стан підприємств-експортерів на сьогоднішній день таке, що якщо існуючі умови не змінюватися, експорт неминуче знижуватиметься. 
 
Окремим блоком для обговорення стала тема участі вітчизняних виробників сільськогосподарської техніки та обладнання в профільних виставках. Так, заступник директора Департаменту інженерно-технічного забезпечення МінАПК України Павло Гринько зазначив, що в майбутньому році Уряд планує фінансування виставкової діяльності українських виробників сільгосптехніки і запропонував членам Асоціації разом визначитися з переліком міжнародних виставок, які представляли б інтерес і для органів влади, і безпосередньо для компаній-виробників. 
 
Крім того на конференції, було прийнято рішення, про проведення регіональної агропромислової виставки, на додаток до літній виставці «АГРО», яка проводилась би в осінній сезон. Першу таку виставку планується провести вже восени 2013 року.
 
Особливо приємними моментами конференції стало дообрання складу Ради Асоціації та включення до її лави трьох нових членів. Так, за результатами зборів новими членами Ради Асоціації «Украгромаш» стали: голова правління ПАТ «Бердянськсільмаш» Віктор Кумпан і генеральний директор ДП «ВО ПМЗ ім. А.М. Макарова »Віктор Щеголь. А новими дійсними членами Асоціації стали Краснянське СП «Агромаш», виробниче підприємство «Агротехкомплект» та асоціація виробників гідравлічного обладнання «Укргідравліка», яка приєдналася до складу вітчизняних машинобудівників в якості асоційованого члена.
Читати 780 разів

Корисні посилання