Четвер, 21 серпня 2014 08:04

Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу»

08.11.2012 року Верховною Радою України було прийнято законопроект про внесення змін до Закону України «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу» (щодо сприятливих умов для вітчизняних машинобудівних підприємств) № 8764 від 06.07.2011.
 
Як зазначається в пояснювальній таблиці законопроекту :
 
Основними завданнями законопроекту є створення більш сприятливих умов для вітчизняних машинобудівних підприємств, які б стимулювали освоєння виробництва кращих зразків сільськогосподарських машин з використанням сучасної елементної бази іноземного виробництва з подальшим налагодженням виробництва власної високотехнологічної елементної бази. Проектом пропонується внести зміни до Закону України «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу» в частині удосконалення понять «вітчизняна техніка і обладнання для агропромислового комплексу», «вітчизняне машинобудування для агропромислового комплексу», а також особливостей надання державної підтримки на закупівлю техніки і обладнання для агропромислового комплексу.
 
Крім того, термін дії деяких норм чинного Закону України «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу», на сьогодні, обмежується 2010 роком, тому законопроектом пропонується продовжити дію таких норм на наступні роки.
 
Прийняття цього законопроекту розширить можливості освоєння виробництва вітчизняними підприємствами сучасної конкурентоздатної техніки із застосуванням елементної бази іноземних виробників, сільгосптоваровиробникам буде спрощено отримання державної підтримки для прискорення технічного переозброєння агропромислового комплексу та стимулювання впровадження прогресивних технологій у аграрному виробництві, що дасть можливість сільськогосподарським товаровиробникам виробляти конкурентоспроможну продукцію сільського господарства.
 
В висновці  комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин зазначається:
 
Обговорюючи положення законопроекту народні депутати України – члени Комітету акцентували увагу на тому, що зміст зазначеного законопроекту не відповідає назві. По суті законопроект стимулює збирання  сільськогосподарської техніки із запасних частин та вузлів виготовлених в інших країнах.
Читати 747 разів Останнє редагування Четвер, 21 серпня 2014 08:04

Корисні посилання