П'ятниця, 20 грудня 2019 00:00

Під час засідання "Украгромаш" розглянули найактуальніші для вітчизняних сільгоспмашинобудівників питання

Найактуальніші для вітчизняних сільгоспмашинобудівників питання розглянули у Федерації роботодавців України під час розширеного засідання Ради Асоціація Украгромаш під головуванням Павла Штутмана.

Це одна із найпотужніших асоціацій, що налічує близько 60 провідних вітчизняних виробників техніки і обладнання для агропромислового комплексу, які генерують 70% внутрішнього виробництва сільгоспмашин.

Участь у засіданні узяли заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький, Гендиректор ФРУ Руслан Ілічов, виконавчий директор Нацкомітету з промислового розвитку України Анатолій Гіршфельд.

Національні виробники сільгосптехніки висловили стурбованість подальшими перспективами програми державної підтримки аграріїв. Зокрема, пролонгацією у її рамках фінансування на 2020-й рік програми часткової компенсації аграріям вартості сільгосптехніки і обладнання вітчизняного виробництва

Нагадаємо, її запровадження дозволило збільшити інвестиції, продуктивність праці, сплату податків до бюджетів всіх, рівнів, зберегти робочі місця і створити нові.

Зокрема, завдяки цій ініційованій ФРУ та Нацкомітетом з питань промислового розвитку програмі

  • кількість машинобудівних підприємств, які взяли у ній участь, зросла з 44 до понад 180;
  • відбулося зростання фонду оплати праці: підприємства – учасники відповідно до вимог програми підняли фонд оплати праці щонайменше 8% у собівартості виробленої продукції;
  • мультиплікатор лише сплати податків від реалізації програми становить 1:1,5; а враховуючи, що виплата компенсації з бюджету відбувається після придбання техніки, тобто після сплати всіх зазначених податків, гроші платників швидко вертаються в економіку, збільшуючи ефект мультиплікації.
  • за оцінками ФРУ та Мінекономіки, створено до 5000 нових робочих місць.

Але ж на сьогодні недостатньо коштів на виплату сум часткової компенсації за 2019-й рік внаслідок зменшення у Державному бюджеті на 2019 рік цих асигнувань на з 881,79 млн.грн. до 681,79 млн.грн.

За даними Мінекономіки станом на 14.11.2019 сільськогосподарським товаровиробникам фактично перераховано кошти в сумі 640,79 млн.грн.

За оцінками ФРУ для забезпечення виплат згідно поданих та включених до реєстрів заявок аграріїв ще необхідно біля 400 млн.грн.

Тарас Висоцький зазначив, що держава повинна гарантувати кошти, які вона винна аграріям, тому в першу чергу за рахунок коштів, держбюджету – 2020 необхідно забезпечити повне фінансування заявок на відшкодування коштів з бюджету, що були подані у жовтні – грудні 2019 року

Також він підкреслив, що у січні 2020 року Міністерство спільно з профільними асоціаціями буде працювати над розподілом коштів. Тому Федерація та Асоціація «УкрАгроМаш» спільно з виробниками будуть готувати обґрунтування, аналітику для забезпечення розподілу коштів, передбачених у державному бюджеті на 2020 рік, в тому числі на продовження програми підтримки сільгоспмашинобудування та вийдуть з відповідними пропозиціями до Кабінету Міністрів України.

Нагадаємо, саме завдяки широкомасштабній кампанії, розгорнутій ФРУ на підтримку збереження програми компенсації, вдалося повернути до держбюджету 2020 зазначені видатки. Процес має завершити перерозподіл коштів по напрямках підтримки.

Читати 942 разів Останнє редагування П'ятниця, 20 грудня 2019 16:47

Корисні посилання