Четвер, 21 серпня 2014 08:05

Китай профінансує виробництво тракторів в Україні?

Тракторобудування на дніпропетровському «Південмаші» розвиватимуть за допомогою китайських інвестицій - відповідні домовленості були укладені 10 квітня в рамках робочого візиту до КНР української делегації на чолі з Олександром Григоровичем, директором департаменту інженерно-технічного забезпечення та сільськогосподарського машинобудування Міністерства аграрної політики і продовольства України. Про це повідомив голова ради Асоціації підприємств-виробників техніки та обладнання для АПК «Украгромаш» Павло Штутман, який брав участь в переговорах. 
 
Тристороння угода про співпрацю підписана між державним підприємством «Південний машинобудівний завод ім. А.М. Макарова »(ЮМЗ), китайської тракторобудівної компанією CHINA YTO International, а також інвестиційною компанією CITIC International Cooperation. 
 
Документом, зокрема, передбачено залучення китайською стороною урядових кредитів у створення та запуск спільного виробництва тракторів з комплектуючих YTO на базі дніпропетровського заводу. Уже на 2013 рік запланований випуск перших 2000 машин, з наступним збільшенням обсягів виробництва. 
 
За словами Штутмана, даний проект, реалізований в рамках виконання Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 рік, що закріпила за сільгоспмашинобудування статус однієї з пріоритетних галузей, може бути оцінений її представниками тільки позитивно. 
 
«Для України, яка є одним з найбільших в світі виробників зернових культур, з ємним ринком тракторів та інших сільськогосподарських машин, логічно і справедливо, що держава приділяє особливу увагу тракторобудування та комбайнобудування, в тому числі - відновленню й розвитку виробництва тракторів на потужностях ЮМЗ», - вважає Штутман. 
 
Компанія CHINA YTO International - найбільший виробник сільськогосподарських тракторів в КНР, і виробляє в рік, в тому числі, близько 36 тис. Машин потужністю понад 70 к.с., близько 30 тис. - Потужністю від 30 до 70 к.с. Має власне виробництво двигунів і трансмісій, і в даний момент знаходиться на етапі розробки нових енергоємних тракторів потужністю 270-300 к.с.
Читати 849 разів Останнє редагування Четвер, 21 серпня 2014 08:05

Корисні посилання