Четвер, 21 серпня 2014 08:05

Що машинобудівники запропонували міністру?

Розвиток українського машинобудування, в тому числі - сільськогосподарського, є одним з основних пріоритетів роботи Міністерства промислової політики. Про це його керівник, міністр промислової політики України Михайло Короленко заявив під час робочої наради з питань розвитку машинобудування, що відбувся в четвер, 25 квітня, в Кіровограді. 
 
У заході взяли участь голова Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ, голова Кіровоградської обласної адміністрації Андрій Ніколаєнко, голова ради асоціації підприємств-виробників техніки та обладнання для АПК «Украгромаш» Павло Штутман, керівники найбільших вітчизняних підприємств галузі, серед яких - Харківський тракторний і Херсонський машинобудівний заводи , «Червона зірка», «БілоцерківМАЗ», «Уманьфермаш», «Галещина, машзавод», «Брацлав» та інші. 
 
За словами міністра, основним завданням подібних зустрічей є формування нормативної бази, необхідної для нормального розвитку пріоритетних галузей промисловості держави, одним з яких сьогодні є сільгоспмашинобудування. 
 
«У нас є великий рамковий закон для сільгоспмашинобудування, і нам його треба з вами наповнити. Ми приїхали, щоб почути вас, донести до Кабміну і втілити ваші ідеї в документи, потрібні для успішного розвитку машинобудування », - підкреслив Короленко, звертаючись до машинобудівників. 
 
В ході обговорення представниками підприємств було окреслено широке коло конкретних питань, підходи до вирішення яких сьогодні потребують доопрацювання на державному рівні. В першу чергу, мова йшла про необхідність зміни митного тарифу, мит на ввезення виробничого обладнання та комплектуючих, які не виробляються в Україні, а також вдосконалення лізингових механізмів. 
 
«На сьогоднішній день сільгосптехніка, що була в експлуатації, по відношенню до якої шикуються бар'єри всіма розвиненими країнами, відкрито, без мит ввозиться в Україну, відбираючи в нас робочі місця і оборотні кошти. При цьому на те, з чого складаються ці машини, мито існує. Хоча в заключних положеннях Митного кодексу є якась пільга на ввезення вузлів і агрегатів, сьогодні вона не діє », - зокрема, зазначив голова ради асоціації« Украгромаш »Павло Штутман. 
 
Міністру був переданий пакет пропозицій, підготовлених машинобудівниками. В свою чергу, Короленко закликав представників підприємств до спільної роботи їх юридичних служб з міністерством для вироблення і проведення конкретних норм і законотворчих ініціатив, необхідних сьогодні галузі.
Читати 654 разів Останнє редагування Четвер, 21 серпня 2014 08:05

Корисні посилання