Середа, 20 серпня 2014 03:00

ХМЗ відстояв права вітчизняних сільгоспмашинобудівників

ТОВ НВП "Херсонський машинобудівний завод" 

Сільгосптехніка знову зізнається української, якщо вітчизняних комплектуючих в ній більше 50%. Законопроект № 8764, який скасовував дана вимога до виробників, минулого тижня був відхилений в Комітеті з питань аграрної політики і земельних відносин. Однак на єдиному в Україні комбайновому заводі НПП "ХМЗ" впевнені, що лобі імпортерів у зв'язку з цим тільки посилиться, повідомляє ТСН. 

Постійний головний біль українським виробникам комбайнів та іншого сільгоспобладнання забезпечували атаки лобістів з "рідного" аграрного міністерства на закон України "Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу". 

Цей закон визнавав української лише ту сільгосптехніку, де вітчизняного продукту було більше 50-ти відсотків. Такий стан речей, давало певні преференції вітчизняним виробникам, сприяло відновленню національного виробництва, але заважало високопоставленим імпортерам організувати широкомасштабну торгівлю закордонними виробами, отримуючи при цьому дотації з державного бюджету. 

У липні минулого року двома депутатами Верховної Ради Романом Ткачем та Ігорем Прасоловим був внесений законопроект (№ 8764 від 06.07.11), який, фактично скасовував вимоги мати на готовому комбайні або сівалці  50 відсотків комплектуючих українського виробництва. 

На думку директора єдиного в Україні комбайнового заводу НВП "ХМЗ" Віктора Слободянюка, якби це законопроект пройшов - на виробництві вітчизняної сільгосптехніки можна було б поставити хрест. І справа навіть не в тому, чий комбайн технологічнішими або дешевше - українська або імпортний. Йдеться про продовольчу безпеку держави. 

"Чи не буде вітчизняного комбайнобудування - будемо залежати від амбіцій і кон'юнктурних бізнес планів імпорто орієнтованих груп, - резюмує Віктор Слободянюк, - якщо взяти, той варіант, який пропонує Ткач і Прасолов, то "український комбайн" зробити можна в будь-якій скобяній лавці: достатньо на імпортну техніку, за допомогою двох гвинтів, прикрутити бирку "зроблено в Україні". 

За словами директора НПП "ХМЗ", тільки солідарний протест керівників 15-ти машинобудівних підприємств України дозволив "зарубати" роботу аграрних лобістів. 

Звернення до Президента, Кабміну та Народним депутатам подіяли належний ефект: минулого тижня глава Комітету з питань аграрної політики і земельних відносин Григорій Калетник повідомив, що законопроект № 8764 відхилений. 

Однак, було б наївно думати, що боротьба за великі гроші закінчена. На митних терміналах скупчилося імпортної сільгосптехніки на мільйони доларів. І ніхто цю саму техніку відправляти назад не збирається. 

За прогнозом Слободянюка, зараз основний удар буде спрямований на знищення єдиного великого виробника складної сільгосптехніки в Україні - Херсонського машинобудівного заводу. В даний час в Одеському апеляційному господарському суді вже розглядається справа про зміну власника ХМЗ. 

Знищивши підприємство, можна буде поставити українську владу на ґрунт трапилися фактів. Якщо не буде заводу, який може виробляти комбайни, то питання про випуск в Україні цих самих комбайнів можна вважати закритим. 

І ось тоді по справжньому відкриються ворота митних терміналів ...

Джерело: khersonline.net
Читати 783 разів Останнє редагування Середа, 20 серпня 2014 16:05

Корисні посилання