П'ятниця, 15 травня 2015 00:00

Скасування пільг по ПДВ для аграріїв скоротить експорт на 12%

Зниження виробництва в агросекторі в результаті дострокового скасування пільг по ПДВ зумовить скорочення обсягів експорту агропродукції і погіршення сальдо платіжного балансу країни. Зменшення обсягів експорту може скласти близько 11,5% або понад 2 млрд. дол.

Таку думку висловив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко, аналізуючи можливі наслідки переходу аграріїв на загальний режим оподаткування ПДВ, говориться в повідомленні інституту, передає "Агравері".

За його словами, скасування спеціального режиму справляння ПДВ, перш за все, може призвести до зниження обсягів виробництва валової продукції сільського господарства. За розрахунками вчених Інституту аграрної економіки, таке зниження по сільгосппідприємствах може перевищити 7%, а в цілому по галузі складе більше 3%. У свою чергу, це призведе до зменшення валового внутрішнього продукту приблизно на 1,5%.

"Зменшення обсягів експорту може скласти близько 11,5% або понад 2 млрд. дол. При цьому втрата позитивної динаміки експорту агропродукції негативно позначиться на іміджі України як серйозного гравця на світовому ринку продовольства", - вважає Юрій Лупенко.

Читати 862 разів

Корисні посилання