У Києві відбулися загальні збори Асоціації підприємств-виробників техніки та обладнання для агропромислового комплексу «Украгромаш».

Що можуть запропонувати вітчизняні виробники українським аграріям? 

Уряд розпочав фінансування бюджетної програми “Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників” у 2020 році за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва».

ХТЗ вийшов з карантину та повністю відновив виробництво техніки.

Придбання техніки LOZOVA MACHINERY стало ще більш вигідним. У квітні стартувала нова партнерська програма ЛОЗІВСЬКИХ МАШИН та АТ «Кредобанк», яка пропонує пільгові умови кредитування для аграріїв.

У квітні 2020 року LOZOVA MACHINERY відкрили нову сучасну виробничу лінію з виготовлення обприскувачів.

Уряд підтримав проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки і обладнання вітчизняного виробництва".

Підприємство АТ «ЕЛЬВОРТІ» увійшло до переліку успішних у своїй сфері діяльності.

Компанія "Гідросила" презентувала свою продукцію на найбільшій будівельній виставці Північної Америки – IFPЕ (THE INTERNATIONAL FLUID POWER EXPOSITION).

Компанія "Elvorti" посіла 5 місце рейтингу "Інноваційні компанії" у номінації "Лідери галузі: Промисловість", складеному профільними незалежними експертами.

Програма часткової компенсації вартості вітчизняної сільгосптехніки, яку активно відстоює Федерація роботодавців України, фінансуватиметься з Держбюджету 2020.

Неділя, 26 січня 2020 00:00

Обман по-українськи

Курортне містечко Бад-Хоннеф завдяки м'якому клімату називають "Рейнська Ніцца". В районі Рендорф, на схилі Ледачої гори, розташувався будинок Конрада Аденауера - канцлера, який відродив країну з попелу важкої катастрофи XX століття, і якого по праву називають "батьком нової Німеччини".

Експерти наполягають на збереженні бюджетної програми компенсації аграріям частини вартості української сільгосптехніки у попередньому вигляді

20 січня відбулася чергова зустріч заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького з профільними асоціаціями, на якій було анонсовано напрацьовані напрями державної підтримки аграрної галузі на 2020 рік.

Як повідомили в прес-службі Мінекономіки, в 2019 році на програму «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки і обладнання вітчизняного виробництва» було передбачено 681,8 млн. грн.

Друзі! Вітаємо вас з прийдешнім Новим роком!

Найактуальніші для вітчизняних сільгоспмашинобудівників питання розглянули у Федерації роботодавців України під час розширеного засідання Ради Асоціація Украгромаш під головуванням Павла Штутмана.

"Гідросила" - переможець конкурсу "Народний бренд-2019" в номінації "Промислова група".

П'ятниця, 13 грудня 2019 00:00

Компанія "Elvorti" - "Народний бренд 2019"

Компанія «Ельворті» здобула перемогу у конкурсі «НАРОДНИЙ БРЕНД 2019» в номінації "Сільськогосподарська техніка, обладнання".

Компанія "Лозові машини" під час проведення виставки "AGRITECHNICA-20192 представить серійну новинку – унікальну важка дискова борона ДУКАТ GOLD з шириною захвату 6 метрів. 

Станом на 11 жовтня до структурних підрозділів ОДА фактично спрямовано 95,75 млн грн на компенсацію відсотків за залученими кредитами. Зокрема, 94,33 млн грн вже перераховано позичальникам.

ХТЗ представить новинки на Agroport East Kharkiv-2019.

У VII Міжнародній агропромисловій виставці з польовою демонстрацією техніки AGROEXPO-2019, яка пройшла з 25 по 28 вересня, взяли участь 585 компаній-експонентів та близько 500 учасників Покровського ярмарку. Виставкова площа комплексу має рекордні для України розміри і складає 125 000 м². 

"Lozova machinery" разом з партнером - англійською компанією "Landquip" представили техніку в Великобританії на найбільшому демопоказі кращих зразків сільгосптехніки TILLAGE-LIVE (Динеторп). 

В pамках Міжнаpодної агpопpомислової виставки «AGROEXPO-2019» відбудеться спеціалізована виставка автомобілів «AutoLand».

На Дні поля українська компанія LOZOVA MACHINERY презентувала одразу декілька новинок.

Низка вітчизняних та іноземних виробників сільгосптехніки продаватиме свою продукцію зі знижкою.

"LOZOVA MACHINERY"  представила техніку в західній Канаді (Саскачеван) на виставці Ag in Motion.

15 липня заводу «Ельворті» виповнюється 145 років з моменту заснування. За час свого існування компанія стала провідним виробником сільгосптехніки на території України.


Все почалося в 1874 році, коли в місті Єлисаветград англійські підприємці Роберт і Томас Ельворті відкрили невелику майстерню по ремонту, підготовці машин, які завозилися з Англії. Потім майстерня перетворилася на велике підприємство з виробництва сільгосптехніки. У 80-ті роки ХІХ ст. завод «Ельворті» був одним з найбільших спеціалізованих заводів з виробництва сівалок в Європі. У 90-х роках ХІХ століття на заводі «Ельворті» розпочато виробництво дискових сівалок. Продукція підприємства отримувала медалі та призи всіляких міжнародних виставок.

АТ «Р. і Т. Ельворті» мало представництва в 52-х містах, офіси заводу розташовувалися в Лондоні і Нью-Йорку! У 1913 році на заводі працювало понад 3000 людей, а в 1917 - вже понад 7 тис. У 1913 році завод виробив 38 345 сільгоспмашин. У 1919 році рішенням Вищої ради народного господарства України завод «Ельворті» був націоналізований і перейменований на «Перший державний машинобудівний завод міста Єлисаветград». За рішенням Єлисаветградської ради, 17 листопада 1922 року завод отримав ім'я «Красная звезда». Під час Другої світової війни більш ніж 84% виробничих площ заводу було зруйновано. Після звільнення Кіровограда (8 січня 1944р.) Завод почав відбудовуватися, і до кінця року було вироблено 262 сівалки. У 2003 році завод перейменовано на "Червона Зірка". У 2004 році, до 130-річчя заводу був побудований пам'ятник засновникам заводу англійцям братам Роберту і Томасу Ельворті, який розташований біля колишнього житлового будинку Ельворті. В цьому будинку створено музей історії заводу, зараз це пам'ятка архітектури 19 століття. У 2004 році завод відвідали нащадки Роберта і Томаса Ельворті: Майкл і Роджер Вебб, з якими представники заводу підтримують зв'язок і сьогодні.

У наші дні на заводі «Ельворті» випускається продукція найвищого рівня. Інноваційні розробки «Ельворті» отримують найвищі оцінки від українських і європейських аграріїв. Цей результат з повним правом можна назвати заслугою кожного заводчанина. І тих, хто тільки починає на «Ельворті» свій трудовий шлях, і тих, хто створював основу для сьогоднішніх досягнень. У кожного третього жителя нашого міста - хтось працює або працював на заводі. Старше покоління згадує: колись завод «Ельворті» забезпечував трудовими місцями понад 7 тисяч осіб.

До ювілею підприємство підходить з високими показниками. Зараз підприємство забезпечує робочими місцями понад 1000 городян. 145 років - це ціла епоха для країни і сільськогосподарської промисловості України. Щорічно «Ельворті» демонструє темпи зростання виробництва, забезпечує українських аграріїв - висококласної інноваційною продукцією. Підприємство демонструє постійне зростання обсягів реалізації на ринках Європейського союзу, а саме в таких країнах ЄС, як: Болгарія, Литва, Угорщина, Румунія, Польща, Чехія, Словаччина, Молдова та інші. «Ельворті» - провідний виробник посівної та грунтообробної техніки в Україні. Підприємство орієнтується на проектування сільгоспмашин світового рівня, призначених для роботи із застосуванням сучасних технологій посіву та обробітку грунту.

В рамках проекту «Приєднуйся до команди Ельворті», який діє з початку літа 2017 року, підприємство постійно відвідують керівники і провідні фахівці фермерських господарств з багатьох областей України, а також студенти і викладачі провідних аграрних університетів. Цей проект користується успіхом, все хочуть побачити процес створення сучасних машин, познайомитися ближче з виробництвом, поспілкуватися з конструкторами та інженерами одного з найбільших українських виробників сільгосптехніки. Також, в рамках проекту, компанія відкрила на базі всіх аграрних університетів в Україні спеціалізовані лабораторії с-г машин Ельворті.

Сьома Міжнародна агропромислова виставка "AGROEXPO-2019" проводитиметься у Кропивницькому (Кіровограді) з 25-го до 28-го вересня.

Закон України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів» передбачає введення стандарту Євро-6 на території України з 1 січня 2020 року. 

"Лозівські машини" гідно представили Україну на виставці "Cereals" (графство Лінкольншир, 12-14 червня) у Великобританії.

29 травня у м. Київ на базі Федерації роботодавців України відбулось розширене засідання Ради Асоціації «Украгромаш».

Компанія «Лозівські машини» влітку 2019 року розпочне продажі нового тракторного напівпричепа-перевантажувача Kelt XXL. 

«ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ» взяли участь у міжнародних спеціалізованих виставках Південно-Східної Європи.

На  сайті  Міністерства  аграрної  політики  та  продовольства України опубліковано оновлений перелік вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість  яких  частково  компенсується  за  рахунок коштів державного бюджету.

Вшануймо 8 травня пам’ять усіх загиблих у роки Другої світової війни.

З гордістю привітаймо 9 травня солдат-визволителів, трудівників тилу, всіх, хто пройшов крізь горнило Другої світової війни.

Компанія "Lozova machinery" презентувала техніку для ефективних господарств на виставці "Agra Leipzig", що проходила у Лейпцигу.

Компанія «Гідросила» взяла участь у Міжнародній виставці машин і обладнання для будівельної та гірничої галузей BAUMA Munich 2019 (Мюнхен, Німеччина), яка проходила з 8 до 14 квітня.

З квітня 2019 року розширився список учасників державної програми підтримки сільгоспмашинобудування.

До початку посівної компанії в Молдові «Лозовський МАШИНИ» презентували місцевим аграріям ефективну техніку для вигідної грунтообробки в рамках виставки MOLDAGROTECH (SPRING) (м. Кишинів, 13-16 березня).

Украгромаш вітає прекрасну половину людства зі святом весни!

На міжнародній виставковій події «АгроВесна 2019» компанія Elvorti презентувала лінійку сільгоспмашин для посіву та обробітку ґрунту, оснащену бункерами для внесення рідких мінеральних добрив.

Понеділок, 18 лютого 2019 00:00

На ХТЗ модернізують виробництво

 Харківський тракторний завод вводить в експлуатацію нове прогресивне обладнання.

Південний машинобудівний завод ім. Макарова у 2019 році планує закупити сільгосптехніку на $ 3,7 млн.

Херсонський машинобудівний завод відправив трактор власної збірки на випробування до Харкова.

Понеділок, 17 грудня 2018 00:00

У ХТЗ є перспектива вийти на ринки ЄС

По проханню представництва ЄС в Україні Харківський тракторний завод, що належить до групи DCH українського бізнесмена Олександра Ярославського, прийняв делегацію європейських дипломатів і радників посольств країн-членів ЄС в Україні.

Станом на 29 листопада українські аграрії намолотили 68,5 млн тонн зерна з площі 14,5 млн га (98%) при врожайності 47,2 ц/га.

Ярославський вкладе в розвиток ХТЗ ще $ 5 млн Харківський тракторний завод в 2018 році, реалізуючи довгострокову програму модернізації, отримав від власника і освоїв близько $ 5 млн. На 2019 й рік закладена така ж сума.

Виставка проходила під патронатом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Купити техніку дешевше цього року аграрії зможуть на Міжнародній агропромисловій виставці AGROEXPO-2018, яка проходитиме з 26 по 29 вересня.

Інвестиції в ХТЗ складуть 230 мільйонів гривень на 2 роки.

ПАТ «Ельворті» передала для забезпечення навчального процесу Національному університету біоресурсів і природокористування України три нових навчально-дослідних стенди секцій сівалок модельних рядів «Astra», «Vega», «Vesta».

Харківський тракторний завод в 2018 році планує випустити понад 800 тракторів.

Вчора, 24 квітня, відбулось розширене засідання Ради асоціації «Украгромаш» за участю заступника голови Національного комітету з промислового розвитку України, почесного президента Асоціації Анатолія Гіршфельда, голови Ради Федерації роботодавців України Дмитра Олійника, директора департаменту промислової політики Мінекономрозвитку України Олександра Черних, а також інших членів асоціації.

ХМЗ вже випустив 8 комбайнів Skif 280 Superior.

Європейське представництво групи компаній «Гідросила» - «Hydrosila EU» - вперше приймало участь в міжнародній агропромисловій виставці AGROTECH - найбільшій аграрній виставці у Центральній і Східній Європі.

Перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк розповів про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки вітчизняного.

За його словами, виробники сільськогосподарської продукції зможуть найближчим часом скористатися такою дотацією, яка передбачена в загальній програмі державної підтримки аграріїв. Суть такого трансферту полягає в тому, що виробники сільгосппродукції будуть купувати техніку і обладнання сільськогосподарського призначення у вітчизняного виробника з частковою компенсацією вартості таких агрегатів і машин з бюджету держави.

Участь в програмі дозволено як юридичним особам, так і фізичним особам-підприємцям, у яких в обороті присутній 75% сільськогосподарської продукції. Також обов'язковою умовою для отримання допомоги є відсутність боргів перед державним бюджетом і Державної фіскальною службою.

На сайті Мінагрополітики, повідомив Мартинюк, розміщений перелік техніки, вартість якої підлягає частковій компенсації. У нього входить 2300 найменувань продукції від 90 українських виробників із зазначенням індикативної ціни кожної одиниці обладнання та сільськогосподарської техніки.

Вартість спеціально зафіксована на певному рівні, щоб виключити для продавців штучне підняття ціни на свою продукцію в розмірі державної підтримки. Обов'язковою умовою участі виробників сільгосппродукції в програмі підтримки є придбання техніки з використанням послуг державних банків: Приватбанк, Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк. Це виключає спілкування аграріїв з чиновниками, тому що всі операції з придбання товару здійснюються автоматично і є для покупця абсолютно прозорими.

В цьому році, підкреслив Мартинюк, завдяки ініціативі прем'єр-міністра, відбулося підвищення суми державної дотації на 5%: уряд буде компенсувати сільськогосподарським товаровиробникам на безповоротній основі не 20% вартості сільгосптехніки, як в минулому році, а 25% вартості придбаних агрегатів, машин, обладнання. Компенсація буде проводиться згідно з актами приймання-передачі або іншим документам, які підтверджують оплату через державні банки або банки, статутний капітал яких містить 75% і більше акцій, що належать державі.

Передбачений програмою загальний обсяг фінансування в розмірі 945 млн гривень дозволить здійснити здешевлення 9 тисяч одиниць сільськогосподарської техніки, що в грошовому вираженні складає 5 млрд гривень. Підводячи підсумки, можна резюмувати: відсоток компенсації виріс до 25%, список техніки збільшився від 800 одиниць до 2300 одиниць, сума грошових коштів компенсації становить майже 1 млрд гривень.

 

Джерело

Він успішний підприємець – продукція очолюваних ним заводів відома далеко за межами України. Він сумлінний роботодавець – на його підприємствах працюють 6 тисяч чоловік. Він активний громадський діяч – під його керівництвом успішно працюють кілька впливових в Україні організацій. Він має власну думку, і не боїться висловити її, не зважаючи на те, подобається вона комусь, чи ні. Все це про Павла Штутмана – промисловця та просто небайдужу людину. Деталі – в ексклюзивному інтерв’ю для Точки доступу.

Виробник екскаваторів-навантажувачів  ELEX 81А, що входить до складу заводу «Ельворті» підтримав законопроект № 7206 "Купуй українське, плати українцям!", приєднавшись до популярного флеш-мобу.

ХТЗ провів переговори з американськими та китайськими інвесторами з метою розташування нових виробництв на території заводу.

П'ятниця, 29 грудня 2017 00:00

З Новим роком та Різдвом Христовим!

Шановні колеги, партнери, друзі!

Сердечно вітаю вас з Новим роком та Різдвом Христовим!

Нехай рік, що минає, залишить після себе лише досягнення та надбання, теплі і радісні спогади, а новий - 2018 рік їх тільки примножить!

Оптимізму, віри у власні сили, втілення найсміливіших планів і задумів, любові, добра, здоров'я, миру і благополуччя вам та вашим близьким!

 

З повагою, Голова ради Асоціації Павло Штутман

«Лозівські машини» збільшили кількість техніки, за яку можна отримати державну компенсацію 20% від вартості.

Верховна Рада у першому читанні ухвалила проект Закону "Купуй українське, плати українцям" (про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння розвитку промислового виробництва та малого і середнього підприємництва).

Близько третини мільярда гривень інвестицій — 373,8 млн — потрібно для п’ятирічної програми з виробництва SKIF 280 Superior.

Станом на 29 листопада зібрано 59,9 млн тонн зернових та зернобобових культур із 14,0 млн га при врожайності 42,6 ц/га  (96% від запланованих 14,6 млн га).

У тому числі кукурудзи - 21,6 млн тонн із 4,0 млн га (90% від 4,5 млн га) при врожайності 53,6 ц/га.

Найвища врожайність зернових та зернобобових культур у господарствах Хмельницької (62,8 ц/га), Сумської (60,2 ц/га), Вінницької (58,7 ц/га), Тернопільської (56,4 ц/га), Чернігівської (55,7 ц/га), Чернівецької (53,7 ц/га), Івано-Франківської (50,0 ц/га)та Львівської (50,0 ц/га) областей.

Крім того зібрано:

  • 11,9 млн тонн соняшнику із 5,92 млн га (99% від 5,96 млн га) при врожайності 20,1 ц/га;
  • 3,7 млн тонн сої із 1,9 млн га (98% від 2,0 млн га) при врожайності 19,3 ц/га;
  • 14,4 млн тонн цукрових буряків із 314 тис. га (99%, від 318 тис. га) при урожайності 460 ц/га.

Майже завершено посів озимих культур на зерно під урожай 2018 року, який проведено на площі 6,9 млн га при прогнозі 7,2 млн га (96%), у т.ч.:

  • озимої пшениці та тритикале - 5,9 млн га (97% від 6,1 млн га);
  • жита - 147 тис. га (93% від 158 тис. га);
  • ячменю - 822 тис. га (89% від 924 тис. га).

Посів озимого ріпаку проведено на площі 864 тис. га або 112% до прогнозу (прогнозовано 769 тис. га).

 

Джерело

17 українських виробників продукції для агропромислового комплексу представили свою продукцію на найбільшій виставці світу AGRITECHNICA 2017 в Ганновері (Німеччина), яка триватиме до 18 листопада.

Серед українських компаній є як «мастодонти» вітчизняного машинобудування, так і невеликі компанії.

Список компаній:

«Гідросила»

«Лозівські машини»

ПАО «Бердянські жатки» (John Greaves)

KMZ Industries

Харківський підшипниковий завод HARP

ТОВ «Чернігівський ковальський завод»

ТОВ «Український кардан»

ПАТ «Завод Фрунзе»

ТОВ «Мелітопольський завод автотракторних запчастин» (ATS)

Харьківський завод зерноочисного обладнання

Завод «Лубнимаш»

ТОВ «Варіант Агро Строй»

ТОВ «Оліс»

ТОВ «Отіс Тарда»

ТОВ «Полімершпагат»

ППФ АГРО-ЦЕНТР

Загалом на виставці AGRITECHNICA у цьому році представлено понад 2800 експонентів з 53 країн світу. AGRITECHNICA є найбільшою виставкою сільгосптехніки в світі – 23 виставкових павільйонів на площі 394 000 кв.м. За сім днів виставку відвідує близько 500 000 осіб.

Група компаній «Гідросила» відкрила в Європейському Союзі представництво - ТОВ «Hydrosila EU», яке розташовується у Вроцлаві (Польща).

Основним видом діяльності «Hydrosila EU» є оптові продажі гідравлічних силових машин і компонентів торгової марки «Гідросила» на території ЄС.

Планується, що «Hydrosila EU» буде так званим хабом: сервісними і логістичним центром, через який «Гідросила» буде нарощувати продажі в Європейському Союзі і, як передбачає місія компанії, задовольняти потреби ринку, грунтуючись на інноваціях, якості продукції і т.д.

 «Вроцлав обраний для відкриття представництва не випадково. На даний момент це один з найбільш швидкозростаючих центрів Польщі і всього ЄС. Відкриваючи нове представництво, компанія «Гідросила» істотно спрощує доступ до своєї продукції європейським клієнтам», - підкреслив генеральний директор «Гідросила ГРУП» Юрій Тітов.

 

Джерело.

З 20 по 23 вересня в Кіровоградській області на рекордній для України площі - 100 000 м² пройшла міжнародна агропромислова виставка «AGROEXPO-2017» на якій взяла участь компанія «Укрсільгоспмаш».

Понеділок, 25 вересня 2017 00:00

Підсумки AGROEXPO-2017

Організатори виставки: Міністерство аграрної політики та продовольства України, Кіровоградська обласна державна адміністрація, Торгово-промислова палата України, Федерація роботодавців України, Національна академія аграрних наук України, Асоціація підприємств-виробників техніки та обладнання для АПК «Украгромаш», ВГО «Українська асоціація аграрних інженерів».

V Міжнародна агропромислова виставка з польовою демонстрацією техніки AGROEXPO-2017, яка тривала з 20 по 23 вересня, пройшла на рекордній для України площі – 119 100 м² (відкритий виставковий майданчик – 101 800 м², критий – 17 300 м²).

Особливістю AGROEXPO є те, що новинки сільгосптехніки світових та вітчизняних брендів можна побачити не тільки на статичних експозиціях, а й безпосередньо в роботі в полі на спеціальному полігоні. У цьому році в роботі було показано 48 агрегатів (дискові борони, сівалки, плуги, культиватори, обприскувачі, розкидачі добрив та багато ін.) таких відомих іноземних брендів, як «Lemken», «Pöttinger», «Case H», «Väderstad», «Kuhn». Серед вітчизняних – «Лозівські машини», «Червона Зірка (Ельворті)», «Укрсільгоспмаш», «Велес-Агро», «Оріхівсільмаш» та ін.

Одним із найфеєричніших дійств на AGROEXPO-2017 стало стронгмен-шоу найсильніших атлетів України під керівництвом володаря титулу «Найсильніша людина світу 2004» Василя Вірастюка. Під час заходу було встановлено рекорд України у категорії «Спорт, спец. підготовка» по перетягуванню трактора агрегованого посівним комплексом. В якості «снаряду» була використана зчіпка: трактор NEW HOLLAND T8.40 та посівний комплекс ELVORTI ALCOR 10.0 загальною вагою 27.200 кг. Рекорд встановлювали четверо атлетів, який було зафіксовано «Книгою рекордів України».

Всі чотири дні виставки супроводжувались широкою діловою програмою. У перший день пройшла панельна дискусія Міністерства аграрної політики та продовольства України спільно з Федерацією роботодавців України та за участі народного депутата України, почесного президента асоціації «Украгромаш» Анатолія Гіршфельда. Другого дня відбувся форум «Центральноукраїнський інвестиційний день». У церемонії урочистого відкриття форуму взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні пан Лі Янг-Гу, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Македонія в Україні Столе Змейкоскі та народний депутат України Сергій Тарута.

Новинкою AGROEXPO-2017 стало проведення тест-драйву позашляховиків та кросоверів, де кожен бажаючий зміг випробувати новинки світового автопрому. Крім того, вже традиційну виставку автомобілів «Autoland» було розширено до 5 500 м² та перенесено у критий виставковий павільйон.

Експозиція «Тваринництво та птахівництво» зайняла площу 2000 м² («чиста» площа павільйонів). На експозиції була представлена велика рогата худоба, коні, страуси, вівці, кози, кролі, кури, перепели та багато іншої живності. А на другий день виставки AGROEXPO-2017 відвідувачі змогли поласувати смачними крафтовими (фермерськими) сирами та визначити найкращий.

На AGROEXPO-2017 аграрії мали змогу купити сільгосптехніку всіх можливих видів дешевше. Діяли вже традиційні дві знижкові акції. За умовами першої, у разі підписання безпосередньо на виставці договорів на купівлю техніки, аграрій отримував знижку від 5%. Друга передбачала дисконт від 10%, якщо техніка придбавалась прямо з виставки.

Традиційно на AGROEXPO-2017 працював Всеукраїнський освітній ярмарок, де свої наукові потужності показали 39 навчальних закладів з різних куточків України.

Окремим блоком пройшов культурно-розважальний захід «Покровський ярмарок» з міні-експозиціями, конкурсами, частуваннями, виступами творчих колективів та товарами майстрів декоративно-ужиткового мистецтва з усіх куточків України. В рамках відбувся традиційний конкурс «Гарбуз-велетень». Вага гарбуза склала 46,8 кг. Переможець Валерій Помазан з селища Кожанка Київської області отримав у подарунок 32-дюймовий телевізор. У минулому році найбільшого гарбуза виростив житель Олександрівського району Сергій Куценко. Його гарбуз заважив на 63 кг.

Загалом у V Міжнародній агропромисловій виставці з польовою демонстрацією техніки AGROEXPO-2017 взяли участь 585 профільних компаній та 530 учасників «Покровського ярмарку». За чотири дні виставку відвідало 27 250 осіб (у минулому році за три дні ‒ 20 700).

Побачити в роботі новинки сільгоспмашинобудування, а також флагмани, як вітчизняних, так і іноземних виробників можна буде з 20 по 23 вересня на Міжнародній агропромисловій виставці AGROEXPO-2017 у Кропивницькому (Кіровограді).

За липень-вересень 2017-2018 маркетингового року Україна експортувала 7,07 млн тонн зернових культур.

Такі дані наводять у Держпродспоживслужбі.

Зокрема, у розрізі культур було експортовано 3,77 млн тонн пшениці (у тому числі продовольчої майже 1,8 млн тонн та фуражної майже 2 млн тонн), ячменю – 2,06 млн тонн, кукурудзи – 1,1 млн тонн.

За аналогічний період минулого маркетингового року було експортовано 7,2 млн тонн зернових. З них: 4,27 млн тонн пшениці (у тому числі продовольчої 2,18 млн тонн та фуражної пшениці 2,09 млн тонн), ячменю – 2,37 млн тонн, кукурудзи – 0,47 млн тонн.

Окрім того, станом на 1 вересня, в рамках поточного МР, було експортовано 0,86 млн тонн олійних культур, у тому числі: ріпаку – 0,77 млн тонн, сої – понад 0,09 млн тонн. За аналогічний період минулого МР було експорт олійних становив понад 0,42 млн тонн (в тому числі ріпак – 0,26 млн тонн, соя – понад 0,16 млн тонн).

 

Джерело.

Генеральний директор акціонерного товариства «Ельворті» Сергій Калапа отримав звання Заслуженого машинобудівника України.

Про це йдеться у відповідному указі глави держави.

Директор філії державного підприємства «Укрдержбудекспертиза» у Кіровоградській області Олексій Кобзаренко став Заслуженим будівником.

Машиніст тепловоза виробничого підрозділу служби локомотивного господарства «Локомотивне депо Помічна» регіональної філії «Одеська залізниця» Сергій Усатюк отримав медаль «За працю і звитягу».

 

Джерело: «УЦ».

Компанія «Укрсільгоспмаш» під час Міжнародної агропромислової виставки AGROEXPO-2017, яка пройде з 20 по 23 вересня у м. Кропивницький (Кіровоград), презентує новинку цього року – зернозбиральний комбайн SKIF 280 Superior виробництва Херсонського машинобудівного заводу.

SKIF 280 Superior обладнаний потужним сучасним 6-ти циліндровий двигуном Sisu Power на 260 к.с., що зекономить споживання палива до 10%. Ширина захвату зернової жатки 6,3 м. Пальці на мотовилі виконані з пластик-нейлону, який при роботі не травмує зерно.

Новинка від Херсонського машинобудівного заводу обладнана також системою попереднього обмолоту TS (Twin Separation – подвійна сепарація), яка забезпечує якісний обмолот зерна і високу продуктивність.

Шукайте SKIF 280 Superior на стенді компанії «Укрсільгоспмаш» у секторі 4D.

Нагадаємо, що цього року AGROEXPO проходитиме на рекордній для України площі – 100 000 кв.м. Торік у виставці взяло участь 470 профільних компаній та 500 компаній-учасниць "Покровського ярмарку". За три дні виставку відвідало 20 700 осіб.

Сьогодні народному депутату України, Почесному президенту Асоціації "Украгромаш", Почесному президенту індустріальної групи УПЕК Анатолію Мусійовичу Гіршфельду виповнюється 60 років!

Асоціація "Украгромаш" щиро вітає ювіляра з Днем народження та бажає нових здобутків у повсякденній відповідальній діяльності на благо українського народу. Нехай організаторський талант та професіоналізм і надалі плідно допомагають у розбудові вітчизняного машинобудування.

Душевних сил, оптимізму, щастя, добра і благополуччя!

Комісія Міністерства економічного розвитку і торгівлі України ще 31 травня 2017 року ухвалила позитивне рішення щодо 40 сільгоспмашинобудівних підприємств та їх продукції, за придбання якої аграрії мають отримати компенсацію з бюджету, повідомляє Національний комітет з промислового розвитку.

Однак, Мінагрополітики, як розпорядник коштів, загальмував реалізацію ініціативи уряду. Більше про ситуацію йдеться у статті Интерфакс-Украина від 05.07.2017 р.

Довідково: 21 червня 2017 року відбулась нарада під головуванням Степана Кубіва за участю представників Міністерство аграрної політики та продовольства України і держбанків. Були надані роз'яснення щодо взаємодії учасників. Термін виконання протокольного рішення спливає 7 липня.

Асоціація підприємств-виробників техніки та обладнання для АПК «Украгромаш» на загальних зборах, які пройшли вчора, 21 червня, у Києві, обрала голову ради асоціації та почесного президента.

Члени «Украгромашу», серед яких керівники найбільших в Україні підприємств-виробників сільгосптехніки, одноголосно підтримали кандидатуру голови спостережних рад ПрАТ «Гідросила Груп» та ПрАТ «Ельворті Груп» Павла Штутмана на посаду голови ради об’єднання.

«Вдячний всім членам асоціації за надану мені довіру.До складу асоціації входить 43 підприємства сільгоспмашинобудування України, на яких працює 40 тисяч осіб,котрі своєю щоденною працею утримують і розвивають одну з найважливіших галузей промисловості. Я зроблю все можливе для розвитку сільгоспмашинобудування, для підвищення його конкурентоспроможності», - підкреслив Павло Штутман.

Крім того, рішенням загальних зборів було запроваджено нову керівну посаду почесного президента асоціації. Ним став виконавчий директор-заступник голови Національного комітетупромислового розвитку України Анатолій Гіршфельд.

Довідково. Асоціація підприємств-виробників техніки та обладнання для АПК «Украгромаш» створена у квітні 2010 року з метою захисту і представництва законних інтересів українських виробників сільгоспмашинобудування. До складу асоціації входять 43 підприємства України, серед яких ПАТ«Харківський тракторний завод», ДП«Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова», ТОВ «Херсонський машинобудівний завод», ПраТ «Ельворті», ТОВ «Велес-Агро», ПрАТ «Гідросила» та ін. «Украгромаш» також є одним із засновників Міжнародної агропромислової виставки «Agroexpo».

 

У Києві 17-19 жовтня 2017 р. пройде десята ювілейна Міжнародна виставка LABComplEX, в рамках якої буде представлений весь спектр обладнання та технологій для лабораторій, спеціалізованих меблів, витратних матеріалів, а також комплекс послуг зі створення, оснащенню, модернізації всіх типів лабораторій різних галузей промисловості.

Про це повідомили організатори виставки — Національна академія наук України та компанія LMT.

Як зазначається, експозиції будуть поділені в чотирьох тематичних напрямках: аналітичне обладнання, біотехнології, лабораторна медицина і лабораторні технології.

«Виставка — унікальний інтегрований проект, який об'єднує найбільшу спеціалізовану експозицію, що не має аналогів в Україні, і змістовну науково-практичну та ділову програми. Під час роботи виставки LABComplEX відбудуться конференції, семінари, круглі столи, присвячені фундаментальним і прикладним дослідженням, а також питанням розвитку галузі», — підкреслюють в LMT.

Науково-практичні програми виставки поділяться за напрямками: харчова промисловість та аграрний сектор, фармацевтична промисловість, лабораторна медицина, ветеринарна медицина, наука та освіта, стандартизація та метрологія, вода і водопідготовка і хімічна промисловість

Серед експонентів — вітчизняні та світові виробники, постачальники обладнання, матеріалів і технологічних рішень для лабораторій різного профілю.

Зокрема, в 2016 р. в виставці були представлені торгові марки: Thermo Fisher Scientific, Shimadzu, Retsch, Nabertherm GmbH, NETZSCH Geratebau Gmbh, Beckman Coulter, Agilent Technologies, METTLERTOLEDO, BINDER GmbH, EPPENDORF, Precisa, Leica Microsystems, Leica Biosystems, Waters, Merk Millipore, Perkin Elmer, Kern, Carl Zeiss, Roche Diagnostics, Abbott Molecular, Bio-Rad, Sysmex і багато інших.

Виставка призначена для керівників і фахівців підприємств різних галузей промисловості та науково-дослідних інститутів, лабораторій з контролю якості, виробничих, випробувальних, клініко-діагностичних та інших типів і видів лабораторій, контрольно-інспекційних органів. Як обіцяють організатори, завдяки її відвідуванню учасники отримають ефективний маркетинговий інструмент для розвитку бізнесу, підвищення впізнаваності бренду, виведення новинок на ринок, розширення бази ділових контактів.

Також організатори підкреслюють, що в рамках LABComplEX щорічно проходить авторитетний практичний захід — Українська лабораторна школа (актуальні майстер-класи на діючому обладнанні з можливістю його тестування, кваліфіковані поради експертів, нові методи і методики досліджень).

Вхід вільний за умови реєстрації на сайті Міжнародної виставки LABComplEX.

Виставка відбудеться за адресою: ВЦ «КиївЕкспоПлаза», Київ, вул. Салютна, 2-Б! Контакти організаторів: +380 (44) 206-10-19, 206-10-16, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

П'ятниця, 09 червня 2017 00:00

«Гідросила» взяла участь у СТТ 2017

З 30 травня по 3 червня група компаній «Гідросила» взяла участь у 18-й Міжнародній спеціалізованій виставці будівельного обладнання та технологій СТТ 2017.

СТТ - це п'ята за величиною виставка будівельної техніки та обладнання в світі, яка займає 65 000 м2 площі. Починаючи з 2016 року захід проводиться спільно з компанією «Мессе» (Мюнхен, Німеччина) - одним зі світових лідерів виставкової індустрії, і стає в один ряд з виставками bauma, bauma China, BAUMA CONEXPO INDIA і BAUMA CONEXPO AFRICA.

Крім основної продукції, на СТТ 2017 «Гідросила» представила гідрокомпоненти для спецтехніки на автошасі: аксіально-поршневі насоси з похилим блоком серії РBF20Т, насоси шестеренні серії «Т» типорозмірних груп 2.5, 3, 4, робочим об'ємом від 16 до 150 см³ / об ., гідророзподільники серії MRT і телескопічні гідроциліндри.

Підвищений інтерес у відвідувачів викликала система гідроприводу вентилятора радіатора охолодження. Компанія Гідросила представила компоненти для двох варіантів системи FAN DRIVE: з регульованим насосом і регульованим гідромотором. Це аксіально-поршневі насоси серії PVC, шестеренні насоси серії К, гідромотори шестеренні серії К з електропропорціональним клапаном обмеження тиску, електронний блок управління системою.

 

Джерело

 

За даними Державної служби статистики України, загальний обсяг капітальних інвестицій, освоєних в аграрному секторі економіки у січні–березні 2017 року, склав 10,9 млрд грн. Це на 4,0 млрд грн або 57,9% більше порівняно з аналогічним періодом попереднього року, повідомляє «Інститут аграрної економіки».

Тенденція значного зростання інвестицій в аграрний сектор економіки, що намітилася минулого року, зберіглася й у І кварталі 2017 року, зазначив завідувач відділу інвестицій Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Микола Кісіль.

За його словами, за цей період також зросла частка аграрного сектору в загальних обсягах інвестицій у економіку держави – з 13,5% до 16,8%.

Практично увесь приріст капітальних інвестицій в аграрний сектор економіки, поінформував Микола Кісіль, досягнуто за рахунок сільського господарства. У структурі загального приросту інвестицій у економіку воно займає 35%.

У виробництві харчових продуктів та тютюнових виробів капітальні інвестиції у фактичних цінах залишилися на рівні попереднього року.

На 1 гривню капітальних інвестицій у виробництво харчових продуктів і тютюнових виробів у січні-березні 2017 року припало 3,38 грн інвестицій у сільське господарство.

За прогнозами науковців Інституту аграрної економіки, якщо в 2017 році не виникне форс-мажорних обставин, взятий інвесторами у 2016 році і в січні-березні цього року темп дозволить збільшити загальний обсяг капітальних інвестицій на розвиток виробництва агропродукції з минулорічних 49,7  млрд грн до 75,0 і більше млрд грн.

Оскільки в Україні поки що не створено умов для широкомасштабного інвестиційного розвитку малих і середніх сільгосптоваровиробників, інвестиції в аграрний сектор економіки в 2017 році буде здійснювати великий агробізнес. Це відповідатиме умовам його ефективності та зміцненню позицій на світових ринках, але не сприятиме сталому розвитку сільської місцевості, підсумував Микола Кісіль.

Станом на 19 травня 2017 року посів ярих зернових та зернобобових культур проведено на площі 6,8 млн га або 94% до запланованих 7,2 млн га, повідомляє прес-служба Мінагрополітики

Ранні ярі зернові та зернобобові культур посіяні на площі 2,3 млн га або 98% до прогнозу (2,4 млн га), з них:

- ярої пшениці посіяно 172 тис. га або 97% до прогнозу (178 тис. га);

- ярого ячменю – 1,56 млн га або 95% до прогнозу (1,64 млн га);

- вівса – 197 тис. га або 95% до прогнозу (207 тис. га);

- гороху – 382 тис. га або 116% до прогнозу (330 тис. га).

Триває посів кукурудзи (посіяно 4,2 млн га або 94%). На раніше засіяних площах відмічається проростання зерна, утворення сходів та поява 3-5-го листків.

Соняшник посіяний на площі 5,1 млн га або 95%. На раніше засіяних площах відмічаються сходи та листоутворення.

Посів сої проведено на площі 1,7 млн га або 88%. На ранніх посівах відмічається утворення сходів.

У цукрових буряків (посіяно 309 тис. га або 106%) на ранніх посівах триває листоутворення, на пізніх посівах - відмічаються сходи.

Стан посівів зернових та технічних культур переважно добрий та задовільний.

 

Понеділок, 08 травня 2017 00:00

З Днем Перемоги!

10 января 2012 года заводская столовая завода «Эльворти» в Кировограде (сейчас Кропивницкий) была открыта до позднего вечера. В середине было людно — праздновали юбилей Павла Штутмана, владельца компании. Однако это не показная демократичность местного промышленника, а часть его бизнес-философии, основы которой он перенял из философии «бережливого производства» компании Toyota. Суть японской грамоты — в максимально эффективном использовании ресурсов предприятия. Именно поэтому свой день рождения владелец завода, выручка которого на то время достигла $37,8 млн, отпраздновал в корпоративном буфете. 

Такой рациональный подход позволил технологу сельскохозяйственного машиностроения разрушенного советского предприятия за 10 лет построить преуспевающую компанию. Сейчас сельхозтехника под брендом «Эльворти» (до 2016-го — «Червона зірка») продается не только в бывших советских республиках, но и в странах Евросоюза. «Мы сломали стереотип о том, что украинская сельхозтехника там неконкурентная», — говорит бизнесмен.

НАЗАД В БУДУЩЕЕ 

С Павлом Штутманом мы встретились в редкий свободный день между его встречами со своими менеджерами или чиновниками из Министерства аграрной политики и продовольствия. Чтобы показать свой завод, промышленник сам садится за руль служебного Infiniti QX70. «Вчера вернулся в четыре утра из министерства, водителя отпустил домой, я-то мог спать в дороге, а он все время был за рулем», — объясняет Штутман смену экипажа в служебном хетчбэке.

Собственник предприятия — лучший гид по нему. Современный кроссовер Штутмана скользит по территории завода, история которого началась больше века назад. Промзона предприятия делится на старую и новую части. Полукруглые окна и стены из светло-коричневого кирпича выдают самые старые цеха завода, которые в конце XIX века построили англичане — братья Роберт и Томас Эльворти. Сочетание белого и красного цветов — это маркер помещений, переделанных при советской власти. И, наконец, стеклопакеты и двери с магнитной системой доступа — так выглядят уже современные цеха завода.

 Впрочем, «старый цех» не означает нерабочий. Рациональность здесь возведена в ранг производственной логики. Те помещения, где сейчас нет производства, завод сдает в аренду своим коллегам поменьше. Совсем же ветхие цеха готовятся к сносу под постройку новых. 

Что подразумевается под «новыми цехами», становится понятно, как только мы подъезжаем к одному из них. Мобильные металлоискатели на входе, автоматические комплексы покраски, лазерные и плазменные установки по раскрою металла. Тут же — за тонкой стеной — шоу-рум, где можно посмотреть на продукцию завода в собранном виде. «Каждый год ко Дню машиностроителя мы проводим День открытых дверей, в этот раз к нам пришли 5 000 человек», — говорит бизнесмен. 

То, что пристроенный к цеху шоу-рум — это не случайность, становится понятно, когда Штутман показывает еще одно помещение, отделенное от цеха панорамными окнами. В следующем году сюда переедут белые воротнички из заводоуправления. Логика проста: так каждый из офисных сотрудников будет видеть, как именно компания зарабатывает деньги. 

Кроме укрепления командного духа, такие перестановки имеют свой вполне конкретный экономический эффект. Освобожденные от производственных офисов высотки компания уже сейчас сдает в аренду. Сейчас в бывшем заводоуправлении «Эльворти» открыт бизнес-центр «Елисаветград», где арендуют офисы около 60 компаний. «Рациональность — это тоже одна из составляющих философии «кайдзен» и «бережливого производства» – поясняет Штутман.

ПОЛЕЗНАЯ ФИЛОСОФИЯ 

«Кайдзен» и «бережливое производство» — не просто новомодные слова в лексиконе мажоритарного акционера двух крупнейших предприятий Центральной Украины. На книжной полке Штутмана стоят книги, которые до сих пор редко встретишь в кабинетах украинских промышленников: от монографий Ицхака Адизеса и Филипа Котлера до Тайити Оно. Последняя — настольная книга Штутмана. Тайити — один из руководителей компании Toyota, автор бизнес-системы канбан, из которой развилась философия кайдзен. 

Интерес к менеджменту по-японски кировоградскому машиностроителю привил его деловой партнер, владелец французской компании Poclain Hydraulics Лоран Батай. Француз подарил украинцу книгу про кайдзен. Этого хватило, чтобы в 2008 году Штутман оказался на одном из заводов Toyota в Японии. Эффективность производственного процесса и отработанные действия японцев произвели сильное впечатление на бизнесмена из Украины. 

По возвращении на родную землю Штутман начал настоящую революцию. Первым срочным вопросом стало сокращение затрат на электричество. Обычные лампы в цехах предприятия полностью заменили на светодиодные светильники. Так компания ежегодно экономит около 360 000 гривен. «Сейчас у нас действуют все принципы «бережливого производства», — говорит Штутман. 

В таком же стиле в компании решили вопрос с отоплением цехов. Выяснили, что тепло терялось на уровне, так называемых, «фонарей» на крыше. Было решено реконструировать крышу и опустить «фонари». Замену гигантских 12-метровых восьмитонных бетонных плит провели без остановки производства. Свет остался, но температурные потери снизились в разы. Сейчас даже зимой температура в цехах не падает ниже +16 °C, а за отопление компания не платит ни копейки. Это позволяет экономить около 1 млн гривен в год. «Вложения окупились за два года. В хороших условиях работник трудится лучше, болеет реже», — объясняет Штутман. 

В словах о сохранении здоровья, а значит и квалификации работников нет и тени благотворительности. Непрерывное обучение на производстве необходимо для освоения современной техники. В 2016 году «Эльворти» обзавелась тремя установками плазменной и одной установкой лазерной резки металлов. Стоит такое удовольствие немало — от 90 000 до 400 000 евро. Но технологии того стоили: точность, скорость и качество изготовления деталей выросли в разы. Однако, управлять технологичным оборудованием могут только специально обученные люди. «От образования этих специалистов зависит эффективность бизнеса и поэтому ежегодно каждый из инженеров должен не менее 80 часов в год отучиться в аудиториях компании», — говорит Штутман, у которого за плечами курсы МВА по маркетингу. 

ЧУВСТВО РИТМА 

Главное украшение рабочего кабинета Штутмана — изрисованный схемами флипчарт. Среди линий, которые тянутся от квадратов к квадратам, хорошо просматривается слово SWOT. Аббревиатура известного метода выявления слабых и сильных сторон в бизнесе, для топ-менеджмента «Эльворти» не просто термин из деловой литературы. «Именно так — в результате изучения рынка — принимаются решения в компании», — подчеркивает Сергей Калапа, генеральный директор «Эльворти».

Калапа имеет в виду стратегию компании во время экономического кризиса 2009 года. Когда щедрые кредиты закончились, аграрии стали считать каждую копейку, экономя, в том числе, и на закупке новой сельхозтехники. Необходимая техника зарубежных брендов стоила немало, а отечественные заводы ее не выпускали. Остальная же техника, которой был перенасыщен рынок, спросом не пользовалась. Продажи «Эльворти» снижались каждый месяц, а за год выручка компании упала почти втрое — до $13 млн.

 Однако даже с такими результатами в компании не стали переходить на режим тотальной экономии, а приняли диаметрально противоположное решение. В «Эльворти» начали разработку абсолютно новых для предприятия линеек зерновых, пропашных и почвообрабатывающих машин. Новая техника была дешевле, чем любые зарубежные аналоги с той же функциональностью. «Я даже проводил сравнение, когда техника «Эльворти» показывала такие же результаты, как и техника известных брендов, хотя стоит она в разы дешевле», — говорит Виталий Скрыпник, фермер из Кировоградской области.

В компании тщательно отслеживали новые тренды на аграрном рынке. Как только фермеры стали чаще использовать no-till — технику минимальной обработки земли — в Кировограде начали выпуск сеялок Vega 8 Profi. Особенностями сеялки стал двухдисковый сошник, возможность регулирования давления на почву до 280 кг и использования комкоотвода или прорезного диска. Последнее позволяло производить посев даже в почву, которая не подвергалась глубокой вспашке. 

Также в ассортименте компании появились посевные комплексы «Алькор». Эти агрегаты позволяли произвести несколько полевых операций за один раз, что существенно экономило бюджет фермера. Посевной комплекс культивирует почву, подрезает сорняки, вносит удобрения, высевает семена, вычесывает подрезанные сорняки и в конце прикатывает посевы. Кроме того, отсоединив высевной аппарат, «Алькор» можно было трансформировать в культиватор. Универсальность машины позволяет ей обрабатывать до 90 га в день, что для такой техники близко к отраслевым рекордам.

У «Алькор», считает председатель правления проектно-конструкторского института «Грунтопосевмаш» Виктор Медведь, есть все шансы стать бестселлером для засушливых зон и полей с большой контурностью. Такие поля есть в Одессе, Херсоне и Николаеве. За рубежом «Алькор» понравится аграриям из Казахстана. «То есть трактор нужно гонять не три-пять раз, а один. Это широкозахватные машины, с бункером на 9 т зерна, и у них очень высокая производительность. Это наш ответ американским технологиям», — отмечает Медведь. 

Заполнять пустующие ниши стало стратегией компании. Когда вырос спрос на опрыскиватели, в компании запустили производство собственных машин этого вида с захватом на 24 и 28 м. Опрыскиватели TETIS получили на борт итальянский компьютер BRAVO 180S, который контролирует норму расхода рабочей жидкости на единицу площади. Таким образом, жидкость тратится равномерно — независимо от скорости движения агрегата. 

Ставка на новые продукты сыграла в полной мере. В 2010 году оборот кировоградского предприятия вырос в два раза — до $26 млн. А еще через год в компании на 15% обогнали свою докризисную выручку в 2008-м и продали техники на $41, 5 млн. «Мы подбирали технологии и создавали свои машины как часть агротехнологий. В результате анализа рынка обнаружили свободную нишу дисковых борон. Так мы стали производителем и посевной, и почвообрабатывающей техники», — рассказывает Калапа. 

Следующим прорывом в очередную нишу стал запуск в 2015 году производства экскаватора-погрузчика ELEX 81А. За 2016-й в компании выпустили пять таких машин, в планах — довести до 200 единиц в год, увеличив долю рынка до 30%. По словам Калапы, машину ждут в гаражах коммунальных предприятий и на небольших строительных площадках. Новый экскаватор-погрузчик, уверен Калапа, позволит компании компенсировать спад спроса на сельхозтехнику зимой. «Строительно-дорожная и сельскохозяйственная отрасли колеблются в разных фазах. Запустив производство экскаватора-погрузчика, мы вышли на абсолютно новый рынок, который динамично развивается», — говорит гендиректор завода.

ВЫЙТИ ЗА РАМКИ 

Стратегическим планом для «Эльворти» всегда были продажи на внешних рынках. Рынок СНГ был освоен уже давно. В России интересы «Эльворти» представляет завод «Белинсксельмаш», входящий вместе с кировоградским заводом в холдинг «Эльворти Групп». С другими странами ближнего зарубежья торговые связи остались еще с советских времен. Ситуация с Евросоюзом была совершенно иной — там украинцев точно не ждали. 

Нашли своих покупателей в ЕС украинцы на международных выставках в 2011 году в Болгарии, Польше и Литве. Украинское качество было неплохим, цены — еще лучше. Через год в эти страны отправились первые партии сеялок и культиваторов. В конце 2012-го доля экспорта в ЕС достигала уже 3% от всей собранной в Кировограде сельхозтехники. 

Для того чтобы закрепиться в ЕС, свою технику в «Эльворти» максимально адаптировали под евростандарты. Украинцы учли, что в Европе нет таких огромных земельных фондов, как в Украине. Это означало, что продаваться там будет техника с небольшим захватом земли. Кроме того, надо было учесть, что для европейских фермеров технологии точного земледелия уже давно перестали быть чем-то особенным. Сейчас тотальная компьютеризация — это стандарт аграрной отрасли в ЕС. С тех пор универсальные пневматические сеялки точного высева «Веста» и «Вега» от «Эльворти» комплектуются электронными системами контроля Helios и Sputnik. Компьютер контролирует пролет семян в каждом сошнике, скорость движения сеялки по полю и передает всю информацию на монитор оператора. Так ведется учет засеянной площади, что помогает избежать перерасхода посевного материала. 

Тонкая настройка сработала. За пять лет доля продукции «Эльворти», которая продается в Евросоюзе, выросла до 9%. Главные государства-покупатели — Польша, Венгрия, Болгария и страны Балтии. Также, по словам Калапы, компания активно продвигает свою продукцию в Румынию, Чехию и Словакию. Прошлый год «Эльворти» закончила с оборотом в $34, 5 млн, что на 15% больше выручки за 2015-й. При этом 60% в продажах компании занимают экспортные поставки. По ту сторону границы у «Эльворти» сильнейшие конкуренты — транснациональные производители сельхозтехники. Конкурировать украинцы собираются при помощи соотношения цены и качества. «Наш экскаватор-погрузчик на 20% дешевле, чем его иностранный аналог. Мы предлагаем не переплачивать за бренд, а приобрести надежную машину, изготовленную в Украине», — объясняет Калапа.

ПОЛЕЗНЫЕ СВЯЗИ 

Частые визиты Штутмана в профильное министерство носят исключительно прикладной характер. В конец прошлого года кировоградский предприниматель вошел в состав Национального комитета по промышленному развитию. Комитет возглавил премьер-министр Украины Владимир Гройсман. 

Полезные связи позволили Штутману реализовать давнишний проект — агровыставку «АгроЭкспо». Первая выставка, соорганизатором которой стало Министерство аграрной политики и продовольствия, стартовала в Кировограде в 2013 году и сразу же стала крупнейшей в стране. В прошлом году на 90 000 кв. м выставочной площади показать свою продукцию смогли 480 профильных компаний и еще 500 компаний-участников «Покровской ярмарки», проходящей в рамках выставки. В итоге, за три дня выставку посетило более 20 000 гостей. «У нас земля стоит 

значительно дешевле, чем в столице, и поэтому благодаря либеральной ценовой политике выставки, ее участник может продемонстрировать максимальную номенклатуру своей техники. Кроме того, «фишка» нашей выставки — полевые демонстрации, здесь можно испытать технику непосредственно в работе», —  говорит Штутман. 

Тактика «товар лицом» работает. На прошлогодней выставке «Эльворти» удалось продать все свои выставочные экземпляры прямо со стенда. Подталкивают к сделкам «выставочные» цены. Если заключить сделку на «АгроЭкспо», то можно получить 5% скидки, если же купить выставочный экспонат прямо на стенде — скидка будет не менее 10%. 

Выставочный спрос лишний раз подтверждает популярность кировоградской сельхозтехники. За последние два года продажи зерновых сеялок бренда увеличились более чем на 90%, а доля рынка достигла почти 51%. Также «Эльворти» контролирует больше трети рынка пропашных сеялок, 22% рынка культиваторов, 37% дисковых борон. На руку «Эльворти» играет и девальвация национальной валюты. «Сейчас, в связи с ростом курса валют, агрохолдинги покупают отечественную технику, среди которой машины «Эльворти». Раньше они отдавали предпочтение импортной технике», — рассказывает Калапа».

 

 Джерело: журнал "Landlord" №3(17) від березня 2017 (мовою оригіналу).

Станом на 14 квітня усі регіони України завершили підживлення озимих культур. З початку весняних польових робіт було проведено підживлення озимих культур на зерно на площі 7,1 млн га та озимого ріпаку - 872 тис. га, повідомляє прес-служба Мінагрополітики

Завершується посів ранньої групи зернових: засіяно 2,2 млн га від запланованих 2,4 млн га. Зокрема:

- ярої пшениці посіяно 154 тис. га або 85% до прогнозу (180 тис. га);

- ярого ячменю – 1,5 млн га або 91% до прогнозу (1,6 млн га);

- вівса – 190 тис. га або 92% до прогнозу (207 тис. га);

- гороху – 369 тис. га або 112% до прогнозу (330 тис. га).

Також продовжується посів кукурудзи на зерно – 236 тис. га або 5% до прогнозу (4,5 млн га).

Крім того, цукрових буряків посіяно 251 тис. га або 86% до прогнозу (293 тис. га).

Соняшник посіяний на площі 1,0 млн га або 19% (5,4 млн га).

Розпочато посів сої, який проведено на площі 24 тис. га або 1% до прогнозу (1,9 млн га).

 

Бюджетна підтримка АПК на 2017 рік виросла у 15 разів і склала 5, 45 млрд грн. Таке досягнення озвучив Тарас Кутовий під час засідання Комітету ВРУ з питань економічної політики, повідомляє прес-служба Мінагрополітики

«Бюджетна підтримка галузі зросла у 15 разів, порівняно з минулим роком, і становить 5,45 млрд грн. Вперше за всю історію бюджетування на державну підтримку аграріїв прийнята норма в 1% ВВП сільськогосподарської продукції, яка буде діяти наступні 5 років», - наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий.

За словами Міністра, зараз казначейством йде опрацювання платіжок, згідно яких 100% сплаченого ПДВ аграрними виробниками вже за лютий буде державою компенсовано.

«Я думаю, що всі наступні місяці ця тенденція збережеться. Зазначу, що відшкодування за перший місяць на тваринництво складає всього 20%. Все інше – малі та середні господарства», - зауважив Міністр Кутовий.

Крім того, державою передбачена компенсація за придбання сільгосптехніки українського виробництва, що становить 20%. Така підтримка передбачає компенсацію від вартості техніки, яка має ступінь локалізації 35% у 2017 році, 45% - у 2018, 55% - у 2019 та 60% у 2020 році.

Також, програмами підтримки на 2017 рік передбачено здешевлення кредитів фермерам у розмірі 300 млн грн, підтримка хмелярства, садів та виноградників становить 75 млн грн, кредити аграріям у розмірі 65 млн грн та підтримку тваринництва передбачено 170 млн грн.

 

 

Як наблизити профтехосвіту до реального сектору економіки йшлося вчора, 4 квітня на Конференції «Професійна освіта та підготовка робітничих кадрів: сприяння соціально-економічному та регіональному розвитку України», що проходила у рамках проекту Європейського фонду освіти (ЄФО) «Децентралізація професійно-технічної освіти в Україні - поштовх до дій». Учасники з різних регіонів України обговорювали розвиток професійної освіти в Україні в контексті децентралізації, шляхи побудови ефективної системи та оптимізації мереж профтехосвіти, державно-приватне партнерство та ін.

 «Під час моїх зустрічей з бізнесом підприємці розказують про дефіцит кваліфікованих кадрів в усіх сферах. Тож перед нами важливе завдання - зробити так, щоб людина під час навчання отримала знання, навички і могла відразу працювати у реальному секторі», - сказав присутній на конференції Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він також підкреслив, що уряд вживає заходів для зміни системи освіти, що Кабінет Міністрів визначив це пріоритетом своєї діяльності.

У свою чергу,  голова наглядових рад «Ельворті ГРУП» і «Гідросила ГРУП», член президії Ради Федерації роботодавців України Павло Штутман назвав однією із переваг процесу децентралізації професійно-технічної освіти, на який взято курс,  - швидкість реагування.

«Чим коротше ланцюжок взаємодії між роботодавцем та закладом професійно-технічної освіти, тим краще. Ми купуємо на підприємства нове обладнання, модернізуємо їх, і нам необхідні компетентні кадри. І коли в рамках децентралізації частина повноважень з управління професійно-технічною освітою передається на рівень області - це виключно позитивна для нас можливість. Але за однієї умови: після передачі частини повноважень з управління професійно-технічною освітою органам місцевого самоврядування та органам державної влади на місцях, це управління повинно здійснюватися не гірше, ніж виконувалося централізовано», - зазначив Павло Штутман.

 

Компанія «Ельворті» проводить ряд заходів для популяризації професії машинобудівника. Для школярів 9-х класів з місцевих шкіл провели екскурсію по заводу. Основне завдання - зацікавити молодь.

На сьогоднішній день «Ельворті» - це найбільший український виробник техніки для сільського господарства, йдеться на сайті компанії.

За останній рік було виготовлено і реалізовано більше 5000 одиниць техніки. Про це та багато іншого розповідали школярам 9-х класів під час екскурсії по заводу.

Багато з юних відвідувачів заводу таке виробництво побачили вперше, тому цікаво було все: від самої назви професії - токар (або зварювальник), до тих самих деталей, які вони виготовляють. Тепер вони знають історію Ельворті, побачили виставковий комплекс з сучасною продукцією заводу. Процес порошкового фарбування деталей хлопцям пояснили буквально на пальцях, як власне, і лазерне розкроювання металу та інші процеси.

Техніка Ельворті визнана у багатьох країнах східної Європи, в основі цих успіхів - люди. Молодь тут чекають і завжди вітають. Десятки цехів, сотні установок спеціального обладнання, і безмежний потік інформації: юнаки та дівчата тепер знають які професії є на виробництві, якої зосередженості і знань вони потребують. Проект відвідування підприємства школярами навчальних закладів міста реалізовується щорічно.

В Україні вже давно стоїть питання про підготовку висококваліфікованих кадрів технічних та інженерних спеціальностей. Цю проблему може вирішити система дуальної освіти, забезпечуючи рішення відразу двох завдань: отримання профільних фахівців і працевлаштування молоді.

Компанія «Ельворті» стане учасником освітнього експерименту з дуальної підготовки інженерних кадрів. Про це говорили в Федерації роботодавців України під час круглого столу з приводу «Системи вищого дуального освіти в Німеччині, її досвід для України». Роботодавці спільно з Міносвіти працюватимуть над розвитком системи дуальної підготовки інженерних кадрів для реального сектора економіки.

Голова Наглядової ради компанії «Ельворті» та ініціатор проекту Павло Штутман розповів: «На своїх підприємствах ми гостро відчуваємо дефіцит кваліфікованих фахівців, і, зокрема, інженерних спеціальностей. Фактично, на сьогоднішній день на підприємствах, якими я керую, дефіцит таких кадрів становить 180 осіб. На жаль, традиційні варіанти підготовки інженерних кадрів, не вирішують завдань забезпечення кадрами високотехнологічного машинобудування. Тому ми апелювали до досвіду німецьких компаній, і вони порекомендували звернути увагу на дуальну систему підготовки кадрів в Німеччині. Переваги такої системи для нас вже очевидні. Тому спільно з Національним технічним університетом КПІ ім. Сікорського ми домовляємося про проведення на базі нашого підприємства експерименту з дуальної підготовки інженерних спеціальностей і просимо Міністерство освіти підтримати цю ініціативу».

 «Лозовські машини» представили енергоефективні агрегати на регіональній виставці «ВЕСНА-2017», яка пройшла 17 березня на базі філії «Агротехсервіс» АТ «Промарматура» (Дніпропетровська обл., смт. Партизанське).

Експозиція «Лозовських машин» була представлена  дискатором «Дукат-5» і зубною пружинною бороною «Ліра-15», йдейться на сайті "Кластер АГРОТЕХНІКА".

«Дані лінійки продукції є найбільш затребуваними серед аграріїв країни завдяки їх показникам енергоефективності, ресурсозбереження та відмінній якості обробки грунту, - зазначив менеджер зі збуту Сергій Шарбан

Співробітник компанії відзначив, що виставка зібрала керівників і фахівців фермерських господарств не тільки з Дніпропетровської, але і Полтавської, Запорізької та Харківської областей.

Також серед відвідувачів заходу - студенти і викладачі аграрних навчальних закладів області, зокрема, стенд «Лозовських машин» відвідали представники Дніпропетровського державного аграрного університету та Царичанського аграрного професійного ліцею.

«Представники аграрних закладів активно цікавляться діяльністю інноваційно-освітнього кластера« Агротехніка », запитують про можливості приєднання», - відзначив Сергій Шарбан.

 

На даний момент вивчення грунтообробної сільгосптехніки «Лозовських машин» і унікальних конструкторських рішень, реалізованих в техніці, включено в навчальну програму декількох найбільших аграрних університетів країни.

В Україні стратувало виробництво промислової збірки комбайнів Sampo Rosenlew.

Херсонський машинобудівний завод збирається виготовляти по 10 таких комбайнів на місяць, повідомляє "AgroPravda.com".

На ХМЗ стартувало виробництво новинки - комбайна, який отримав ім'я Skif 280 Superior - перелицьованої версії комбайна Sampo Rosenlew SR 3085 Superior.

Нова машина, як і «донор», оснащується 6-циліндровим двигуном AGCO Sisu Power 276 к.с. з технологією SCR, комфортабельною кабіною Premium Plus з кондиціонером, монітором втрат LH500Plus. 6 чотирьохкаскадних клавіш соломотряса мають площу 6,30 кв.м.

В наявності - 8-Бичевий барабан обмолоту діаметром 0,5 м і шириною 1,34 м, система попереднього обмолоту діаметром 0,4 м і шириною 1,34 м.

Комбайн обладнаний системою попереднього обмолоту TS (Twin Separation - подвійна сепарація), яка забезпечує якісний обмолот і високу продуктивність. Загальна площа сепарації решетного стану становить 4,50 кв.м.

Однак є і відмінності від «класичної» версії. Згідно з інформацією виробника, Skif 280 Superior оснащується зерновим бункером об'ємом 7600 л (в Sampo Rosenlew SR 3085 Superior в базовій комплектації бункер на 8100 л) жатка - з шириною захвату 6,3 м (в Sampo Rosenlew SR 3085 Superior в «стандарті» - 5 , 1 м).

«Щомісяця ми зможемо виробляти мінімум 10 комбайнів, в рік - 150. За 5 років ми вийдемо на виробництво мінімум 500 комбайнів на рік», - повідомив керівник заводу.

 

Компанія "Лозівські машини" у 2017 році планує збільшити продажі на 50% в порівнянні з 2016 роком, коли вони перевищили 250 млн грн.

Про це повідомив віце-президент з маркетингу УПЕК Роман Гіршфельд, пише "Агравері" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Так, у 2016 році група наростила продажі на 80% до попереднього року, пов'язуючи такий показник з успішною стратегією просування продукції "Лозовських машин".

"У кількісному вираженні ми завершили 2016 рік продажем 1 тис. сільгоспмашин. У поточному році плануємо збільшити цей показник вдвічі," ― сказав Гіршфельд.

Він зазначив, що в 2016 році кількість ключових дилерів бренду в Україні, країнах СНД і Європі збільшилася вдвічі - до 42 компаній.

"У минулому році ми почали поставки сільгоспмашин через дилерську мережу в Латвію, Естонію, Угорщину, Румунію, Узбекистан. Продовжуємо співпрацю з рядом інших країн Балтії та Європи ― Польщею, Литвою, Болгарією та ін. В поточному році плануємо розширити мережу як мінімум удвічі, і в кожній країні СНД і Східної Європи мати по одному-двом ключовим опорним дилерам," - повідомив топ-менеджер групи.

У числі заходів, які стимулюють продажі "Лозовських машин", Гіршфельд також відзначив участь в різних виставках, на яких, в тому числі, представляються новинки.

На думку Гіршфельда, зростанню продажів сільгоспмашин сприятиме і рішення уряду України компенсувати 15% вартості сільгосптехніки вітчизняного виробництва українським аграріям, на що у 2017 році виділено 550 млн грн, а на наступний рік заплановано 1 млрд грн.

Аграрії, починаючи з 2017 року, будуть отримувати через банки часткову компенсацію вартості сільськогосподарської техніки в розмірі 15% її вартості за умови, що рівень локалізації виробництва цієї техніки в Україні перевищує 35%, відповідні постанови затвердив Кабінет міністрів України, повідомляє Інтерфакс.

"Хочемо, щоб рівень локалізації українських підприємств-виробників сільгосптехніки техніки до 2020 року досяг 60%", - повідомив міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий.

Він уточнив, що прийняті рішення припускають підвищення рівня локалізації в 2018 році до 45%, в 2019 році - до 55% і в 2020 році - до 60%.

Міністр нагадав, що прийняті в кінці минулого року нормативні документи виділяють в поточному році на таку часткову компенсацію 0,1% вартості валової продукції сільського господарства, що складе близько 550 млн. грн.

За його словами, в наступному році ця сума збільшиться до 0,15% в 2018 році, або близько 900 млн грн, а в 2019 році досягне 0,2% і перевищить 1 млрд грн.

"Обсяг виробленої продукції (сільгоспмашинобудування) буде більше 4 млрд. грн", - спрогнозував Т.Кутовий.

Він додав, що зношеність техніки в агрогосподарствах в даний час складає близько 85%, і її динаміка перевищує динаміку поновлення.

Денис Ярославський на свої сторінці в соціальній мережі Facebook, повідомив що після тривалої зупинки заводу з конвеєра ХТЗ зійшов новий трактор моделі ХТЗ-17221.

«Сьогодні, після тривалого простою і пророкувань «доброзичливців» про крах заводу, з конвеєра ХТЗ зійшов новенький трактор! Так, що скоро до Харкова повернеться слава міста машинобудування », - зазначив він.

Нагадаємо, що Харківський тракторний завод відновив роботу 6 січня після багатомісячного простою. Як заявляв власник і президент групи компаній DCH Олександр Ярославський, завод планує випускати 150 одиниць техніки за місяць, а в цілому за рік очікується близько 2 тис. одиниць.

Обсяг реалізованої продукції компанії «Ельворті» минулого року склав 938,4 млн грн. Про це повідомив голова наглядової ради ПАТ «Ельворті» Павло Штутман, пише «Аgrotimes».

«Минулого року підприємство збільшило виробничі потужності та кадровий потенціал, а також розширило асортимент своєї продукції. Зокрема, в 2016 році компанія вивела на ринок нові зернові сівалки Astra-6 та Astra-4, обприскувач Tetis-1600 та іншу техніку», – зазначив Павло Штутман.

Він додав, що у 2017 році заплановано збільшити обсяг виробництва й обсяг реалізації продукції на 22% і модернізувати техніку.

За оцінками УКАБ, в 2016 році в Україні відбулося відновлення ринку с/г техніки на 70% до показників продажів 2013 року. Про це розповів Тарас Висоцький, генеральний директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», повідомляє Агроправда.

Тарас Висоцький зазначив, що у 2014 році відбулося падіння ринку техніки відносно 2013 року на 40%, в 2015 році - на 30% відносно 2014 року. Зате у 2016 році ми побачили швидке його відновлення на 70%.

Основною причиною такого зростання генеральний директор УКАБ вважає відкладений попит на сільськогосподарську техніку, який склався протягом 2014-2016 рр.

«2014-2016 роки були прибутковими для агровиробників через сприятливі природно-кліматичні умови і девальвацію гривні, яка зазвичай позитивно вплинула на доходи аграрних підприємств, навіть в доларовому еквіваленті. Відповідно, останні три роки попит на техніку повинен бути таким же як в 2012-2013 рр. Однак через макроекономічні чинники: конфлікту на Сході, невпевненості в майбутньому, створився відкладений попит. У 2016 році ситуація трохи заспокоїлася, і перш за все важливу роль тут зіграла стабілізація курсу гривні», - прокоментував Тарас Висоцький.

Генеральний директор УКАБ не очікує такої ж динаміки зростання цього ринку в 2017 році, прогнозуючи, що продажі можуть зрости на 15-20%.

Уряд надав Держпродспоживслужбі повноваження з реєстрації сільськогосподарської техніки і контролем за експлуатацією та технічним станом машин. Це закріплено постановою Кабінету міністрів №1051 від 28 грудня 2016 року, пише Agrotimes.

«Для забезпечення безперебійного процесу реєстрації сільськогосподарської техніки, зняття соціальної напруги на селі і враховуючи функціональну спрямованість міністерств, Уряд прийняв рішення покласти на Державну службу з питань безпечності харчових продуктів та захист споживачів повноваження з реалізації державної аграрної політики у зазначених сферах», – повідомляється на Урядовому порталі.

Державну інспекцію сільського господарства України ліквідовано, а її функції в частині здійснення реєстрації та обліку сільськогосподарських машин передбачалося передати Міністерству внутрішніх справ, функції із здійснення державного нагляду (контролю) в частині експлуатації машин сільськогосподарського призначення – Державній службі з безпеки на транспорті. 

Водночас у період завершення ліквідації Державної інспекції сільського господарства виникла проблема щодо реєстрації сільськогосподарських машин, підготовки механізаторських кадрів, видачі посвідчень тракториста-машиніста, йдеться у повідомленні.

«Повноваження по технагляду і реєстрації сільгосптехніки прийняли, я сподіваюсь, тимчасово, – написав на своїй Фейсбук-сторінці голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа. –  Як тільки МВС із урахуванням законодавчих змін буде готове реєструвати через сервісні центри, із задоволенням віддамо нашим колегам. ПродСпоживТехСлужба – це вже занадто. Поки що чекаємо на передачу ДП із реєстром – без цього реєстрація не запрацює».

Днями Уряд затвердив Положення про Національний комітет з промислового розвитку, який буде працювати при Кабінеті міністрів України. Очолив новостворений комітет Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. 

Документом, що опубліковано на сайті КМУ, також затверджено персональний склад Національного комітету з промислового розвитку. До нього увійшли представники бізнесу, органів виконавчої влади, народні депутати, науковці. Серед них і Голова ради Асоціації "Украгромаш" Павло Штутман.

Згідно з прийнятою постановою, Комітет є консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України, який надаватиме рекомендації з трансформації економіки України із сировинно-орієнтованої на високотехнологічну індустріальну модель.

 

Україна у 2017 році почне діалог з Євросоюзом для стимулювання української промисловості. Про це повідомила заступник міністра економічного розвитку-торговий представник України Наталія Микольська, передає Інтерфакс.

«У 2017-ому ми починаємо промисловий діалог з Європейською комісією, щоб стимулювати українську промисловість», - написала вона в своєму твіттер-акаунті за підсумками виступу в Німецько-української промислово-торговій палаті в Києві.

Наталія Микольська також висловила надію, що Європарламент схвалить надання Україні торгових преференцій, щоб стимулювати український експорт.

ПочатокПопередня123НаступнаКінець
Сторінка 1 із 3

Корисні посилання