Станом на 29 листопада українські аграрії намолотили 68,5 млн тонн зерна з площі 14,5 млн га (98%) при врожайності 47,2 ц/га.

Ярославський вкладе в розвиток ХТЗ ще $ 5 млн Харківський тракторний завод в 2018 році, реалізуючи довгострокову програму модернізації, отримав від власника і освоїв близько $ 5 млн. На 2019 й рік закладена така ж сума.

Виставка проходила під патронатом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Купити техніку дешевше цього року аграрії зможуть на Міжнародній агропромисловій виставці AGROEXPO-2018, яка проходитиме з 26 по 29 вересня.

Інвестиції в ХТЗ складуть 230 мільйонів гривень на 2 роки.

ПАТ «Ельворті» передала для забезпечення навчального процесу Національному університету біоресурсів і природокористування України три нових навчально-дослідних стенди секцій сівалок модельних рядів «Astra», «Vega», «Vesta».

Харківський тракторний завод в 2018 році планує випустити понад 800 тракторів.

Вчора, 24 квітня, відбулось розширене засідання Ради асоціації «Украгромаш» за участю заступника голови Національного комітету з промислового розвитку України, почесного президента Асоціації Анатолія Гіршфельда, голови Ради Федерації роботодавців України Дмитра Олійника, директора департаменту промислової політики Мінекономрозвитку України Олександра Черних, а також інших членів асоціації.

ХМЗ вже випустив 8 комбайнів Skif 280 Superior.

Європейське представництво групи компаній «Гідросила» - «Hydrosila EU» - вперше приймало участь в міжнародній агропромисловій виставці AGROTECH - найбільшій аграрній виставці у Центральній і Східній Європі.

Перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк розповів про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки вітчизняного.

За його словами, виробники сільськогосподарської продукції зможуть найближчим часом скористатися такою дотацією, яка передбачена в загальній програмі державної підтримки аграріїв. Суть такого трансферту полягає в тому, що виробники сільгосппродукції будуть купувати техніку і обладнання сільськогосподарського призначення у вітчизняного виробника з частковою компенсацією вартості таких агрегатів і машин з бюджету держави.

Участь в програмі дозволено як юридичним особам, так і фізичним особам-підприємцям, у яких в обороті присутній 75% сільськогосподарської продукції. Також обов'язковою умовою для отримання допомоги є відсутність боргів перед державним бюджетом і Державної фіскальною службою.

На сайті Мінагрополітики, повідомив Мартинюк, розміщений перелік техніки, вартість якої підлягає частковій компенсації. У нього входить 2300 найменувань продукції від 90 українських виробників із зазначенням індикативної ціни кожної одиниці обладнання та сільськогосподарської техніки.

Вартість спеціально зафіксована на певному рівні, щоб виключити для продавців штучне підняття ціни на свою продукцію в розмірі державної підтримки. Обов'язковою умовою участі виробників сільгосппродукції в програмі підтримки є придбання техніки з використанням послуг державних банків: Приватбанк, Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк. Це виключає спілкування аграріїв з чиновниками, тому що всі операції з придбання товару здійснюються автоматично і є для покупця абсолютно прозорими.

В цьому році, підкреслив Мартинюк, завдяки ініціативі прем'єр-міністра, відбулося підвищення суми державної дотації на 5%: уряд буде компенсувати сільськогосподарським товаровиробникам на безповоротній основі не 20% вартості сільгосптехніки, як в минулому році, а 25% вартості придбаних агрегатів, машин, обладнання. Компенсація буде проводиться згідно з актами приймання-передачі або іншим документам, які підтверджують оплату через державні банки або банки, статутний капітал яких містить 75% і більше акцій, що належать державі.

Передбачений програмою загальний обсяг фінансування в розмірі 945 млн гривень дозволить здійснити здешевлення 9 тисяч одиниць сільськогосподарської техніки, що в грошовому вираженні складає 5 млрд гривень. Підводячи підсумки, можна резюмувати: відсоток компенсації виріс до 25%, список техніки збільшився від 800 одиниць до 2300 одиниць, сума грошових коштів компенсації становить майже 1 млрд гривень.

 

Джерело

Він успішний підприємець – продукція очолюваних ним заводів відома далеко за межами України. Він сумлінний роботодавець – на його підприємствах працюють 6 тисяч чоловік. Він активний громадський діяч – під його керівництвом успішно працюють кілька впливових в Україні організацій. Він має власну думку, і не боїться висловити її, не зважаючи на те, подобається вона комусь, чи ні. Все це про Павла Штутмана – промисловця та просто небайдужу людину. Деталі – в ексклюзивному інтерв’ю для Точки доступу.

Виробник екскаваторів-навантажувачів  ELEX 81А, що входить до складу заводу «Ельворті» підтримав законопроект № 7206 "Купуй українське, плати українцям!", приєднавшись до популярного флеш-мобу.

ХТЗ провів переговори з американськими та китайськими інвесторами з метою розташування нових виробництв на території заводу.

П'ятниця, 29 грудня 2017 00:00

З Новим роком та Різдвом Христовим!

Шановні колеги, партнери, друзі!

Сердечно вітаю вас з Новим роком та Різдвом Христовим!

Нехай рік, що минає, залишить після себе лише досягнення та надбання, теплі і радісні спогади, а новий - 2018 рік їх тільки примножить!

Оптимізму, віри у власні сили, втілення найсміливіших планів і задумів, любові, добра, здоров'я, миру і благополуччя вам та вашим близьким!

 

З повагою, Голова ради Асоціації Павло Штутман

«Лозівські машини» збільшили кількість техніки, за яку можна отримати державну компенсацію 20% від вартості.

Верховна Рада у першому читанні ухвалила проект Закону "Купуй українське, плати українцям" (про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння розвитку промислового виробництва та малого і середнього підприємництва).

Близько третини мільярда гривень інвестицій — 373,8 млн — потрібно для п’ятирічної програми з виробництва SKIF 280 Superior.

Станом на 29 листопада зібрано 59,9 млн тонн зернових та зернобобових культур із 14,0 млн га при врожайності 42,6 ц/га  (96% від запланованих 14,6 млн га).

У тому числі кукурудзи - 21,6 млн тонн із 4,0 млн га (90% від 4,5 млн га) при врожайності 53,6 ц/га.

Найвища врожайність зернових та зернобобових культур у господарствах Хмельницької (62,8 ц/га), Сумської (60,2 ц/га), Вінницької (58,7 ц/га), Тернопільської (56,4 ц/га), Чернігівської (55,7 ц/га), Чернівецької (53,7 ц/га), Івано-Франківської (50,0 ц/га)та Львівської (50,0 ц/га) областей.

Крім того зібрано:

  • 11,9 млн тонн соняшнику із 5,92 млн га (99% від 5,96 млн га) при врожайності 20,1 ц/га;
  • 3,7 млн тонн сої із 1,9 млн га (98% від 2,0 млн га) при врожайності 19,3 ц/га;
  • 14,4 млн тонн цукрових буряків із 314 тис. га (99%, від 318 тис. га) при урожайності 460 ц/га.

Майже завершено посів озимих культур на зерно під урожай 2018 року, який проведено на площі 6,9 млн га при прогнозі 7,2 млн га (96%), у т.ч.:

  • озимої пшениці та тритикале - 5,9 млн га (97% від 6,1 млн га);
  • жита - 147 тис. га (93% від 158 тис. га);
  • ячменю - 822 тис. га (89% від 924 тис. га).

Посів озимого ріпаку проведено на площі 864 тис. га або 112% до прогнозу (прогнозовано 769 тис. га).

 

Джерело

17 українських виробників продукції для агропромислового комплексу представили свою продукцію на найбільшій виставці світу AGRITECHNICA 2017 в Ганновері (Німеччина), яка триватиме до 18 листопада.

Серед українських компаній є як «мастодонти» вітчизняного машинобудування, так і невеликі компанії.

Список компаній:

«Гідросила»

«Лозівські машини»

ПАО «Бердянські жатки» (John Greaves)

KMZ Industries

Харківський підшипниковий завод HARP

ТОВ «Чернігівський ковальський завод»

ТОВ «Український кардан»

ПАТ «Завод Фрунзе»

ТОВ «Мелітопольський завод автотракторних запчастин» (ATS)

Харьківський завод зерноочисного обладнання

Завод «Лубнимаш»

ТОВ «Варіант Агро Строй»

ТОВ «Оліс»

ТОВ «Отіс Тарда»

ТОВ «Полімершпагат»

ППФ АГРО-ЦЕНТР

Загалом на виставці AGRITECHNICA у цьому році представлено понад 2800 експонентів з 53 країн світу. AGRITECHNICA є найбільшою виставкою сільгосптехніки в світі – 23 виставкових павільйонів на площі 394 000 кв.м. За сім днів виставку відвідує близько 500 000 осіб.

Група компаній «Гідросила» відкрила в Європейському Союзі представництво - ТОВ «Hydrosila EU», яке розташовується у Вроцлаві (Польща).

Основним видом діяльності «Hydrosila EU» є оптові продажі гідравлічних силових машин і компонентів торгової марки «Гідросила» на території ЄС.

Планується, що «Hydrosila EU» буде так званим хабом: сервісними і логістичним центром, через який «Гідросила» буде нарощувати продажі в Європейському Союзі і, як передбачає місія компанії, задовольняти потреби ринку, грунтуючись на інноваціях, якості продукції і т.д.

 «Вроцлав обраний для відкриття представництва не випадково. На даний момент це один з найбільш швидкозростаючих центрів Польщі і всього ЄС. Відкриваючи нове представництво, компанія «Гідросила» істотно спрощує доступ до своєї продукції європейським клієнтам», - підкреслив генеральний директор «Гідросила ГРУП» Юрій Тітов.

 

Джерело.

З 20 по 23 вересня в Кіровоградській області на рекордній для України площі - 100 000 м² пройшла міжнародна агропромислова виставка «AGROEXPO-2017» на якій взяла участь компанія «Укрсільгоспмаш».

Понеділок, 25 вересня 2017 00:00

Підсумки AGROEXPO-2017

Організатори виставки: Міністерство аграрної політики та продовольства України, Кіровоградська обласна державна адміністрація, Торгово-промислова палата України, Федерація роботодавців України, Національна академія аграрних наук України, Асоціація підприємств-виробників техніки та обладнання для АПК «Украгромаш», ВГО «Українська асоціація аграрних інженерів».

V Міжнародна агропромислова виставка з польовою демонстрацією техніки AGROEXPO-2017, яка тривала з 20 по 23 вересня, пройшла на рекордній для України площі – 119 100 м² (відкритий виставковий майданчик – 101 800 м², критий – 17 300 м²).

Особливістю AGROEXPO є те, що новинки сільгосптехніки світових та вітчизняних брендів можна побачити не тільки на статичних експозиціях, а й безпосередньо в роботі в полі на спеціальному полігоні. У цьому році в роботі було показано 48 агрегатів (дискові борони, сівалки, плуги, культиватори, обприскувачі, розкидачі добрив та багато ін.) таких відомих іноземних брендів, як «Lemken», «Pöttinger», «Case H», «Väderstad», «Kuhn». Серед вітчизняних – «Лозівські машини», «Червона Зірка (Ельворті)», «Укрсільгоспмаш», «Велес-Агро», «Оріхівсільмаш» та ін.

Одним із найфеєричніших дійств на AGROEXPO-2017 стало стронгмен-шоу найсильніших атлетів України під керівництвом володаря титулу «Найсильніша людина світу 2004» Василя Вірастюка. Під час заходу було встановлено рекорд України у категорії «Спорт, спец. підготовка» по перетягуванню трактора агрегованого посівним комплексом. В якості «снаряду» була використана зчіпка: трактор NEW HOLLAND T8.40 та посівний комплекс ELVORTI ALCOR 10.0 загальною вагою 27.200 кг. Рекорд встановлювали четверо атлетів, який було зафіксовано «Книгою рекордів України».

Всі чотири дні виставки супроводжувались широкою діловою програмою. У перший день пройшла панельна дискусія Міністерства аграрної політики та продовольства України спільно з Федерацією роботодавців України та за участі народного депутата України, почесного президента асоціації «Украгромаш» Анатолія Гіршфельда. Другого дня відбувся форум «Центральноукраїнський інвестиційний день». У церемонії урочистого відкриття форуму взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні пан Лі Янг-Гу, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Македонія в Україні Столе Змейкоскі та народний депутат України Сергій Тарута.

Новинкою AGROEXPO-2017 стало проведення тест-драйву позашляховиків та кросоверів, де кожен бажаючий зміг випробувати новинки світового автопрому. Крім того, вже традиційну виставку автомобілів «Autoland» було розширено до 5 500 м² та перенесено у критий виставковий павільйон.

Експозиція «Тваринництво та птахівництво» зайняла площу 2000 м² («чиста» площа павільйонів). На експозиції була представлена велика рогата худоба, коні, страуси, вівці, кози, кролі, кури, перепели та багато іншої живності. А на другий день виставки AGROEXPO-2017 відвідувачі змогли поласувати смачними крафтовими (фермерськими) сирами та визначити найкращий.

На AGROEXPO-2017 аграрії мали змогу купити сільгосптехніку всіх можливих видів дешевше. Діяли вже традиційні дві знижкові акції. За умовами першої, у разі підписання безпосередньо на виставці договорів на купівлю техніки, аграрій отримував знижку від 5%. Друга передбачала дисконт від 10%, якщо техніка придбавалась прямо з виставки.

Традиційно на AGROEXPO-2017 працював Всеукраїнський освітній ярмарок, де свої наукові потужності показали 39 навчальних закладів з різних куточків України.

Окремим блоком пройшов культурно-розважальний захід «Покровський ярмарок» з міні-експозиціями, конкурсами, частуваннями, виступами творчих колективів та товарами майстрів декоративно-ужиткового мистецтва з усіх куточків України. В рамках відбувся традиційний конкурс «Гарбуз-велетень». Вага гарбуза склала 46,8 кг. Переможець Валерій Помазан з селища Кожанка Київської області отримав у подарунок 32-дюймовий телевізор. У минулому році найбільшого гарбуза виростив житель Олександрівського району Сергій Куценко. Його гарбуз заважив на 63 кг.

Загалом у V Міжнародній агропромисловій виставці з польовою демонстрацією техніки AGROEXPO-2017 взяли участь 585 профільних компаній та 530 учасників «Покровського ярмарку». За чотири дні виставку відвідало 27 250 осіб (у минулому році за три дні ‒ 20 700).

Побачити в роботі новинки сільгоспмашинобудування, а також флагмани, як вітчизняних, так і іноземних виробників можна буде з 20 по 23 вересня на Міжнародній агропромисловій виставці AGROEXPO-2017 у Кропивницькому (Кіровограді).

За липень-вересень 2017-2018 маркетингового року Україна експортувала 7,07 млн тонн зернових культур.

Такі дані наводять у Держпродспоживслужбі.

Зокрема, у розрізі культур було експортовано 3,77 млн тонн пшениці (у тому числі продовольчої майже 1,8 млн тонн та фуражної майже 2 млн тонн), ячменю – 2,06 млн тонн, кукурудзи – 1,1 млн тонн.

За аналогічний період минулого маркетингового року було експортовано 7,2 млн тонн зернових. З них: 4,27 млн тонн пшениці (у тому числі продовольчої 2,18 млн тонн та фуражної пшениці 2,09 млн тонн), ячменю – 2,37 млн тонн, кукурудзи – 0,47 млн тонн.

Окрім того, станом на 1 вересня, в рамках поточного МР, було експортовано 0,86 млн тонн олійних культур, у тому числі: ріпаку – 0,77 млн тонн, сої – понад 0,09 млн тонн. За аналогічний період минулого МР було експорт олійних становив понад 0,42 млн тонн (в тому числі ріпак – 0,26 млн тонн, соя – понад 0,16 млн тонн).

 

Джерело.

Генеральний директор акціонерного товариства «Ельворті» Сергій Калапа отримав звання Заслуженого машинобудівника України.

Про це йдеться у відповідному указі глави держави.

Директор філії державного підприємства «Укрдержбудекспертиза» у Кіровоградській області Олексій Кобзаренко став Заслуженим будівником.

Машиніст тепловоза виробничого підрозділу служби локомотивного господарства «Локомотивне депо Помічна» регіональної філії «Одеська залізниця» Сергій Усатюк отримав медаль «За працю і звитягу».

 

Джерело: «УЦ».

Компанія «Укрсільгоспмаш» під час Міжнародної агропромислової виставки AGROEXPO-2017, яка пройде з 20 по 23 вересня у м. Кропивницький (Кіровоград), презентує новинку цього року – зернозбиральний комбайн SKIF 280 Superior виробництва Херсонського машинобудівного заводу.

SKIF 280 Superior обладнаний потужним сучасним 6-ти циліндровий двигуном Sisu Power на 260 к.с., що зекономить споживання палива до 10%. Ширина захвату зернової жатки 6,3 м. Пальці на мотовилі виконані з пластик-нейлону, який при роботі не травмує зерно.

Новинка від Херсонського машинобудівного заводу обладнана також системою попереднього обмолоту TS (Twin Separation – подвійна сепарація), яка забезпечує якісний обмолот зерна і високу продуктивність.

Шукайте SKIF 280 Superior на стенді компанії «Укрсільгоспмаш» у секторі 4D.

Нагадаємо, що цього року AGROEXPO проходитиме на рекордній для України площі – 100 000 кв.м. Торік у виставці взяло участь 470 профільних компаній та 500 компаній-учасниць "Покровського ярмарку". За три дні виставку відвідало 20 700 осіб.

Сьогодні народному депутату України, Почесному президенту Асоціації "Украгромаш", Почесному президенту індустріальної групи УПЕК Анатолію Мусійовичу Гіршфельду виповнюється 60 років!

Асоціація "Украгромаш" щиро вітає ювіляра з Днем народження та бажає нових здобутків у повсякденній відповідальній діяльності на благо українського народу. Нехай організаторський талант та професіоналізм і надалі плідно допомагають у розбудові вітчизняного машинобудування.

Душевних сил, оптимізму, щастя, добра і благополуччя!

Комісія Міністерства економічного розвитку і торгівлі України ще 31 травня 2017 року ухвалила позитивне рішення щодо 40 сільгоспмашинобудівних підприємств та їх продукції, за придбання якої аграрії мають отримати компенсацію з бюджету, повідомляє Національний комітет з промислового розвитку.

Однак, Мінагрополітики, як розпорядник коштів, загальмував реалізацію ініціативи уряду. Більше про ситуацію йдеться у статті Интерфакс-Украина від 05.07.2017 р.

Довідково: 21 червня 2017 року відбулась нарада під головуванням Степана Кубіва за участю представників Міністерство аграрної політики та продовольства України і держбанків. Були надані роз'яснення щодо взаємодії учасників. Термін виконання протокольного рішення спливає 7 липня.

Асоціація підприємств-виробників техніки та обладнання для АПК «Украгромаш» на загальних зборах, які пройшли вчора, 21 червня, у Києві, обрала голову ради асоціації та почесного президента.

Члени «Украгромашу», серед яких керівники найбільших в Україні підприємств-виробників сільгосптехніки, одноголосно підтримали кандидатуру голови спостережних рад ПрАТ «Гідросила Груп» та ПрАТ «Ельворті Груп» Павла Штутмана на посаду голови ради об’єднання.

«Вдячний всім членам асоціації за надану мені довіру.До складу асоціації входить 43 підприємства сільгоспмашинобудування України, на яких працює 40 тисяч осіб,котрі своєю щоденною працею утримують і розвивають одну з найважливіших галузей промисловості. Я зроблю все можливе для розвитку сільгоспмашинобудування, для підвищення його конкурентоспроможності», - підкреслив Павло Штутман.

Крім того, рішенням загальних зборів було запроваджено нову керівну посаду почесного президента асоціації. Ним став виконавчий директор-заступник голови Національного комітетупромислового розвитку України Анатолій Гіршфельд.

Довідково. Асоціація підприємств-виробників техніки та обладнання для АПК «Украгромаш» створена у квітні 2010 року з метою захисту і представництва законних інтересів українських виробників сільгоспмашинобудування. До складу асоціації входять 43 підприємства України, серед яких ПАТ«Харківський тракторний завод», ДП«Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова», ТОВ «Херсонський машинобудівний завод», ПраТ «Ельворті», ТОВ «Велес-Агро», ПрАТ «Гідросила» та ін. «Украгромаш» також є одним із засновників Міжнародної агропромислової виставки «Agroexpo».

 

У Києві 17-19 жовтня 2017 р. пройде десята ювілейна Міжнародна виставка LABComplEX, в рамках якої буде представлений весь спектр обладнання та технологій для лабораторій, спеціалізованих меблів, витратних матеріалів, а також комплекс послуг зі створення, оснащенню, модернізації всіх типів лабораторій різних галузей промисловості.

Про це повідомили організатори виставки — Національна академія наук України та компанія LMT.

Як зазначається, експозиції будуть поділені в чотирьох тематичних напрямках: аналітичне обладнання, біотехнології, лабораторна медицина і лабораторні технології.

«Виставка — унікальний інтегрований проект, який об'єднує найбільшу спеціалізовану експозицію, що не має аналогів в Україні, і змістовну науково-практичну та ділову програми. Під час роботи виставки LABComplEX відбудуться конференції, семінари, круглі столи, присвячені фундаментальним і прикладним дослідженням, а також питанням розвитку галузі», — підкреслюють в LMT.

Науково-практичні програми виставки поділяться за напрямками: харчова промисловість та аграрний сектор, фармацевтична промисловість, лабораторна медицина, ветеринарна медицина, наука та освіта, стандартизація та метрологія, вода і водопідготовка і хімічна промисловість

Серед експонентів — вітчизняні та світові виробники, постачальники обладнання, матеріалів і технологічних рішень для лабораторій різного профілю.

Зокрема, в 2016 р. в виставці були представлені торгові марки: Thermo Fisher Scientific, Shimadzu, Retsch, Nabertherm GmbH, NETZSCH Geratebau Gmbh, Beckman Coulter, Agilent Technologies, METTLERTOLEDO, BINDER GmbH, EPPENDORF, Precisa, Leica Microsystems, Leica Biosystems, Waters, Merk Millipore, Perkin Elmer, Kern, Carl Zeiss, Roche Diagnostics, Abbott Molecular, Bio-Rad, Sysmex і багато інших.

Виставка призначена для керівників і фахівців підприємств різних галузей промисловості та науково-дослідних інститутів, лабораторій з контролю якості, виробничих, випробувальних, клініко-діагностичних та інших типів і видів лабораторій, контрольно-інспекційних органів. Як обіцяють організатори, завдяки її відвідуванню учасники отримають ефективний маркетинговий інструмент для розвитку бізнесу, підвищення впізнаваності бренду, виведення новинок на ринок, розширення бази ділових контактів.

Також організатори підкреслюють, що в рамках LABComplEX щорічно проходить авторитетний практичний захід — Українська лабораторна школа (актуальні майстер-класи на діючому обладнанні з можливістю його тестування, кваліфіковані поради експертів, нові методи і методики досліджень).

Вхід вільний за умови реєстрації на сайті Міжнародної виставки LABComplEX.

Виставка відбудеться за адресою: ВЦ «КиївЕкспоПлаза», Київ, вул. Салютна, 2-Б! Контакти організаторів: +380 (44) 206-10-19, 206-10-16, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

П'ятниця, 09 червня 2017 00:00

«Гідросила» взяла участь у СТТ 2017

З 30 травня по 3 червня група компаній «Гідросила» взяла участь у 18-й Міжнародній спеціалізованій виставці будівельного обладнання та технологій СТТ 2017.

СТТ - це п'ята за величиною виставка будівельної техніки та обладнання в світі, яка займає 65 000 м2 площі. Починаючи з 2016 року захід проводиться спільно з компанією «Мессе» (Мюнхен, Німеччина) - одним зі світових лідерів виставкової індустрії, і стає в один ряд з виставками bauma, bauma China, BAUMA CONEXPO INDIA і BAUMA CONEXPO AFRICA.

Крім основної продукції, на СТТ 2017 «Гідросила» представила гідрокомпоненти для спецтехніки на автошасі: аксіально-поршневі насоси з похилим блоком серії РBF20Т, насоси шестеренні серії «Т» типорозмірних груп 2.5, 3, 4, робочим об'ємом від 16 до 150 см³ / об ., гідророзподільники серії MRT і телескопічні гідроциліндри.

Підвищений інтерес у відвідувачів викликала система гідроприводу вентилятора радіатора охолодження. Компанія Гідросила представила компоненти для двох варіантів системи FAN DRIVE: з регульованим насосом і регульованим гідромотором. Це аксіально-поршневі насоси серії PVC, шестеренні насоси серії К, гідромотори шестеренні серії К з електропропорціональним клапаном обмеження тиску, електронний блок управління системою.

 

Джерело

 

За даними Державної служби статистики України, загальний обсяг капітальних інвестицій, освоєних в аграрному секторі економіки у січні–березні 2017 року, склав 10,9 млрд грн. Це на 4,0 млрд грн або 57,9% більше порівняно з аналогічним періодом попереднього року, повідомляє «Інститут аграрної економіки».

Тенденція значного зростання інвестицій в аграрний сектор економіки, що намітилася минулого року, зберіглася й у І кварталі 2017 року, зазначив завідувач відділу інвестицій Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Микола Кісіль.

За його словами, за цей період також зросла частка аграрного сектору в загальних обсягах інвестицій у економіку держави – з 13,5% до 16,8%.

Практично увесь приріст капітальних інвестицій в аграрний сектор економіки, поінформував Микола Кісіль, досягнуто за рахунок сільського господарства. У структурі загального приросту інвестицій у економіку воно займає 35%.

У виробництві харчових продуктів та тютюнових виробів капітальні інвестиції у фактичних цінах залишилися на рівні попереднього року.

На 1 гривню капітальних інвестицій у виробництво харчових продуктів і тютюнових виробів у січні-березні 2017 року припало 3,38 грн інвестицій у сільське господарство.

За прогнозами науковців Інституту аграрної економіки, якщо в 2017 році не виникне форс-мажорних обставин, взятий інвесторами у 2016 році і в січні-березні цього року темп дозволить збільшити загальний обсяг капітальних інвестицій на розвиток виробництва агропродукції з минулорічних 49,7  млрд грн до 75,0 і більше млрд грн.

Оскільки в Україні поки що не створено умов для широкомасштабного інвестиційного розвитку малих і середніх сільгосптоваровиробників, інвестиції в аграрний сектор економіки в 2017 році буде здійснювати великий агробізнес. Це відповідатиме умовам його ефективності та зміцненню позицій на світових ринках, але не сприятиме сталому розвитку сільської місцевості, підсумував Микола Кісіль.

Станом на 19 травня 2017 року посів ярих зернових та зернобобових культур проведено на площі 6,8 млн га або 94% до запланованих 7,2 млн га, повідомляє прес-служба Мінагрополітики

Ранні ярі зернові та зернобобові культур посіяні на площі 2,3 млн га або 98% до прогнозу (2,4 млн га), з них:

- ярої пшениці посіяно 172 тис. га або 97% до прогнозу (178 тис. га);

- ярого ячменю – 1,56 млн га або 95% до прогнозу (1,64 млн га);

- вівса – 197 тис. га або 95% до прогнозу (207 тис. га);

- гороху – 382 тис. га або 116% до прогнозу (330 тис. га).

Триває посів кукурудзи (посіяно 4,2 млн га або 94%). На раніше засіяних площах відмічається проростання зерна, утворення сходів та поява 3-5-го листків.

Соняшник посіяний на площі 5,1 млн га або 95%. На раніше засіяних площах відмічаються сходи та листоутворення.

Посів сої проведено на площі 1,7 млн га або 88%. На ранніх посівах відмічається утворення сходів.

У цукрових буряків (посіяно 309 тис. га або 106%) на ранніх посівах триває листоутворення, на пізніх посівах - відмічаються сходи.

Стан посівів зернових та технічних культур переважно добрий та задовільний.

 

Понеділок, 08 травня 2017 00:00

З Днем Перемоги!

10 января 2012 года заводская столовая завода «Эльворти» в Кировограде (сейчас Кропивницкий) была открыта до позднего вечера. В середине было людно — праздновали юбилей Павла Штутмана, владельца компании. Однако это не показная демократичность местного промышленника, а часть его бизнес-философии, основы которой он перенял из философии «бережливого производства» компании Toyota. Суть японской грамоты — в максимально эффективном использовании ресурсов предприятия. Именно поэтому свой день рождения владелец завода, выручка которого на то время достигла $37,8 млн, отпраздновал в корпоративном буфете. 

Такой рациональный подход позволил технологу сельскохозяйственного машиностроения разрушенного советского предприятия за 10 лет построить преуспевающую компанию. Сейчас сельхозтехника под брендом «Эльворти» (до 2016-го — «Червона зірка») продается не только в бывших советских республиках, но и в странах Евросоюза. «Мы сломали стереотип о том, что украинская сельхозтехника там неконкурентная», — говорит бизнесмен.

НАЗАД В БУДУЩЕЕ 

С Павлом Штутманом мы встретились в редкий свободный день между его встречами со своими менеджерами или чиновниками из Министерства аграрной политики и продовольствия. Чтобы показать свой завод, промышленник сам садится за руль служебного Infiniti QX70. «Вчера вернулся в четыре утра из министерства, водителя отпустил домой, я-то мог спать в дороге, а он все время был за рулем», — объясняет Штутман смену экипажа в служебном хетчбэке.

Собственник предприятия — лучший гид по нему. Современный кроссовер Штутмана скользит по территории завода, история которого началась больше века назад. Промзона предприятия делится на старую и новую части. Полукруглые окна и стены из светло-коричневого кирпича выдают самые старые цеха завода, которые в конце XIX века построили англичане — братья Роберт и Томас Эльворти. Сочетание белого и красного цветов — это маркер помещений, переделанных при советской власти. И, наконец, стеклопакеты и двери с магнитной системой доступа — так выглядят уже современные цеха завода.

 Впрочем, «старый цех» не означает нерабочий. Рациональность здесь возведена в ранг производственной логики. Те помещения, где сейчас нет производства, завод сдает в аренду своим коллегам поменьше. Совсем же ветхие цеха готовятся к сносу под постройку новых. 

Что подразумевается под «новыми цехами», становится понятно, как только мы подъезжаем к одному из них. Мобильные металлоискатели на входе, автоматические комплексы покраски, лазерные и плазменные установки по раскрою металла. Тут же — за тонкой стеной — шоу-рум, где можно посмотреть на продукцию завода в собранном виде. «Каждый год ко Дню машиностроителя мы проводим День открытых дверей, в этот раз к нам пришли 5 000 человек», — говорит бизнесмен. 

То, что пристроенный к цеху шоу-рум — это не случайность, становится понятно, когда Штутман показывает еще одно помещение, отделенное от цеха панорамными окнами. В следующем году сюда переедут белые воротнички из заводоуправления. Логика проста: так каждый из офисных сотрудников будет видеть, как именно компания зарабатывает деньги. 

Кроме укрепления командного духа, такие перестановки имеют свой вполне конкретный экономический эффект. Освобожденные от производственных офисов высотки компания уже сейчас сдает в аренду. Сейчас в бывшем заводоуправлении «Эльворти» открыт бизнес-центр «Елисаветград», где арендуют офисы около 60 компаний. «Рациональность — это тоже одна из составляющих философии «кайдзен» и «бережливого производства» – поясняет Штутман.

ПОЛЕЗНАЯ ФИЛОСОФИЯ 

«Кайдзен» и «бережливое производство» — не просто новомодные слова в лексиконе мажоритарного акционера двух крупнейших предприятий Центральной Украины. На книжной полке Штутмана стоят книги, которые до сих пор редко встретишь в кабинетах украинских промышленников: от монографий Ицхака Адизеса и Филипа Котлера до Тайити Оно. Последняя — настольная книга Штутмана. Тайити — один из руководителей компании Toyota, автор бизнес-системы канбан, из которой развилась философия кайдзен. 

Интерес к менеджменту по-японски кировоградскому машиностроителю привил его деловой партнер, владелец французской компании Poclain Hydraulics Лоран Батай. Француз подарил украинцу книгу про кайдзен. Этого хватило, чтобы в 2008 году Штутман оказался на одном из заводов Toyota в Японии. Эффективность производственного процесса и отработанные действия японцев произвели сильное впечатление на бизнесмена из Украины. 

По возвращении на родную землю Штутман начал настоящую революцию. Первым срочным вопросом стало сокращение затрат на электричество. Обычные лампы в цехах предприятия полностью заменили на светодиодные светильники. Так компания ежегодно экономит около 360 000 гривен. «Сейчас у нас действуют все принципы «бережливого производства», — говорит Штутман. 

В таком же стиле в компании решили вопрос с отоплением цехов. Выяснили, что тепло терялось на уровне, так называемых, «фонарей» на крыше. Было решено реконструировать крышу и опустить «фонари». Замену гигантских 12-метровых восьмитонных бетонных плит провели без остановки производства. Свет остался, но температурные потери снизились в разы. Сейчас даже зимой температура в цехах не падает ниже +16 °C, а за отопление компания не платит ни копейки. Это позволяет экономить около 1 млн гривен в год. «Вложения окупились за два года. В хороших условиях работник трудится лучше, болеет реже», — объясняет Штутман. 

В словах о сохранении здоровья, а значит и квалификации работников нет и тени благотворительности. Непрерывное обучение на производстве необходимо для освоения современной техники. В 2016 году «Эльворти» обзавелась тремя установками плазменной и одной установкой лазерной резки металлов. Стоит такое удовольствие немало — от 90 000 до 400 000 евро. Но технологии того стоили: точность, скорость и качество изготовления деталей выросли в разы. Однако, управлять технологичным оборудованием могут только специально обученные люди. «От образования этих специалистов зависит эффективность бизнеса и поэтому ежегодно каждый из инженеров должен не менее 80 часов в год отучиться в аудиториях компании», — говорит Штутман, у которого за плечами курсы МВА по маркетингу. 

ЧУВСТВО РИТМА 

Главное украшение рабочего кабинета Штутмана — изрисованный схемами флипчарт. Среди линий, которые тянутся от квадратов к квадратам, хорошо просматривается слово SWOT. Аббревиатура известного метода выявления слабых и сильных сторон в бизнесе, для топ-менеджмента «Эльворти» не просто термин из деловой литературы. «Именно так — в результате изучения рынка — принимаются решения в компании», — подчеркивает Сергей Калапа, генеральный директор «Эльворти».

Калапа имеет в виду стратегию компании во время экономического кризиса 2009 года. Когда щедрые кредиты закончились, аграрии стали считать каждую копейку, экономя, в том числе, и на закупке новой сельхозтехники. Необходимая техника зарубежных брендов стоила немало, а отечественные заводы ее не выпускали. Остальная же техника, которой был перенасыщен рынок, спросом не пользовалась. Продажи «Эльворти» снижались каждый месяц, а за год выручка компании упала почти втрое — до $13 млн.

 Однако даже с такими результатами в компании не стали переходить на режим тотальной экономии, а приняли диаметрально противоположное решение. В «Эльворти» начали разработку абсолютно новых для предприятия линеек зерновых, пропашных и почвообрабатывающих машин. Новая техника была дешевле, чем любые зарубежные аналоги с той же функциональностью. «Я даже проводил сравнение, когда техника «Эльворти» показывала такие же результаты, как и техника известных брендов, хотя стоит она в разы дешевле», — говорит Виталий Скрыпник, фермер из Кировоградской области.

В компании тщательно отслеживали новые тренды на аграрном рынке. Как только фермеры стали чаще использовать no-till — технику минимальной обработки земли — в Кировограде начали выпуск сеялок Vega 8 Profi. Особенностями сеялки стал двухдисковый сошник, возможность регулирования давления на почву до 280 кг и использования комкоотвода или прорезного диска. Последнее позволяло производить посев даже в почву, которая не подвергалась глубокой вспашке. 

Также в ассортименте компании появились посевные комплексы «Алькор». Эти агрегаты позволяли произвести несколько полевых операций за один раз, что существенно экономило бюджет фермера. Посевной комплекс культивирует почву, подрезает сорняки, вносит удобрения, высевает семена, вычесывает подрезанные сорняки и в конце прикатывает посевы. Кроме того, отсоединив высевной аппарат, «Алькор» можно было трансформировать в культиватор. Универсальность машины позволяет ей обрабатывать до 90 га в день, что для такой техники близко к отраслевым рекордам.

У «Алькор», считает председатель правления проектно-конструкторского института «Грунтопосевмаш» Виктор Медведь, есть все шансы стать бестселлером для засушливых зон и полей с большой контурностью. Такие поля есть в Одессе, Херсоне и Николаеве. За рубежом «Алькор» понравится аграриям из Казахстана. «То есть трактор нужно гонять не три-пять раз, а один. Это широкозахватные машины, с бункером на 9 т зерна, и у них очень высокая производительность. Это наш ответ американским технологиям», — отмечает Медведь. 

Заполнять пустующие ниши стало стратегией компании. Когда вырос спрос на опрыскиватели, в компании запустили производство собственных машин этого вида с захватом на 24 и 28 м. Опрыскиватели TETIS получили на борт итальянский компьютер BRAVO 180S, который контролирует норму расхода рабочей жидкости на единицу площади. Таким образом, жидкость тратится равномерно — независимо от скорости движения агрегата. 

Ставка на новые продукты сыграла в полной мере. В 2010 году оборот кировоградского предприятия вырос в два раза — до $26 млн. А еще через год в компании на 15% обогнали свою докризисную выручку в 2008-м и продали техники на $41, 5 млн. «Мы подбирали технологии и создавали свои машины как часть агротехнологий. В результате анализа рынка обнаружили свободную нишу дисковых борон. Так мы стали производителем и посевной, и почвообрабатывающей техники», — рассказывает Калапа. 

Следующим прорывом в очередную нишу стал запуск в 2015 году производства экскаватора-погрузчика ELEX 81А. За 2016-й в компании выпустили пять таких машин, в планах — довести до 200 единиц в год, увеличив долю рынка до 30%. По словам Калапы, машину ждут в гаражах коммунальных предприятий и на небольших строительных площадках. Новый экскаватор-погрузчик, уверен Калапа, позволит компании компенсировать спад спроса на сельхозтехнику зимой. «Строительно-дорожная и сельскохозяйственная отрасли колеблются в разных фазах. Запустив производство экскаватора-погрузчика, мы вышли на абсолютно новый рынок, который динамично развивается», — говорит гендиректор завода.

ВЫЙТИ ЗА РАМКИ 

Стратегическим планом для «Эльворти» всегда были продажи на внешних рынках. Рынок СНГ был освоен уже давно. В России интересы «Эльворти» представляет завод «Белинсксельмаш», входящий вместе с кировоградским заводом в холдинг «Эльворти Групп». С другими странами ближнего зарубежья торговые связи остались еще с советских времен. Ситуация с Евросоюзом была совершенно иной — там украинцев точно не ждали. 

Нашли своих покупателей в ЕС украинцы на международных выставках в 2011 году в Болгарии, Польше и Литве. Украинское качество было неплохим, цены — еще лучше. Через год в эти страны отправились первые партии сеялок и культиваторов. В конце 2012-го доля экспорта в ЕС достигала уже 3% от всей собранной в Кировограде сельхозтехники. 

Для того чтобы закрепиться в ЕС, свою технику в «Эльворти» максимально адаптировали под евростандарты. Украинцы учли, что в Европе нет таких огромных земельных фондов, как в Украине. Это означало, что продаваться там будет техника с небольшим захватом земли. Кроме того, надо было учесть, что для европейских фермеров технологии точного земледелия уже давно перестали быть чем-то особенным. Сейчас тотальная компьютеризация — это стандарт аграрной отрасли в ЕС. С тех пор универсальные пневматические сеялки точного высева «Веста» и «Вега» от «Эльворти» комплектуются электронными системами контроля Helios и Sputnik. Компьютер контролирует пролет семян в каждом сошнике, скорость движения сеялки по полю и передает всю информацию на монитор оператора. Так ведется учет засеянной площади, что помогает избежать перерасхода посевного материала. 

Тонкая настройка сработала. За пять лет доля продукции «Эльворти», которая продается в Евросоюзе, выросла до 9%. Главные государства-покупатели — Польша, Венгрия, Болгария и страны Балтии. Также, по словам Калапы, компания активно продвигает свою продукцию в Румынию, Чехию и Словакию. Прошлый год «Эльворти» закончила с оборотом в $34, 5 млн, что на 15% больше выручки за 2015-й. При этом 60% в продажах компании занимают экспортные поставки. По ту сторону границы у «Эльворти» сильнейшие конкуренты — транснациональные производители сельхозтехники. Конкурировать украинцы собираются при помощи соотношения цены и качества. «Наш экскаватор-погрузчик на 20% дешевле, чем его иностранный аналог. Мы предлагаем не переплачивать за бренд, а приобрести надежную машину, изготовленную в Украине», — объясняет Калапа.

ПОЛЕЗНЫЕ СВЯЗИ 

Частые визиты Штутмана в профильное министерство носят исключительно прикладной характер. В конец прошлого года кировоградский предприниматель вошел в состав Национального комитета по промышленному развитию. Комитет возглавил премьер-министр Украины Владимир Гройсман. 

Полезные связи позволили Штутману реализовать давнишний проект — агровыставку «АгроЭкспо». Первая выставка, соорганизатором которой стало Министерство аграрной политики и продовольствия, стартовала в Кировограде в 2013 году и сразу же стала крупнейшей в стране. В прошлом году на 90 000 кв. м выставочной площади показать свою продукцию смогли 480 профильных компаний и еще 500 компаний-участников «Покровской ярмарки», проходящей в рамках выставки. В итоге, за три дня выставку посетило более 20 000 гостей. «У нас земля стоит 

значительно дешевле, чем в столице, и поэтому благодаря либеральной ценовой политике выставки, ее участник может продемонстрировать максимальную номенклатуру своей техники. Кроме того, «фишка» нашей выставки — полевые демонстрации, здесь можно испытать технику непосредственно в работе», —  говорит Штутман. 

Тактика «товар лицом» работает. На прошлогодней выставке «Эльворти» удалось продать все свои выставочные экземпляры прямо со стенда. Подталкивают к сделкам «выставочные» цены. Если заключить сделку на «АгроЭкспо», то можно получить 5% скидки, если же купить выставочный экспонат прямо на стенде — скидка будет не менее 10%. 

Выставочный спрос лишний раз подтверждает популярность кировоградской сельхозтехники. За последние два года продажи зерновых сеялок бренда увеличились более чем на 90%, а доля рынка достигла почти 51%. Также «Эльворти» контролирует больше трети рынка пропашных сеялок, 22% рынка культиваторов, 37% дисковых борон. На руку «Эльворти» играет и девальвация национальной валюты. «Сейчас, в связи с ростом курса валют, агрохолдинги покупают отечественную технику, среди которой машины «Эльворти». Раньше они отдавали предпочтение импортной технике», — рассказывает Калапа».

 

 Джерело: журнал "Landlord" №3(17) від березня 2017 (мовою оригіналу).

Станом на 14 квітня усі регіони України завершили підживлення озимих культур. З початку весняних польових робіт було проведено підживлення озимих культур на зерно на площі 7,1 млн га та озимого ріпаку - 872 тис. га, повідомляє прес-служба Мінагрополітики

Завершується посів ранньої групи зернових: засіяно 2,2 млн га від запланованих 2,4 млн га. Зокрема:

- ярої пшениці посіяно 154 тис. га або 85% до прогнозу (180 тис. га);

- ярого ячменю – 1,5 млн га або 91% до прогнозу (1,6 млн га);

- вівса – 190 тис. га або 92% до прогнозу (207 тис. га);

- гороху – 369 тис. га або 112% до прогнозу (330 тис. га).

Також продовжується посів кукурудзи на зерно – 236 тис. га або 5% до прогнозу (4,5 млн га).

Крім того, цукрових буряків посіяно 251 тис. га або 86% до прогнозу (293 тис. га).

Соняшник посіяний на площі 1,0 млн га або 19% (5,4 млн га).

Розпочато посів сої, який проведено на площі 24 тис. га або 1% до прогнозу (1,9 млн га).

 

Бюджетна підтримка АПК на 2017 рік виросла у 15 разів і склала 5, 45 млрд грн. Таке досягнення озвучив Тарас Кутовий під час засідання Комітету ВРУ з питань економічної політики, повідомляє прес-служба Мінагрополітики

«Бюджетна підтримка галузі зросла у 15 разів, порівняно з минулим роком, і становить 5,45 млрд грн. Вперше за всю історію бюджетування на державну підтримку аграріїв прийнята норма в 1% ВВП сільськогосподарської продукції, яка буде діяти наступні 5 років», - наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий.

За словами Міністра, зараз казначейством йде опрацювання платіжок, згідно яких 100% сплаченого ПДВ аграрними виробниками вже за лютий буде державою компенсовано.

«Я думаю, що всі наступні місяці ця тенденція збережеться. Зазначу, що відшкодування за перший місяць на тваринництво складає всього 20%. Все інше – малі та середні господарства», - зауважив Міністр Кутовий.

Крім того, державою передбачена компенсація за придбання сільгосптехніки українського виробництва, що становить 20%. Така підтримка передбачає компенсацію від вартості техніки, яка має ступінь локалізації 35% у 2017 році, 45% - у 2018, 55% - у 2019 та 60% у 2020 році.

Також, програмами підтримки на 2017 рік передбачено здешевлення кредитів фермерам у розмірі 300 млн грн, підтримка хмелярства, садів та виноградників становить 75 млн грн, кредити аграріям у розмірі 65 млн грн та підтримку тваринництва передбачено 170 млн грн.

 

 

Як наблизити профтехосвіту до реального сектору економіки йшлося вчора, 4 квітня на Конференції «Професійна освіта та підготовка робітничих кадрів: сприяння соціально-економічному та регіональному розвитку України», що проходила у рамках проекту Європейського фонду освіти (ЄФО) «Децентралізація професійно-технічної освіти в Україні - поштовх до дій». Учасники з різних регіонів України обговорювали розвиток професійної освіти в Україні в контексті децентралізації, шляхи побудови ефективної системи та оптимізації мереж профтехосвіти, державно-приватне партнерство та ін.

 «Під час моїх зустрічей з бізнесом підприємці розказують про дефіцит кваліфікованих кадрів в усіх сферах. Тож перед нами важливе завдання - зробити так, щоб людина під час навчання отримала знання, навички і могла відразу працювати у реальному секторі», - сказав присутній на конференції Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він також підкреслив, що уряд вживає заходів для зміни системи освіти, що Кабінет Міністрів визначив це пріоритетом своєї діяльності.

У свою чергу,  голова наглядових рад «Ельворті ГРУП» і «Гідросила ГРУП», член президії Ради Федерації роботодавців України Павло Штутман назвав однією із переваг процесу децентралізації професійно-технічної освіти, на який взято курс,  - швидкість реагування.

«Чим коротше ланцюжок взаємодії між роботодавцем та закладом професійно-технічної освіти, тим краще. Ми купуємо на підприємства нове обладнання, модернізуємо їх, і нам необхідні компетентні кадри. І коли в рамках децентралізації частина повноважень з управління професійно-технічною освітою передається на рівень області - це виключно позитивна для нас можливість. Але за однієї умови: після передачі частини повноважень з управління професійно-технічною освітою органам місцевого самоврядування та органам державної влади на місцях, це управління повинно здійснюватися не гірше, ніж виконувалося централізовано», - зазначив Павло Штутман.

 

Компанія «Ельворті» проводить ряд заходів для популяризації професії машинобудівника. Для школярів 9-х класів з місцевих шкіл провели екскурсію по заводу. Основне завдання - зацікавити молодь.

На сьогоднішній день «Ельворті» - це найбільший український виробник техніки для сільського господарства, йдеться на сайті компанії.

За останній рік було виготовлено і реалізовано більше 5000 одиниць техніки. Про це та багато іншого розповідали школярам 9-х класів під час екскурсії по заводу.

Багато з юних відвідувачів заводу таке виробництво побачили вперше, тому цікаво було все: від самої назви професії - токар (або зварювальник), до тих самих деталей, які вони виготовляють. Тепер вони знають історію Ельворті, побачили виставковий комплекс з сучасною продукцією заводу. Процес порошкового фарбування деталей хлопцям пояснили буквально на пальцях, як власне, і лазерне розкроювання металу та інші процеси.

Техніка Ельворті визнана у багатьох країнах східної Європи, в основі цих успіхів - люди. Молодь тут чекають і завжди вітають. Десятки цехів, сотні установок спеціального обладнання, і безмежний потік інформації: юнаки та дівчата тепер знають які професії є на виробництві, якої зосередженості і знань вони потребують. Проект відвідування підприємства школярами навчальних закладів міста реалізовується щорічно.

В Україні вже давно стоїть питання про підготовку висококваліфікованих кадрів технічних та інженерних спеціальностей. Цю проблему може вирішити система дуальної освіти, забезпечуючи рішення відразу двох завдань: отримання профільних фахівців і працевлаштування молоді.

Компанія «Ельворті» стане учасником освітнього експерименту з дуальної підготовки інженерних кадрів. Про це говорили в Федерації роботодавців України під час круглого столу з приводу «Системи вищого дуального освіти в Німеччині, її досвід для України». Роботодавці спільно з Міносвіти працюватимуть над розвитком системи дуальної підготовки інженерних кадрів для реального сектора економіки.

Голова Наглядової ради компанії «Ельворті» та ініціатор проекту Павло Штутман розповів: «На своїх підприємствах ми гостро відчуваємо дефіцит кваліфікованих фахівців, і, зокрема, інженерних спеціальностей. Фактично, на сьогоднішній день на підприємствах, якими я керую, дефіцит таких кадрів становить 180 осіб. На жаль, традиційні варіанти підготовки інженерних кадрів, не вирішують завдань забезпечення кадрами високотехнологічного машинобудування. Тому ми апелювали до досвіду німецьких компаній, і вони порекомендували звернути увагу на дуальну систему підготовки кадрів в Німеччині. Переваги такої системи для нас вже очевидні. Тому спільно з Національним технічним університетом КПІ ім. Сікорського ми домовляємося про проведення на базі нашого підприємства експерименту з дуальної підготовки інженерних спеціальностей і просимо Міністерство освіти підтримати цю ініціативу».

 «Лозовські машини» представили енергоефективні агрегати на регіональній виставці «ВЕСНА-2017», яка пройшла 17 березня на базі філії «Агротехсервіс» АТ «Промарматура» (Дніпропетровська обл., смт. Партизанське).

Експозиція «Лозовських машин» була представлена  дискатором «Дукат-5» і зубною пружинною бороною «Ліра-15», йдейться на сайті "Кластер АГРОТЕХНІКА".

«Дані лінійки продукції є найбільш затребуваними серед аграріїв країни завдяки їх показникам енергоефективності, ресурсозбереження та відмінній якості обробки грунту, - зазначив менеджер зі збуту Сергій Шарбан

Співробітник компанії відзначив, що виставка зібрала керівників і фахівців фермерських господарств не тільки з Дніпропетровської, але і Полтавської, Запорізької та Харківської областей.

Також серед відвідувачів заходу - студенти і викладачі аграрних навчальних закладів області, зокрема, стенд «Лозовських машин» відвідали представники Дніпропетровського державного аграрного університету та Царичанського аграрного професійного ліцею.

«Представники аграрних закладів активно цікавляться діяльністю інноваційно-освітнього кластера« Агротехніка », запитують про можливості приєднання», - відзначив Сергій Шарбан.

 

На даний момент вивчення грунтообробної сільгосптехніки «Лозовських машин» і унікальних конструкторських рішень, реалізованих в техніці, включено в навчальну програму декількох найбільших аграрних університетів країни.

В Україні стратувало виробництво промислової збірки комбайнів Sampo Rosenlew.

Херсонський машинобудівний завод збирається виготовляти по 10 таких комбайнів на місяць, повідомляє "AgroPravda.com".

На ХМЗ стартувало виробництво новинки - комбайна, який отримав ім'я Skif 280 Superior - перелицьованої версії комбайна Sampo Rosenlew SR 3085 Superior.

Нова машина, як і «донор», оснащується 6-циліндровим двигуном AGCO Sisu Power 276 к.с. з технологією SCR, комфортабельною кабіною Premium Plus з кондиціонером, монітором втрат LH500Plus. 6 чотирьохкаскадних клавіш соломотряса мають площу 6,30 кв.м.

В наявності - 8-Бичевий барабан обмолоту діаметром 0,5 м і шириною 1,34 м, система попереднього обмолоту діаметром 0,4 м і шириною 1,34 м.

Комбайн обладнаний системою попереднього обмолоту TS (Twin Separation - подвійна сепарація), яка забезпечує якісний обмолот і високу продуктивність. Загальна площа сепарації решетного стану становить 4,50 кв.м.

Однак є і відмінності від «класичної» версії. Згідно з інформацією виробника, Skif 280 Superior оснащується зерновим бункером об'ємом 7600 л (в Sampo Rosenlew SR 3085 Superior в базовій комплектації бункер на 8100 л) жатка - з шириною захвату 6,3 м (в Sampo Rosenlew SR 3085 Superior в «стандарті» - 5 , 1 м).

«Щомісяця ми зможемо виробляти мінімум 10 комбайнів, в рік - 150. За 5 років ми вийдемо на виробництво мінімум 500 комбайнів на рік», - повідомив керівник заводу.

 

Компанія "Лозівські машини" у 2017 році планує збільшити продажі на 50% в порівнянні з 2016 роком, коли вони перевищили 250 млн грн.

Про це повідомив віце-президент з маркетингу УПЕК Роман Гіршфельд, пише "Агравері" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Так, у 2016 році група наростила продажі на 80% до попереднього року, пов'язуючи такий показник з успішною стратегією просування продукції "Лозовських машин".

"У кількісному вираженні ми завершили 2016 рік продажем 1 тис. сільгоспмашин. У поточному році плануємо збільшити цей показник вдвічі," ― сказав Гіршфельд.

Він зазначив, що в 2016 році кількість ключових дилерів бренду в Україні, країнах СНД і Європі збільшилася вдвічі - до 42 компаній.

"У минулому році ми почали поставки сільгоспмашин через дилерську мережу в Латвію, Естонію, Угорщину, Румунію, Узбекистан. Продовжуємо співпрацю з рядом інших країн Балтії та Європи ― Польщею, Литвою, Болгарією та ін. В поточному році плануємо розширити мережу як мінімум удвічі, і в кожній країні СНД і Східної Європи мати по одному-двом ключовим опорним дилерам," - повідомив топ-менеджер групи.

У числі заходів, які стимулюють продажі "Лозовських машин", Гіршфельд також відзначив участь в різних виставках, на яких, в тому числі, представляються новинки.

На думку Гіршфельда, зростанню продажів сільгоспмашин сприятиме і рішення уряду України компенсувати 15% вартості сільгосптехніки вітчизняного виробництва українським аграріям, на що у 2017 році виділено 550 млн грн, а на наступний рік заплановано 1 млрд грн.

Аграрії, починаючи з 2017 року, будуть отримувати через банки часткову компенсацію вартості сільськогосподарської техніки в розмірі 15% її вартості за умови, що рівень локалізації виробництва цієї техніки в Україні перевищує 35%, відповідні постанови затвердив Кабінет міністрів України, повідомляє Інтерфакс.

"Хочемо, щоб рівень локалізації українських підприємств-виробників сільгосптехніки техніки до 2020 року досяг 60%", - повідомив міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий.

Він уточнив, що прийняті рішення припускають підвищення рівня локалізації в 2018 році до 45%, в 2019 році - до 55% і в 2020 році - до 60%.

Міністр нагадав, що прийняті в кінці минулого року нормативні документи виділяють в поточному році на таку часткову компенсацію 0,1% вартості валової продукції сільського господарства, що складе близько 550 млн. грн.

За його словами, в наступному році ця сума збільшиться до 0,15% в 2018 році, або близько 900 млн грн, а в 2019 році досягне 0,2% і перевищить 1 млрд грн.

"Обсяг виробленої продукції (сільгоспмашинобудування) буде більше 4 млрд. грн", - спрогнозував Т.Кутовий.

Він додав, що зношеність техніки в агрогосподарствах в даний час складає близько 85%, і її динаміка перевищує динаміку поновлення.

Денис Ярославський на свої сторінці в соціальній мережі Facebook, повідомив що після тривалої зупинки заводу з конвеєра ХТЗ зійшов новий трактор моделі ХТЗ-17221.

«Сьогодні, після тривалого простою і пророкувань «доброзичливців» про крах заводу, з конвеєра ХТЗ зійшов новенький трактор! Так, що скоро до Харкова повернеться слава міста машинобудування », - зазначив він.

Нагадаємо, що Харківський тракторний завод відновив роботу 6 січня після багатомісячного простою. Як заявляв власник і президент групи компаній DCH Олександр Ярославський, завод планує випускати 150 одиниць техніки за місяць, а в цілому за рік очікується близько 2 тис. одиниць.

Обсяг реалізованої продукції компанії «Ельворті» минулого року склав 938,4 млн грн. Про це повідомив голова наглядової ради ПАТ «Ельворті» Павло Штутман, пише «Аgrotimes».

«Минулого року підприємство збільшило виробничі потужності та кадровий потенціал, а також розширило асортимент своєї продукції. Зокрема, в 2016 році компанія вивела на ринок нові зернові сівалки Astra-6 та Astra-4, обприскувач Tetis-1600 та іншу техніку», – зазначив Павло Штутман.

Він додав, що у 2017 році заплановано збільшити обсяг виробництва й обсяг реалізації продукції на 22% і модернізувати техніку.

За оцінками УКАБ, в 2016 році в Україні відбулося відновлення ринку с/г техніки на 70% до показників продажів 2013 року. Про це розповів Тарас Висоцький, генеральний директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», повідомляє Агроправда.

Тарас Висоцький зазначив, що у 2014 році відбулося падіння ринку техніки відносно 2013 року на 40%, в 2015 році - на 30% відносно 2014 року. Зате у 2016 році ми побачили швидке його відновлення на 70%.

Основною причиною такого зростання генеральний директор УКАБ вважає відкладений попит на сільськогосподарську техніку, який склався протягом 2014-2016 рр.

«2014-2016 роки були прибутковими для агровиробників через сприятливі природно-кліматичні умови і девальвацію гривні, яка зазвичай позитивно вплинула на доходи аграрних підприємств, навіть в доларовому еквіваленті. Відповідно, останні три роки попит на техніку повинен бути таким же як в 2012-2013 рр. Однак через макроекономічні чинники: конфлікту на Сході, невпевненості в майбутньому, створився відкладений попит. У 2016 році ситуація трохи заспокоїлася, і перш за все важливу роль тут зіграла стабілізація курсу гривні», - прокоментував Тарас Висоцький.

Генеральний директор УКАБ не очікує такої ж динаміки зростання цього ринку в 2017 році, прогнозуючи, що продажі можуть зрости на 15-20%.

Уряд надав Держпродспоживслужбі повноваження з реєстрації сільськогосподарської техніки і контролем за експлуатацією та технічним станом машин. Це закріплено постановою Кабінету міністрів №1051 від 28 грудня 2016 року, пише Agrotimes.

«Для забезпечення безперебійного процесу реєстрації сільськогосподарської техніки, зняття соціальної напруги на селі і враховуючи функціональну спрямованість міністерств, Уряд прийняв рішення покласти на Державну службу з питань безпечності харчових продуктів та захист споживачів повноваження з реалізації державної аграрної політики у зазначених сферах», – повідомляється на Урядовому порталі.

Державну інспекцію сільського господарства України ліквідовано, а її функції в частині здійснення реєстрації та обліку сільськогосподарських машин передбачалося передати Міністерству внутрішніх справ, функції із здійснення державного нагляду (контролю) в частині експлуатації машин сільськогосподарського призначення – Державній службі з безпеки на транспорті. 

Водночас у період завершення ліквідації Державної інспекції сільського господарства виникла проблема щодо реєстрації сільськогосподарських машин, підготовки механізаторських кадрів, видачі посвідчень тракториста-машиніста, йдеться у повідомленні.

«Повноваження по технагляду і реєстрації сільгосптехніки прийняли, я сподіваюсь, тимчасово, – написав на своїй Фейсбук-сторінці голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа. –  Як тільки МВС із урахуванням законодавчих змін буде готове реєструвати через сервісні центри, із задоволенням віддамо нашим колегам. ПродСпоживТехСлужба – це вже занадто. Поки що чекаємо на передачу ДП із реєстром – без цього реєстрація не запрацює».

Днями Уряд затвердив Положення про Національний комітет з промислового розвитку, який буде працювати при Кабінеті міністрів України. Очолив новостворений комітет Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. 

Документом, що опубліковано на сайті КМУ, також затверджено персональний склад Національного комітету з промислового розвитку. До нього увійшли представники бізнесу, органів виконавчої влади, народні депутати, науковці. Серед них і Голова ради Асоціації "Украгромаш" Павло Штутман.

Згідно з прийнятою постановою, Комітет є консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України, який надаватиме рекомендації з трансформації економіки України із сировинно-орієнтованої на високотехнологічну індустріальну модель.

 

Україна у 2017 році почне діалог з Євросоюзом для стимулювання української промисловості. Про це повідомила заступник міністра економічного розвитку-торговий представник України Наталія Микольська, передає Інтерфакс.

«У 2017-ому ми починаємо промисловий діалог з Європейською комісією, щоб стимулювати українську промисловість», - написала вона в своєму твіттер-акаунті за підсумками виступу в Німецько-української промислово-торговій палаті в Києві.

Наталія Микольська також висловила надію, що Європарламент схвалить надання Україні торгових преференцій, щоб стимулювати український експорт.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман прогнозує початок виробництва нової української моделі трактора в 2017 році, пише «Інтерфакс-Україна».

«Є хороша новина - сьогодні розробляється в Україні трактор. Я думаю, що в наступному році буде якісний конкурентний трактор, який можемо використовувати десятками тисяч одиниць в сільськогосподарській діяльності», - сказав Гройсман.

Він додав, що в багатьох областях є підприємства, які можуть виробляти сільськогосподарську техніку, однак вони не працюють.

За розрахунками вчених Інституту аграрної економіки, рентабельність сільськогосподарського виробництва в 2016 році очікується на рівні 41,8%. Про це повідомив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко, передає прес-служба інституту. За його словами, це на 3,8% нижче за показники 2015 року.

При цьому рівень рентабельності в рослинництві знизиться проти минулорічного результату на 1,7% - до 48,9%. За словами експерта, рентабельність виробництва тваринницької продукції знизиться в порівнянні з попереднім роком майже вдвічі і складе 11,3%.

«Зазначені показники сформувалися під впливом випереджаючого зростання цін на матеріально-технічні ресурси і послуги, що використовуються у тваринництві, в порівнянні з підвищенням цін на продукцію галузі», - підкреслив Лупенко.

Індустріальна група УПЕК оголосила про старт нового проекту зі створення «розумної» сільгосптехніки. Про це повідомило керівництво компанії в рамках науково-практичної конференції «Розумна агротехніка для точного землеробства», пише Agropravda.

Як зазначив головний конструктор Українського конструкторського бюро трансмісій і шасі Олексій Гриненко, дані машини будуть здатні істотно підвищити врожайність, зменшити енерговитрати трактора, витрату палива, а також негативні впливи рушіїв трактора і грунтообробної техніки на грунт.

ІГ УПЕК - одна з перших компаній, яка приступає до створення «розумної» техніки в сегменті посівної і грунтообробної техніки.

«Це новий світовий тренд високих технологій, до якого зараз підходять всі провідні компанії-виробники причіпний сільгосптехніки», - зазначає А. Гриненко.

Важливою особливістю проекту ІГ УПЕК по створенню розумної техніки є можливість враховувати національну специфіку - своєрідний клімат, бездоріжжя та інші умови.

В Україні станом на 8 листопада валовий збір зернових становить 57,23 млн тонн з площі 13 млн га (91% до прогнозу) при врожайності 44 ц/га. Урожай поступається показнику аналогічної дати роком раніше на 477 тис. тонн, пише Agravery, з посиланням на АПК-Інформ.

Зокрема, кукурудза зібрана з площі 2,997 млн га (71%), намолочено 18,2 млн тонн зернової при середній врожайності 60,7 ц/га.

Завершено збирання гречки на площі 149 тис. га (100%), зібрано 190 тис. тонн при врожайності 12,7 ц/га.

Просо зібрано на 103 тис. га (98%), намолочено 188 тис. тонн зернової при врожайності 18,3 ц/га.

Крім того, соняшник до звітної дати обмолочено на 5,7 млн га (97%), зібрано 12,75 млн тонн олійного насіння при врожайності 22,3 ц/га. Соя зібрана з 1,7 млн га (92%), при урожайності 22,6 ц/га зібрано 3,8 млн тонн олійної.

Цукрові буряки викопано на площі 238 тис. га (82%), накопано 11,36 тис. тонн при врожайності 476 ц/га.

Херсонський машзавод планує зайнятися збиранням комбайнів німецької фірми CLAAS, повідомляє Аgriacta.com, з посиланням на прес-службу підприємства.

Інженери компанії CLAAS спільно з інженерами і працівниками підприємства зібрали і представили комбайн Tucano. Згідно плану, до кінця року підприємство збере близько сотні таких комбайнів. Вартість одного комбайна становитиме близько 2 млн. грн. Для українських аграріїв буде надаватися розстрочка.

Найближчим часом підприємство планує налагодити і випуск окремого переліку комплектуючих для комбайнів.

Дане співробітництво є частиною Національного проекту «Зерно України», націленого на розвиток сільськогосподарського машинобудування і оновлення українського технічного парку сільгоспмашин і обладнання.

З січня по серпень 2016 року Україна експортувала аграрної продукції на суму 9,1 млрд $, що склало 40,1% всього національного експорту за цей період, повідомляється на сайті Мінагрополітики.

У структурі агарного експорту лідирують зернові культури (3,6 млрд $), готові харчові продукти (1,4 млрд $), насіння і плоди олійних рослин (0,7 млрд $) та залишки і відходи харчової промисловості (0,6 млрд $).

Натомість, за 8 місяців поточного року Україна імпортувала аграрної продукції на 2,5 млрд $, що склало 10,3% від всього імпорту до країни. Основою агарного імпорту стали готові харчові продукти (1,1 млрд $), продукти рослинного походження (0,9 млрд $) та риба i ракоподібні (0,2 млрд $).

У період з січня по серпень 2016 року зовнішньоторговельне сальдо аграрної продукції сягнуло +6,6 млрд $.

З 29 вересня до 1 жовтня на міжнародній виставці AGROEXPO 2016 у Кропивницькому продукція компанії «Ельворті» гідно представила українське сільськогосподарське машинобудування, а також показала новинку 2016 року зернову сівалку ASTRA 6.

IV Міжнародна агропромислова виставка AGROEXPO 2016 - найбільша виставка в Україні, яка дозволяє аграріям побачити повну номенклатуру сільгосптехніки від українських та іноземних брендів, де техніка не тільки демонструється, але і продається. Офіційне відкриття виставки пройшло за участю Міністра аграрної політики та продовольства Тараса Кутового, заступника міністра з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевої, президента Торгово-промислової палати України Геннадія Чижикова і губернатора Кіровоградської області Сергія Кузьменка.

У міжнародній виставці AGROEXPO 2016 брали участь лідери АПК-індустрії, серед яких компанія «Ельворті». У рамках виставки був представлений широкий вибір ґрунтообробної та посівної техніки. Цього року відвідувачі мали можливість відразу ознайомитися з історією заводу «Ельворті», і з сучасним сільгоспмашинобудуванням, а також насолодитися українським колоритом, адже вся експозиція була оформлена у народному стилі. У цьому році особливий акцент був зроблений на польових демонстраціях інноваційних технологій в АПК. Компанія традиційно взяла участь у демпоказах на спеціальному полігоні, загальною площею понад 6 га, надаючи можливість аграріям оцінити роботу техніки і зробити для себе кращий вибір. Новинка 2016 року -зернова сівалка ASTRA 6, призначена для посіву за мінімальною і традиційною технологією, 4-х рядна дискова борона ANTARES 6x4С, яка не має аналогів в Україні, посівний комплекс ALCOR 10 і обприскувач TETIS 24, були продемонстровані в роботі у полі.

Під час виставки з експозиції «Ельворті» аграрії мали можливість придбати техніку зі знижкою 5% або 10%. 17 одиниць представлених на майданчику «Ельворті» були продані за перший же день. За три дні компанія «Ельворті» збирала навколо себе фермерів, аграріїв і потенційних партнерів. Більше 2000 відвідувачів зафіксовано в експозиції, де були продемонстровані  як серійні машини, так і новинки:

- посівний комплекс ALCOR 7,5;

- пневматична однодискова сівалка по нульовій технології ORION 9,6;

- сівалки універсальні пневматичні VEGA 8 PROFI, VEGA 16 PROFI, VESTA 8 PROFI;

- сівалки зернотукові: новинка 2016 року ASTRA 6, а також ASTRA 5,4-06, ASTRA 4, ASTRA 3,6 A;

- фронтальний навантажувач FORTIS 1600;

- обприскувач TETIS 24;

- культиватори POLARIS 4, POLARIS 8,5;

- борони дискові 2-х рядні PALLADA 3200, PALLADA 4000, PALLADA 6000;

- борони дискові 4-х рядні ANTARES 4X4, ANTARES 6X4.

Ці машини поєднують у собі останні досягнення сучасного сільгоспмашинобудування і найбільш вдало відображають тенденції розвитку галузі  у цілому, також мають ряд переваг. Вони легкі в обслуговуванні, за своїми технічними, експлуатаційними характеристиками не поступаються закордонним аналогам і, найголовніше, конкурентоспроможні за ціною. Продукція «Ельворті» користується попитом на ринку, тому як багаторічний досвід роботи, досконале знання потреб українських господарств, використання передових технологій у виробництві та новітніх конструкторських розробок - все це є потужним базисом ефективної діяльності підприємства. Участь в AGROEXPO 2016 стало для «Ельворті» можливістю довести, що техніка від кіровоградського гіганта машинобудування користується попитом на сьогоднішній день, як у дрібних фермерських господарствах, так і у великих агрохолдингів.

У висновку можна сказати, виставка AGROEXPO рік від року набирає обертів, привертаючи увагу агробізнесу, органів державної влади, наукових кіл та потенційних інвесторів, а також стимулює розвиток сільськогосподарської галузі Кіровоградщини та інших регіонів. Участь у таких виставках - прекрасна можливість продемонструвати всім потенціал українського сільгоспмашинобудування.

Довідка.  У IV Міжнародній агропромисловій виставці AGROEXPO 2016 взяли участь 470 профільних компаній і 500 компаній-учасниць "Покровського ярмарку". Всього відвідувачів - 20 700 осіб. Загальна площа: 79000 м² відкритої і 9300 м² критої виставкової площі. Новинкою AGROEXPO у 2016 році стала виставка племінних тварин і птиці (загальною площею 2000 кв.м.). Загальна площа спеціального полігону для демпоказов становить - 60 000 м² (6 га).

Організатори виставки: Міністерство аграрної політики та продовольства України, Торгово-промислова палата України, Федерація роботодавців України, Національна академія аграрних наук України, Асоціація підприємств-виробників техніки та обладнання для АПК "Украгромаш", ВГО "Українська асоціація аграрних інженерів", Кіровоградська облдержадміністрація.

На IV Міжнародній агропромисловій виставці з польовою демонстрацією техніки AGROEXPO-2016, яка пройшла з 29 вересня по 1 жовтня у Кіровограді (Україна) продемонструвати свою максимальну номенклатуру змогли всі експоненти: цього року площа виставкового комплексу була розширена до рекордних для України розмірів та налічує 79 000 м² відкритої виставкої площі та 9 300 м² критої.

Офіційне відкриття виставки пройшло за участі Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Кутового, заступника міністра з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевої, президента Торгово-промислової палати України Генадія Чижикова та голови Кіровоградської облдержадміністрації Сергія Кузьменка.

У перший день на AGROEXPO відкрився Центрально-український інвестиційний форум.

В рамках форуму пройшла панельна дискусія на тему "Пріоритети розвитку національної економіки в умовах інтеграції у світовий економічний простір". На другий день виставки ділова програма була представлена конференціями Всеукраїнської Аграрної Ради, Асоціації виробників молока України та асоціації "Свинарі України", а також семінарами від провідних виробників комплектуючого обладнання для с/г машинобудування (Voestalpine (Австрія), SSAB (Швеція), FKL (Сербія), Гідросила (Україна), Метінвест (Україна) та ін.).

Новинкою AGROEXPO у 2016 році стала виставка племінних порід тварин та птиці. Два нових павільйони загальною площею 2000 кв. м, які повністю обладнані для утримання різних видів тварин та для їх повного життєзабезпечення (вода, вивіз відходів і т.д.). Були представлені: велика рогата худоба, коні, страуси, вівці, кози, кролі, кури, перепели та багато іншої живності. 

На AGROEXPO-2016 новинки сільгосптехніки світових та вітчизняних брендів можна було побачити безпосередньо в роботі в полі на спеціальному полігоні для демпоказів. Загальна площа полігону становить ‒ 60 000 м² (6 га). Кожного дня демонструвалося понад 30 одиниць техніки провідних українських та іноземних компаній. Цього року особливий акцент було зроблено на польовій демонстрації інноваційних технологій в АПК.

Техніку компанії JOHN DEERE (офіційний дилер ‒ компанія "Ландтех"), FENDT та Caterpillar (компанія "Цеппелін") кожен бажаючий міг випробувати в якості водія на спец. полігоні для тест-драйву.

Крім тест-драйву с/г техніки відвідувачам пропонувалось обкатати новинки українських автосалонів ‒ у рамках AGROEXPO проходила виставка автомобілей "AUTOLAND". Були представлені такі бренди, як Mercedes-Benz, Lexus, Peugeot, Opel, Toyota, Volkswagen, Mitsubishi та ін.

На AGROEXPO-2016 аграрії мали змогу купити сільгосптехніку всіх можливих видів дешевше. Діяли дві знижкові акції. За умовами першої, у разі підписання безпосередньо на виставці договорів на купівлю техніки аграрій отримував знижку від 5%. Друга передбачала дисконт від 10%, якщо техніка придбавалась прямо з виставки.

Традиційно на AGROEXPO-2016 працював Всеукраїнський освітній ярмарокк, де свої наукові потужності показали 25 ВНЗ з різних куточків України.

Окремим блоком в рамках виставки пройшов культурно-розважальний захід "Покровський ярмарок" з міні-експозиціями, конкурсами ("Гарбуз-велетень", свято вареників "Півмісяці у мисці", конкурс короваїв та ін.), частуваннями, виступами творчих колективів та товарами майстрів декоративно-ужиткового мистецтва з усіх куточків України.

Загалом у IV Міжнародній агропромисловій виставці з польовою демонстрацією техніки AGROEXPO-2016 взяли участь 470 профільних компаній та 500 компаній-учасниць "Покровського ярмарку". За три дні виставку відвідало 20 700 осіб (у минулому році ‒ 19 400).

Cтаном на 16 вересня аграрії намолотили 40 млн тонн зерна з площі 10,2 млн. uа, що становить 71% прогнозованих до збирання площ, пише Agropravda.com, з посиланням на прес-службу Мінагрополітики.

Кукурудза на зерно обмолочена на площі 283 тис. га (7%), намолочено 1,3 млн. тонн.

Гречка обмолочена на площі 117 тис. га (78%), намолочено 149 тис. тонн.

Просо зібрано з площі 92 тис. Га (89%), намолочено 168 тис. Тонн.

Продовжується збирання соняшнику, який при прогнозі 5,9 млн. га обмолочено на площі 2 млн га (34%), намолочено 4,2 млн. тонн.

Соя обмолочена на площі 493 тис. га (27%), намолочено 1 млн тонн.

Цукрові буряки викопано на площі 25 тис. га (8%), зібрано 1,1 млн. тонн.

У той же час продовжується сівба озимих зернових, яку проведено на площі 855 тис. га (12%). З них посіяно:

- озимої пшениці та тритикале - 818 тис. га (13%);

- жита - 23 тис. га (16%);

- озимого ячменю - 13 тис. га (1%).

Крім того, озимий ріпак при прогнозованій площі 724 тис. га посіяно на площі 641 тис. га або 89% (в 2014 - 523 тис. га).

"Лозівські Машини» і HARP візьмуть участь в міжнародній агропромисловій виставці AgroExpo 2016, яка пройде з 29 вересня по 1 жовтня 2016 року у Кіровограді, повідомляє Аgropravda.com.

Агродивізіон ІГ УПЕК у виставковій експозиції продемонструє широку лінійку сучасної енергоефективної сільгосптехніки.

"Лозовські Машина" представлять на AgroExpo-2016:

- Пневматичний посівний комплекс «Златник»;

- Дискові борони-лущильники «Дукат-5» і «Дукат-12»;

- Глибокорозрохлювач «Гульден»;

- Глибокорозрохлювач «Франк»;

- Культиватор передпосівної обробки «Червонець»;

- Стерньовий культиватор «Шилінг» - найбільш ефективний при мульчирующей системі обробки грунту; за один прохід також виконує кілька операцій;

- Причіп (трейлер) Harvester - спільна розробка ІГ УПЕК з однією з провідних компаній Великобританії з виготовлення трейлерів для потреб сучасного сільського господарства - Larrington Trailers.

Учасники та гості заходу також зможуть оцінити роботу техніки в польових умовах. Стерньовий культиватор «Шилінг» і дискова борона «Дукат-5» візьмуть участь в демонстраційному показі, представивши найсучасніші технічні рішення і новації в дії.

З 18 серпня в Україні набула чинності постанова НБУ від 11 серпня 2016 № 368, повідомляє Agriacta.com.

Згідно з постановою, резиденти можуть подавати в банки як оригінали, так і електронні копії документів.

Оригінали і копії можуть застосовуватися для:

- реєстрації договорів позики з нерезидентами;

- виконання платежів за такими договорами;

- виконання резидентами розрахунків з нерезидентами через кореспондентські рахунки і т. д.

Також були внесені зміни в положення, що стосуються питань оплати імпортних операцій вітчизняних компаній. Ці зміни дозволяють фінансувати операції за рахунок міжнародних фінансових організацій.

Очікується, що це буде сприяти спрощенню і пожвавленню зовнішньої торгівлі.

У І півріччі 2016 року українські аграрії збільшили закупівлю сільгосптехніки на 35% до 4,87 тис. од. в порівнянні з відповідним періодом 2015 року, повідомляє Agriacta.com з посиланням на прес-службу Міністерства аграрної політики і продовольства.

В даний час парк сільгосптехніки України налічує близько 309 тис. тракторів і понад 50 тис. зернозбиральних комбайнів.

За І півріччя 2016 року приватні фермери та підприємства купили 4,868 тис. од. техніки вартістю 4,5 млрд грн:

- 1,295 тис. тракторів (1,5 млрд грн),

- 317 зернозбиральних комбайнів (932 млн грн),

- 798 од. грунтообробної техніки (268 млн грн),

- 498 од. посівної техніки (486 млн грн),

- 1,960 тис. од. інший сільгосптехніки (1,3 млрд грн).

18-20 жовтня 2016 року у ВЦ «КиївЕкспоПлаза» відбудеться IX Міжнародна виставка LABComplEX – головна подія лабораторної індустрії України, у рамках якої представлений весь спектр обладнання, технологій, спеціалізованих меблів, витратних матеріалів, а також комплекс послуг по створенню, оснащенню, модернізації всіх типів і видів лабораторій різних галузей промисловості, науково-дослідної сфери та медицини.

Мета виставки – в умовах стрімких євроінтеграційних процесів сприяти підвищенню кваліфікації фахівців галузі, обміну досвідом з міжнародними колегами, побудові довгострокових ділових відносин і впровадженню інноваційних науково-технічних рішень у більшість галузей промисловості України.

Серед експонентів – вітчизняні та світові виробники, постачальники обладнання, матеріалів і технологічних рішень для лабораторій різного профілю. 

Відвідувачі виставки – керівники та фахівці контрольно-інспекційних органів, підприємств різних галузей і науково-дослідних інститутів, лабораторій з контролю якості, виробничих, випробувальних, клініко-діагностичних та інших типів і видів лабораторій.

Організатори виставки – Національна академія наук України та Компанія LMT.

Захід проходить за підтримки – профільних Комітетів Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Національної академії аграрних наук України, Національної академії медичних наук України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державної служби України з лікарських засобів, Державної екологічної інспекції України. 

Партнери та учасники (2008-2015 рр.): ALT Україна, Укроргсинтез, ШимЮкрейн, Intertech Corporation, LLG-Ukraine, Wenk LabTec Ukraine, Донау Лаб Україна, Макролаб ЛТД, LGS Standarts, Новації, LECO-Україна, СОК ТРЕЙД, АЛСІ-ХРОМ, АЛСІ ЛТД, Мелітек-Україна, TOKYO BOEKI TECHNOLOGY LTD, DiaVeritas, СТАСЕНКО і Партнери, LLC SARTORIUS ICR, Аналітек, IKA Werke, БАЛТІК БІО ТРЕЙД, БРУКЕР ОПТІКС УКРАЇНА, ЗАВЛАБ, Абботт Лабораторіз, Нікомед, Ріана Альянс, CCS Services, Спектран, ТЕХНОПРОЛАБ, Манкор, Термо Техно Україна, Склоприлад, ТЕРМОІНЖИНІРИНГ, Шелтек Україна, ЮНІЛАБ, Біола, Елватех, МіксЛаб, Агроприлад, Labor-Technik, ОПТЕК, BIO-RAD Laboratories, Roche Diagnostics, Вектор-Бест-Україна, Укр Діагностика, Інтеро, НВЛ Гранум, Укрбіо, Лаблайф, Рамінтек, МК КВЕРТІМЕД-Україна, НВФ Сіместа ВААЛ, Інтермедика, BCM Україна, Біо Тест Мед, ПФ Б.А.Т., ТЕСПРО, ОКБ Спектр, Лабікс, Лаб Партнер, Діамеб та багато інших.

Світові торгові марки, які представлені протягом восьми років: Thermo Fisher Scientific, Shimadzu, Kett, Retsch, IKA-Werke Gmbh & Co. KG, CEM, Nabertherm GmbH, NETZSCH-Geratebau GmbH, Agilent Technologies, Becton Dickinson Biosiences, METTLER TOLEDO, BINDER GmbH, EPPENDORF, Olympus, LECO, INSTRON-Division of ITW Limited, Precisa, Leica Microsystems, Leica Biosystems, Waters, Merk Millipore, PerkinElmer, TA Instruments, Kern, Carl Zeiss, Roche Diagnostics, Abbott Molecular, Bio-Rad, BioSystems S.A, Sysmex, Spectro Analytical Instruments GmbH, Acros organics, Nikon, BINDER GmbH, ESCO, BRUKER, JEOL, Rigaku, OXFORD Instruments Analytical, DENYO, Photron, Beckman Coulter та багато інших.

Для експонентів платформа LABComplEX – ефективний маркетинговий інструмент для розвитку бізнесу, підвищення впізнання бренду, виведення новинок на ринок, розширення бази ділових контактів.

Тематика виставки охоплює всі аспекти комплексного забезпечення лабораторій та лабораторного аналізу у різних галузях промисловості, наукових дослідженнях і медицині.

Для фахівців учасники виставки представлять новинки аналітичного обладнання, лабораторні контрольно-вимірювальні прилади, загальнолабораторне обладнання, комплексні рішення, необхідні для оснащення лабораторій будь-якого профілю, мобільні лабораторії, лабораторні меблі та посуд, інструменти та витратні матеріали, різні реагенти, індикатори, тест-системи та реактиви, засоби індивідуального захисту, спецодяг і багато іншого.

Виставка – унікальний інтегрований проект, який об'єднує найбільшу спеціалізовану виставку, яка не має аналогів в Україні, і змістовну науково-практичну та ділову програми. 

Під час роботи виставки LABComplEX відбудуться конференції, семінари, круглі столи, присвячені фундаментальним і прикладним дослідженням, а також питанням розвитку галузі. Організаторами заходів традиційно виступлять експерти державних науково-дослідних установ, вітчизняних і міжнародних асоціацій, закладів післядипломної освіти, вищих навчальних закладів, тренінгових компаній:

Науково-практичні програми:

 «Дні харчової промисловості та аграрного сектора»

 «Дні фармацевтичної промисловості»

 «Дні ветеринарної медицини»

 «Дні лабораторної медицини»

А також науково-практичні заходи для фахівців різних галузей промисловості, науково-дослідної сфери.

Серед топових подій виставки – Українська лабораторна школа, яка включає в себе актуальні майстер-класи на діючому обладнанні з можливістю персонального тестування, кваліфіковані поради експертів, нові методи і методики досліджень.

Вхід – вільний, за умови реєстрації на сайті Міжнародної виставки LABComplEX: www.labcomplex.com

Цифри і факти

Міжнародної виставки LABComplEX. Аналітика. Лабораторія. Біотехнології. HI-TECH. 

(2008-2015 гг.)

 

Понад 1600 компаній-учасниць з 20 країн

Понад 28 000 фахівців з України та зарубіжжя

Понад 130 науково-практичних заходів

Понад 600 спікерів – експертів галузі

Відкрийте для себе світ сучасних вітчизняних і зарубіжних досягнень лабораторної індустрії – відвідайте IX Міжнародну виставку LABComplEX

18-20 жовтня 2016 року у ВЦ «КиївЕкспоПлаза», Київ, вул. Салютна, 2-Б!

Детальна інформація:

Тел./Факс: +380 (44) 206-10-19, 206-10-16

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Київський районний суд Харкова почав розгляд клопотання ПАТ "Харківський тракторний завод ім. С. Орджонікідзе" про скасування арештів рахунків і активів підприємства, накладених в рамках кримінального провадження. У документі, зокрема, зазначається, що «застосовані арешти рахунків АТ "ХТЗ" нібито з метою збереження підприємства і його промислових потужностей, навпаки викликали повну зупинку діяльності підприємства, що абсолютно очевидно не сприяє його збереженню... діяльність заводу паралізована, за 4 місяці простою, з конвеєра заводу не зійшов жоден трактор... Все це унеможливлює своєчасність розрахунків АТ "ХТЗ" за своїми зобов'язаннями, в тому числі і тими, які стосуються виплати заробітної плати практично 3 тисячам співробітників заводу".

Суддя Київського районного суду м. Харкова зазначила в ході судового засідання, що за понад 4,5 місяців, які триває досудове розслідування, так і не було визначено начебто збитки, спричинені посадовими особами ХТЗ, так само як і не було визначено потерпілих в рамках кримінального провадження.

Олег Скупинський, громадський адвокат трудового колективу ХТЗ прокоментував позицію харківської Феміди так: "Як ми і припускали, до повного відновлення нормальної діяльності заводу потрібно подолати ще безліч юридичних перешкод. Але на даний момент, трудовий колектив діє як єдиний механізм, і ми не зупинимося ні перед якими перешкодами!".

Провідна українська компанія з виробництва техніки для внесення рідких мінеральних добрив та захисту рослин ПАТ "Богуславська сільгосптехніка" вперше представить на міжнародній агропромисловій виставці AGROEXPO-2016 свою новинку, повідомляється на сайті виставки.

"Цього року ми розробили та впровадили у серійне виробництво нову серію обприскувачів "Атлант" зі значною шириною захвату - 28, 32 та 36 м, та об’ємом головного бака - від 3000 до 4200 л. Ці машини було сконструйовано для інтенсивного використання у середніх та великих господарствах", - повідомили у компанії.

На виставці AGROEXPO-2016 в демпоказах візьме участь обприскувач "Атлант 4200-28" із штангою, яка в робочому положенні має 28 м, та баком для робочого розчину місткістю 4200 л.

Нагадаємо, що міжнародна агропромислова виставка AGROEXPO-2016 проходитиме з 29 вересня по 1 жовтня у Кіровограді.

Господарський суд Харківської області затвердив План досудової санації ПАТ "Харківський тракторний завод", повідомляється на сайті підприємства.

Перед слуханням справи члени трудового колективу ХТЗ вийшли на пікет під стіни Господарського суду Харківської області.

Біля суду зібралося близько 250 працівників заводу. Люди тримали національні прапори України, плакати з написами "Не дамо знищити ХТЗ", "Наші діти хотять їсти", "Допоможіть врятувати ХТЗ".

Пікетувальники виступили категорично проти того, щоб майно заводу було розпродано для погашення заборгованості перед кредиторами, і вимагали від суду затвердити прийнятий на підприємстві 9 червня План досудової санації.

За словами в.о. генерального директора Харківського тракторного заводу В'ячеслава Шевченка, ХТЗ як і раніше не працює, всі рахунки заблоковані, однак після останнього пікету управління СБУ в Харківській області, який пройшов 16 червня, перевірки підприємства силовиками припинилися. Шевченко повідомив, що, крім податків, завод заборгував близько 30 млн грн заробітної плати своїм працівникам.

"Я хочу, щоб колектив почав працювати, люди стали отримувати свою зарплату, люди почали працювати на своєму підприємстві, випускати продукцію, платити податки державі. Замовлення є. Але ми не можемо працювати через те, що всі рахунки заблоковані. Ми не можемо ні купувати продукцію, комплектуючі, які нам необхідні, ні розраховуватися з постачальниками", - сказав Шевченко.

Як повідомлялося, 9 червня збори кредиторів ХТЗ вирішили почати процедуру досудової санації.

За даними департаментів агропромислового розвитку облдержадміністрацій, за п'ять місяців 2016 року аграріями придбано 3422 одиниць техніки на суму близько 3,4 млрд. грн. Це на 37% більше, ніж за аналогічний період 2015 року.

У тому числі було придбано тракторів - 1016 одиниць (1,2 млрд. грн.), зернозбиральних комбайнів - 205 одиниць (590 млн грн.), грунтообробної техніки - 628 одиниць (197 млн ​​грн.), посівної техніки - 429 одиниць (420 млн грн.), іншої техніки та обладнання - 1144 одиниць (933 млн грн.).

У 2015 році за аналогічний період придбано понад 2500 одиниць на суму 1,8 млрд. прн., повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

На умовах фінансового лізингу через НАК «Украгролізинг» станом на 23 червня сільгоспвиробники придбали 98 одиниць техніки на суму 79,8 млн. грн. Технічний парк агропромислового комплексу зараз налічує 309 тис. тракторів і більше 50 тис. зернозбиральних комбайнів.

 

Джерело - Аgropravda

Українські податківці перевірять документи сільгоспвиробників в частині порушень режиму повернення податку на додану вартість. Таке рішення прийняли в Кабміні, повідомляє Latifundist.

Урядове розпорядження прокоментував міністр фінансів Олександр Данилюк.

«Це пов'язано з тим, що ми проаналізували динаміку змін повернення ПДВ в цій сфері і побачили певні аномалії», - зазначив він.

Данилюк підкреслив, що Міністерство фінансів України не підтримує створення тиску на бізнес, однак кількість виявлених порушень при поверненні ПДВ вельми значна.

Група компаній «Брацлав» готується до відкриття представництва в Ірані - переговори нині на завершальній стадії. Про це повідомляєтсья на сайті підприємства.

Крім того, компанія планує розпочати співпрацю з Іраком й іншими країнами Близького Сходу.

Нагадаємо, що ГК «Брацлав» спеціалізується на конструюванні сільськогосподарського обладнання, його виробництві, монтажу та сервісі на основі власних багаторічних наукових досліджень. Також компанія проектує тваринницькі комплекси, будує нові та реконструює наявні. Крім того, підприємство розв’язує низку проблем аграріїв в механізації садівництва та тваринництва. На сьогодні група компаній «Брацлав» складається з 16 підприємств, розташованих в 5 країнах світу, головне в Україні, співпрацює з понад 20 країнами світу. Це, зокрема, країни Європейського Союзу, Домініканська республіка, Куба та країни Африки.

Група підприємств «Гідросила» відсвяткувала 100-й та отримала свій бонусний 101-й верстат від провідного американського виробника металообробного обладнання з ЧПУ (числовим програмним управлінням) - компанії Haas Automation. Таким чином американська компанія відзначає важливі віхи співпраці з компаніями, що використовують верстати Haas на своєму виробництві. В Україні таку нагороду отримують вперше, і вдруге - у Європі.

"Ринкові умови господарювання вимагають від підприємств постійного росту конкурентоспроможності підприємства та його продукції. Вирішення цієї задачі напряму залежить від технічного оснащення підприємства. Перші два верстата виробництва компанії Haas "Гідросила" придбала у 2000 році, саме тоді ми розпочали повну технічну модернізацію підприємтсва. І вже більш ніж 15 років ми співпрацюємо з компанією Haas. Співпрацею задоволені", - зауважує генеральний директор ПрАТ «Гідросила ГРУП» Юрій Тітов.

Український виробник сільгосптехніки "Завод Кобзаренка" почав будівництво заводу в Польщі. Про це в інтерв'ю виданню Landlord розповів директор підприємства Анатолій Кобзаренко.

За його словами, основними перевагами будівництва підприємства в Європі є дешеві кредити під 6%, землю, яку там надають виробникам - з асфальтованими під'їздами, електрикою, газом і каналізацією. Більш того, варто врахувати повернення вартості обладнання і нерухомості в розмірі 1 млн євро.

Також він зазначив, що зараз компанія відправляє на експорт 50% виробленої техніки. У 2015-му продавали її в 15 країн СНД, ЄС і Африки. А в 2016 р планують розширити географію продажів до 20 країн і тільки на експорті завести в Україну 10 млн євро.

"Завод Кобзаренка" експортує бункери-накопичувачі, бочки, причепи та іншу техніку.

"ЄС я буду підкорювати нашими тюковозами. Зараз ми вже продаємо більше 100 тюковозів в рік. А за п'ять років я планую реалізовувати в Європі понад 1000 штук", - додав Анатолій Кобзаренко.

Джерело - ПроАгро

Про це заявив Голова Ради Асоціації "Украгромаш" Павло Штутман під час Всеукраїнського форуму бізнесу.

"У нас немає вільних економічних зон. У всіх країнах є. Це основа для того, щоб привести в країну інвестора. І не тільки як джерело сплати податків, а як джерело сучасних технологій, які потім поширюються на всі регіони і на всю країну. Цей інвестор є точкою росту," - сказав Павло Штутман.

ПАТ "Червона зірка" на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України відкрила "Лабораторію грунтообробних та посівних машин", повідомляється на офіційній сторінці компанії у Facebook.

Церемонію офіційного відкриття провів генеральний директор ПАТ "Червона зірка" Сергій Калапа і ректор університету Станіслав Ніколаєнко.

Лабораторія дозволить:

- за допомогою наочних матеріалів продемонструвати студентам конструкцію сучасних машин на прикладі продукції, що випускається ПАТ «Червона зірка»;

- спростити засвоєння конструкції машин, а також технології їх виготовлення і роботи;

Спільно з університетом компанія "Червона зірка" співпрацює, в напрямку підготовки висококваліфікованих фахівців, згідно сучасних потреб ринку праці в сферах проектування, виробництва і використання сучасних сільськогосподарських машин.

Про це в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна» розповів міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий, повідомляє "Агроправда".

«У мене недавно була зустріч з японським послом. Японія може нам дати умовно 300 тракторів в лізинг, ми б їх роздали фермерам, а на гроші, які вони будуть за лізинг платити, купувати нову техніку і далі її роздавати. Така програма діяла в Молдові. Я японську сторону буду просити надати нам аналогічні умови», - каже Тарас Кутовий.

Також він пообіцяв вести переговори з іншими партнерами.

«Хтось дає трактори, хтось - сівалки, хтось - обприскувачі. Для прикладу, в Польщі підтримка за такими програмами не видавалась тим, хто не об'єднувався в кооперативи. Якщо у вас група з семи фермерів - отримуй підтримку, якщо ти один хочеш її отримати - no chance», - зазначає міністр.

Українське законодавство щодо процедур оцінки відповідності сільськогосподарської техніки буде приведено до європейського.

Про це розповіла Владислава Рутицька, заступник міністра агрополітики з питань євроінтеграції - повідомили в прес-службі Мінагрополітики.

«На сьогоднішній день вже готова дорожня карта переходу на європейську модель оцінки відповідності сільськогосподарської техніки. Крім того, чітко прописаний план заходів на 2016 рік щодо впровадження технічного регламенту затвердження типу сільгосптракторів. Це ті основні документи, за якими ми будемо працювати найближчий рік», - зазначила Владислава Рутицька.

Зокрема, серед завдань заступник міністра назвала:

- чинний Технічний регламент гармонізувати до Regulation (EU) №167/2013 про затвердження типу і нагляду за ринком сільськогосподарських і лісогосподарських транспортних засобів;

- розробити гармонізовані з Regulation (EU): №№1322/2014, 2015/208, 2015/96, 2015/504, 2015/68 регламенти, які встановлюють окремі вимоги до сільськогосподарської техніки;

- привести у відповідність до законодавства ЄС інституційне забезпечення затвердження типу (статус і повноваження органів затвердження типу і технічних служб).

«В кінці 2015 року було прийнято рішення відмовитися починаючи з 2016 року і від обов'язкової сертифікації сільськогосподарської в тому числі імпортної, що дозволило для виробників і імпортерів зменшити додаткові витрати. Для завершення процесу повної гармонізації та взаємних результатів оцінки відповідності сільськогосподарських транспортних засобів необхідно об'єднати зусилля Мінагрополітики, виробників і постачальників і в стислі терміни вжити заходів щодо повної відповідності затвердження типу тракторів, причепів, причіпних машин нормам Європейського Союзу», - зазначила заступник міністра.

 

Джерело - Агроправда

"Південмаш" спільно з КБ «Південне» зайняв 2-е місце в рейтингу найбільш інноваційних компаній України.

У новий рейтинг увійшли такі підприємства як Фармак, Турбоатом, Укроборонпром і ін.

Для оцінки рівня інноваційності українських компаній Forbes використовував експертний метод аналізу. Рейтинг інноваційних компаній формувався на основі врахування думок компаній і науково-освітніх організацій, які володіють широкою експертизою в сфері інновацій та аналізу ринків.

 

Джерело - www.yuzhmash.com

Претензії СБУ щодо наміру власників Харківського тракторного заводу вивезти частину активів і готову продукцію до Росії є безпідставними.

На цьому наголосив власник 30% акцій підприємства Зиґфрід Вольф, йдеться в прес-релізі ХТЗ.

«Претензії: порушення положень зовнішньоторговельного законодавства, незаконний вивіз тракторів до Росії, незаконна передача устаткування й документації, ухиляння від сплати податків і, як наслідок, збиток, нанесений державним інтересам України, — усе це не має під собою ніяких підстав», — йдеться в повідомленні.

«Я не розумію мотивів, через які зараз здійснюються спроби дискредитації керівництва підприємства, ставиться під загрозу матеріальний добробут співробітників підприємства і членів їхніх родин, а Україна завдає шкоди своїй привабливості як об'єкта інвестицій для міжнародних інвесторів. У будь-якому разі антиросійські настрої в нинішніх складних політичних обставинах — поганий порадник», — зазначає Вольф.

«Харківський тракторний завод зробить усе можливе для того, щоб усунути будь-які непорозуміння та працювати із владою на конструктивній основі. Нам нема чого приховувати, але нам є що втрачати. ХТЗ експортував 60 000 одиниць сільськогосподарської спецтехніки на п'ять континентів і має дуже гарну репутацію в усьому світі. Її необхідно зберегти», — додає він.

Вольф нагадав, що в 2015 підприємство сплатило 100 млн грн податків, а «розслідування, проведені СБУ, до цього часу ніяких доказів карних злочинів не виявили».

Нагадаймо, суд Харкова за зверненням СБУ в квітні заблокував банківські рахунки й заморозив активи компанії. Всі протести керівництва ХТЗ були відхилені. Це призвело до зупинки виробництва, після чого на заводі почалися звільнення працівників.

27 квітня стало відомо, що Олександр Ярославський, президент і власник групи «DCH», за пропозицією австрійського бізнесмена Зігфрида Вольфа придбав контрольний пакет акцій підприємства.

Зиґфрід Вольф на сьогодні є головою ради директорів корпорації «Русские машины». З 2010 є власником 30% акцій ХТЗ.

 

Джерело - Agronews.ua

Станом на 27 квітня поточного року обсяги експорту зерна з України у 2015/16 МР склали 33,3 млн. тонн, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

З них пшениці – біля 14 млн. тонн, ячменю – 4,1 млн. тонн, кукурудзи – 15 млн. тонн.

Крім того, обсяги експорту борошна становлять біля 260 тис. тонн, що в перерахунку на зерно складає біля 350 тис. тонн пшениці.

Обсяги експорту зерна у квітні поточного року вже склали 2708 тис. тонн, що вже є найвищим показником для квітня за всю історію держави (2014/15 МР – 2624 тис. тонн).

 

Специалисты группы предприятий «Гидросила» приняли участие в крупнейшей мировой выставке строительной техники и технологий Bauma, проходившей в этом году с 11 по 17 апреля в Мюнхене (Германия).

«Гидросила» на своей экспозиции представила продукцию, зарекомендовавшую себя на мировом рынке  - шестеренные насосы и гидромоторы серии «К», аксиально-поршневые насосы  серии PVC для открытых гидросистем,  насосы и гидромоторы с наклонным блоком серии BF20, гидроцилиндры серий МС и MCP, гидрораспределители серии MRS.

На стенде Гидросилы можно было увидеть продукцию, которая применяется в гидросистемах автосамосвалов и различных спецмашин на  автошасси, это: аксиально-поршневые насосы  серии РBF20Т, шестеренные насосы серии «Т» в чугунном корпусе, гидрораспределители серии MRT и телескопические гидроцилиндры.

В ходе работы выставки специалисты компании провели переговоры с представителями предприятий-производителей строительно-дорожной техники, в том числе – из Голландии, Италии, Словакии, Великобритании, Южной Кореи, проявившими заинтересованность в продукции группы предприятий «Гидросила».

Выставка строительной техники и технологий Bauma является крупнейшим отраслевым форумом в мире. В этом году мероприятие собрало более 3,4 тыс. участников из 58 стран мира, и около 580 тыс. посетителей.

Источник - сайт Гидросилы

Между Национальным научным центром «Институт механизации и электрификации сельского хозяйства» и ПАО «АвтоКрАЗ» заключен договор о научно-техническом сотрудничестве в области машиностроения.

Цель сотрудничества – создание отечественной конкурентоспособной мобильной сельскохозяйственной техники на базе шасси отечественного автомобиля КрАЗ.

Предполагается, что новая техника будет выполнять различные технологические операции: внесение минеральных и органических удобрений, обработку почвы, посев, защиту растений путем внедрения современных технологий и пр.

«АвтоКрАЗ» не так давно начал выпускать технику для аграриев. В основном это были буряковозы и зерновозы на базе серийных капотников.

 

Источник - Аgropravda

 

Шановний Володимире Борисовичу!

Федерація роботодавців України, як найбільш впливове та представницьке об'єднання національного бізнесу, вітає Вас із призначенням на посаду Прем'єр-міністра України.

Український бізнес завжди готовий до відкритого діалогу. Ми переконані, що повне взаєморозуміння бізнесу, профспілок та влади дозволить згуртувати зусилля всього суспільства навколо єдиної мети – виведення економіки країни з кризи. Українські та іноземні інвестори чекають від нового Уряду дієвих та швидких кроків, спрямованих на відновлення національної економіки та створення нових робочих місць.

Змушені констатувати, що наразі бізнес та інвестори не розуміють соціально-економічної політики держави, плану виходу з економічної кризи. Через це українська економіка, фактично, зупинилася, продовжується стрімке скорочення робочих місць.

Саме тому українська бізнесова спільнота, об'єднавши свої зусилля з профспілками, провідними європейськими та українськими експертами і науковцями, розробила і представила в кінці 2015 року власний План модернізації України. Цей документ описує стратегію розвитку України на десятирічний строк. Його виконання дозволить залучити в економіку країни багатомільярдні інвестиції.

Серед основних векторів розвитку української економіки у Плані модернізації України виділені наступні:

- створення умов для розвитку внутрішнього виробництва, зокрема, розвитку переробної промисловості з високою доданою вартістю;

- створення умов для розвитку малого та середнього бізнесу і залучення інвестицій в Україну; - концентрація зусиль для просування вироблених в Україні товарів на зовнішніх ринках;

- активізація розвитку бізнесу за рахунок забезпечення захисту права приватної власності, зниження податкового навантаження і створення прогнозованої та послідовної реалізації державної політики у податковій сфері, стабілізації банківської системи, боротьби з корупцією, створення якісної системи державного управління.

Нагальним питанням є стабілізація економічної ситуації. Бізнес-спільнота підготувала конкретні пропозиції:

- 26 першочергових кроків з реформи фіскальної політики, гарантування права власності, безпеки ведення бізнесу та забезпечення економіки необхідними фінансовими ресурсами;

- чотири пакети законопроектів, спрямованих на стимулювання залучення інвестицій; підтримку експорту; проведення фіскальної реформи із подальшим запровадженням 5-річного мораторію на внесення змін до фіскального законодавства; реалізації програм секторального розвитку.

На сьогоднішній день, на виконання Плану модернізації України, у Верховній Раді вже зареєстрована низка законопроектів, частину з яких вже підтримали профільні парламентські комітети.

Переконані, що реалізація цих кроків дозволить створити умови для покращення бізнес-клімату, відновлення економічного зростання і покращення добробуту громадян на довгостроковій основі.

Бізнесова спільнота глибоко переконана, що План модернізації України, як важливий стратегічний для розвитку України документ, має бути покладений в основу Програми діяльності нового Уряду.

Федерація роботодавців України також наголошує на важливості відновлення реального діалогу між Урядом, українськими роботодавцями та профспілками. Необхідно також забезпечити безумовне проходження експертизи у національному бізнес-середовищі всіх проектів нормативно-правових актів, які зачіпають інтереси суб'єктів господарювання. Такою є світова практика.

Шановний Володимире Борисовичу, Федерація роботодавців України переконана, що об'єднання зусиль бізнесу, влади та профспілок дозволить якнайшвидше вивести економіку України з кризи, забезпечити економічне зростання, розвиток промисловості та якісно підвищити рівень життя громадян.

 

Джерело - ФРУ

У Кіровограді презентували ливарне підприємство «Металит», яке за рівнем технічного оснащення єдине в Україні.

На заході були присутні представники Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, голова Кіровоградської облдержадміністрації та керівники найбільших вітчизняних та європейських машинобудівних компаній.

«Металит» входить до складу холдингу ПрАТ «Ельворті Груп».

Як було повідомлено під час презентації, завод пропонує інноваційні та економічно вигідні рішення, що знижують собівартість лиття. Підприємства, які вже співпрацюють з «Металит», за рахунок лиття змогли підвищити якість своєї продукції, а компанія «Гідросила», наприклад, взагалі відмовилася від імпортного чавунного лиття з Туреччини.

Інвестиції у нове ливарне підприємство склали понад 120 мільйонів гривень, з них тільки обладнання коштувало 108 мільйонів.

 

Причина этого – устаревшие методы и технологии. Об этом в Нидерландах заявил министр аграрной политики и продовольствия Украины Алексей Павленко, передает Agropravda со ссылкой на пресс-службу Минагрополитики.

«Сегодня сельскохозяйственный сектор Украины работает лишь на 50% мощности из-за устаревших методов и технологий. На данном этапе инвестиции необходимы для повышения уровня конкуренции во всех отраслях сельского хозяйства. Для того, чтобы достичь своего сельскохозяйственного потенциала, Украина нуждается в инвестициях в инфраструктуру, производство продукции с высокой долей добавленной стоимости, точных технологий и оборудования. Это те направления, куда может вкладывать ресурсы нидерландский бизнес», – добавил Алексей Павленко.

Понеділок, 21 березня 2016 00:00

"Червона зирка" подвела итоги 2015 года

Сегодня руководство ПАО «Червона зирка» и представители местных СМИ обсудили множество  вопросов во время пресс-конференции, посвященной итогам работы завода в 2015 году. В ходе конференции журналисты смогли убедиться: прошлый год стал для компании насыщенным на инвестиции.

За 2015 год объем капитальных инвестиций составил 140,4 млн. грн., что на  98% больше, чем в 2014 году. За год было приобретено и введено в эксплуатацию много технологического, производственного оборудования –  более чем на 20,4 млн.грн. инвестиций, которые компания вложила в производство в 2015 году.

На 07 апреля 2016 года планируется запуск нового литейного производства. Инвестиции в данный проект составили более 120 млн. грн., в том числе 108 млн. грн. – оборудование.

ПАО «Червона зирка» в 2015 году расширила номенклатурный ряд своей техники, а именно начала серийное производство прицепного опрыскивателя Tetis 24 для защиты растений, фронтального погрузчика Fortis 1600.

А вот на счет того, как «Червона зирка» развивалась в 2015 году, то показатели компании выглядят более чем достойно. Объем реализации продукции вырос на 550 единиц, что на 13,2% больше чем в 2014 году. В денежном эквиваленте реализация по итогам 2015 составила 654,8 млн. гривен, что на 71% больше, чем в предыдущем году. Увеличился объем реализации 2015 года на рынках Европейского союза на 40%, а именно в таких странах ЕС: Болгария, Литва, Венгрия, Румыния, Польша, Чехия, Словакия и другие. В 2015 году было начато производство экскаватора-погрузчика ELEX 81А.

Компания перечислила 40,8 млн. гривен налогов и сборов в бюджеты всех уровней в 2015 году. А среднемесячная заработная плата на предприятии составила 4077 гривен, что на 21,3% больше показателя 2014 года.

Говорили на пресс-конференции и о стремлении «Червоной зирки» быть ближе к своему потребителю.  Важность прямого общения с потребителем остается приоритетом для компании.  В 2015 году «Червона зирка» показывала около 10 раз свою технику в демонстрационных показах в Киевской, Днепропетровской, Запорожской и Кировоградской областях. Также ПАО «Червона зирка» принимала участие в выставках в странах ЕС, где демонстрировала свою технику, которая отвечает стандартам Европейского Союза, а именно в Польше, Болгарии, Литве, Латвии.

В 2015 году была положительная динамика роста продаж запасных частей через интернет магазин, а в 2016 году планируется реализовывать также всю полнокомплектную технику «Червоной зирки». Компания планирует дальнейшее увеличение объемов производства продукции. На 2016 год запланировано вывод на рынок ЕС машин, разработанных специально под требования европейских аграриев, а также увеличение уровня реализации продукции на 25%.

Источник - chervonazirka.com

Как сообщает пресс-служба Минагрополитики, по состоянию на 11.03.2016 г. в 15 областях начат посев ранних яровых зерновых, который проведен на площади 217 тыс. га или 8% к прогнозу.

В том числе ярового ячменя посеяно 172 тыс. га (9%) , овса - 6 тыс. га (3%), пшеницы - 4 тыс. га (3%), гороха - 35 тыс. га (19%). Больше всего посеяно в Одесской области – 61 тыс. га (37% к прогнозу), Херсонской - 49,8 тыс. га (28%), Николаевской - 49,6 тыс. га (30%) и Запорожской - 23,4 тыс. га (11%).

Подкормка озимых культур на зерно проведена на площади 4,5 млн. га или 69% к прогнозу (в 2015 гг. – 4,2 млн. га), кроме того озимый рапс подпитываемый на 392 тыс. га или 67% (в 2015 гг. - 554 тыс. га). Завершена подкормка озимых зерновых в Хмельницкой области на площади 260,3 тыс. га или 100% к прогнозу. Наибольшие площади подкормлены в Одесской - 604,8 тыс. га (76% к прогнозу), Николаевской - 430,6 тыс. га (79%), Запорожской - 393,9 тыс. га (77%), Винницкой - 379,5 тыс. га (90%) и Днепропетровской - 299,7 тыс. га (78%) областях.

Напомним, озимые культуры на зерно под урожай 2016 посеяны на площади 7,1 млн. га или 89% к площадям посеянных под урожай 2015 году в том числе: пшеницы - 6,0 млн га или 88%, ячменя - 1,0 млн га или 92%, ржи - 145,3 тыс. га или 97%. Кроме того, озимый рапс на зерно посеян на площади 655,2 тыс. га или 73%.

Обследование посевов озимых зерновых культур по состоянию на 10.03.2016 г. показывает, что из посеянных 7,1 млн. га всходы получены на площади 6,6 млн. га (93%), из них в хорошем и удовлетворительном состоянии 4,6 млн. га (70 %), в слабом и сжиженном состоянии - 2 млн га (30%), погибло - 1,8 тыс. га.

Джерело - Agropravda.com

Международный валютный фонд ожидает полной отмены спецрежима по налогу на добавленную стоимость для аграриев к 2017 году, сообщил журналистам глава представительства МВФ в Украине Жером Ваше в ходе 12-й Международной конференции Dragon Capital.

Ранее, в начале февраля, МВФ в своем отчете рекомендовал украинским властям рассмотреть возможность упразднения спецрежима налогообложения для аграриев, увеличения ставок налога на добавленную стоимость и налога на прибыль для компенсации потерь, которые может понести бюджет в связи с понижением ставки единого социального взноса до 22% с 40%, не оговаривая конкретных сроков.

Как сообщалось, 24 декабря Верховная Рада Украины приняла изменения в Налоговый кодекс, представляющие компромисс между предложениями правительства и парламента в отношении налоговых изменений, необходимых для выполнения доходной части проекта государственного бюджета на 2016 год.

Принятый документ предполагает изменение подходов к налогообложению аграриев в части уплаты НДС. Распределение должно происходить в следующих пропорциях: для производителей зерновых и технических культур пропорция составит 15% на спецсчета (для последующего использования по усмотрению предприятия) и 85% в бюджет, для производителей животноводческой и молочной продукции – 80% на спецсчета и 20% в бюджет, для производителей другой продукции пропорция составит 50% на 50%.

Ранее Минфин предлагал установить следующую пропорцию для всех агропредприятий: 75% в бюджет и 25% на спецсчета предприятий. Согласно договоренности с МВФ правительство планирует отменить спецрежим НДС в 2017 году.

Источник: minprom.ua

Специалисты «Гидросилы» в рамках программы сотрудничества с ВУЗами встретились с преподавателями и студентами факультета механизации сельского хозяйства Винницкого национального аграрного университета, провели презентацию компании, рассказали об особенностях выпускаемой продукции, ее применении на с/х технике, ответили на вопросы. Коллеги обсудили тенденции в развитии гидравлики и состояние современного рынка гидрокомпонентов.

Программа взаимовыгодного сотрудничества с ВУЗами по инициативе «Гидросилы» работает уже около 10 лет. За это время 21 аграрный Университет Украины получил в свое распоряжение комплекты гидравлики для тракторов, комбайнов и других с/х машин.

Сотрудничество непосредственно с Винницким национальным аграрным университетом (ВНАУ) началось в 2013 году. Тогда компания передала для студентов ВНАУ в качестве учебных пособий комплект образцов выпускаемой продукции ТМ «Гидросила» – шестеренных насосов, аксиально-поршневых насосов и гидромоторов для закрытых и открытых гидросистем, гидрораспределителей и гидроцилиндров. В Университете, на Факультете механизации сельского хозяйства была оборудована лаборатория, где будущие инженеры уже в процессе обучения могут «потрогать руками» гидравлику, с которой впоследствии многим из них предстоит работать.

Источник - сайт "Гидросилы"

Середа, 24 лютого 2016 00:00

ХТЗ запрацює з березня

ПАТ "Харківський тракторний завод" (ХТЗ) з 1 березня відновить свою роботу. Про це повідомляє харківське видання "Status quo".

Згідно з повідомленням, в січні-лютому 2016 року на ХТЗ проводився ремонт печей хіміко-термічної обробки, на час якого працівників відправили у відпустку.

Як відзначили на ХТЗ, з 1 березня, з початком сезону закупівлі аграріями тракторів, завод відновить свою роботу. Підприємство буде працювати в повну силу - п'ять днів на тиждень.

12 лютого 2016 ПАТ "Червона зірка" приймала делегацію фермерів з міста Миколаєва.

Зустріч організував офіційний дилер ПАТ "Червона зірка" - компанія ТОВ "ТЕХНОТОРГ", яка визнана агробрендом року в номінації "Кращий дилер у сфері ресурсного забезпечення АПК" за версією асоціації "Український клуб аграрного бізнесу".

Провідне підприємство з виробництва сільськогосподарської техніки в Україні - ПАТ "Червона зірка" відвідали 22 фермера. Гостям була презентовано готова техніка в сучасному виставковому комплексі. Також представники компанії провели екскурсію по заводу, де показали цех просапних та зернових машин, сучасну інноваційну фарбувальну лінію і всі технологічні процеси виробництва техніки. Зустріч завершилася круглим столом, де обговорювали питання з приводу експлуатації машин і подальшої співпраці.

Джерело - www.chervonazirka.com

Кабінет Міністрів України прийняв постанову про створення Координаційної ради з питань відновлення роботи та розвитку зрошувальних систем. Очолив Координаційну раду Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко. Про це повідомляється на сайті Мінагрополітики.

Основними завданнями координаційної Ради буде забезпечення координації центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань агропромислового комплексу з питань підготовки пропозицій щодо відновлення роботи та розвитку зрошувальних систем із залученням представників Світового банку та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

В Міністерстві розраховують, що фінансування і відновлення зрошення розпочнеться у 2016-2017 році, а до 2020 року вдасться відновити поливи на площі 500-550 тис га. Це дозволить довести загальні площі зрошення (без Криму) до 1 млн г. Загалом планується залучити на цей проект 1,5-2 млрд доларів США інвестицій. Проект відновлення системи зрошення на Півдні охоплює 5 областей: Одеську, Миколаївську, Херсонську, Запорізьку та Дніпропетровську.

 

Британські інженери розробили протиугінну систему оповіщення для сільгосптехніки xProxy. Про це повідомляє Аgriacta.com.

Пристрій може підключатися до нормально замкнутим реле, кінцевим вимикачам, перемикачам, трубам іригаційних систем, сигналізації, і т.д. Іншими словами, до елементів машини, де між двома точками циркулює електрика.

У разі розмикання контактів xProxy включає систему оповіщення, яка може відправляти повідомлення за допомогою електронної пошти, SMS і голосових повідомлень.

У комплекті з новинкою йде додаток для мобільних телефонів, через яке можна керувати пристроєм, переглядати журнал подій, регулювати налаштування безпеки і отримувати сигнали в разі спроби викрадення техніки.

Кабінет міністрів України затвердив новий порядок електронного адміністрування податку на додану вартість (ПДВ).

Згідно з постановою уряду №1177 від 30 грудня 2015 року новий порядок електронного адміністрування ПДВ затверджений у зв'язку зі змінами до Податкового кодексу України, які набули чинності з 1 січня 2016 року.

У повідомленні Кабміну про затвердження нового порядку підкреслюється, що це дасть можливість реалізувати механізм часткової сплати ПДВ сільгосппідприємствами-суб'єктами спеціального режиму оподаткування в залежності від виду сільгосппродукції.

У новому порядку також врегульовано питання обліку в системі електронного адміністрування ПДВ особливостей для платників, які застосовують касовий метод податкового обліку.

Як повідомлялося раніше, Верховна Рада схвалила компромісне рішення про скасування спеціального режиму оподаткування ПДВ для аграріїв, надавши пільговий режим на період їх переходу на загальну систему оподаткування.

 

Agrotimes.net

 

Депутаты Верховной Рады Украины предлагают Кабинету министров компромисс в проекте налоговой реформы, касающийся специального режима налогообложения НДС для аграриев. 

Так, предлагается три варианта сохранения льготного механизма: производители зерновых и других технических культур будут оставлять на своих собственных счетах 15% налога, 85% – платить в бюджет; другие сельхозпроизводители за исключением производителей молока и КРС будут работать по пропорции 80/20 соответственно; производители КРС и молока – 50/50 соответственно.

«Сейчас экспортеры предлагают оставить частично возмещение НДС именно тем, у кого экспортная составляющая составляет более 40%. То есть первоочередность (для них, – прим. ред.)», – заявила в сессионном зале председатель налогового комитета парламента Нина Южанина.

АПКинформ

Харьковский тракторный завод начал выпуск новой серии тракторов для сельского хозяйства. 9 декабря 2015 года на Харьковском тракторном заводе состоялось торжественное вручение ключей от первого трактора с двигателем Volvo (Швеция).

Технический директор – Вадим Аносов передал первенца, с двигателем Volvo мощностью 240 л.с., в ООО «Агрофирма «Репина». Трактор  принимал лично директор хозяйства -   Горлачев Сергей Анатольевич. Он также получил ценный подарок из рук представителя шведского завода, поставившего двигатель харьковским тракторостроителям.

Новый трактор ХТЗ стал топовой моделью в продуктовой линейке предприятия. Среди тракторов ХТЗ, мощностью 240 л.с., трактор со «шведским сердцем» более производительный и экономичный, имеет современную кабину с центральной посадкой для удобства работы с современными симметричными сельскохозяйственными орудиями, а также имеет  в два раза больший ресурс двигателя по сравнению с другими моделями тракторов мощностью 240 л.с.

 

Джерело - сайт ХТЗ

У місті Маратон, штат Айова, США встановлено інноваційне обладнання ПО «ТЕХНА» «cage free organic» на 100 тис. голів. Роботи були проведені на замовлення компанії «Rembrandt Foods». ТЕХНА повністю спорудила і обладнала пташник системами вентиляції, освітлення, годування, управління і т.д. Устаткування успішно введено в експлуатацію. ТЕХНА гарантує повний гарантійний та післягарантійний технічний супровід та консультації щодо експлуатації обладнання.

На сьогодні це вже третя інсталяція на виробництві цієї американської компанії, і в цілому на обладнанні ТЕХНИ тепер утримується 170 тисяч курей.

Система утримання курей «cage free organic»відноситься до альтернативних методів птахівництва. Виготовлена у ній продукція повністю відповідає американським вимогам сертифікації м´яса птиці та яєць.

Система оснащена LED-освітленням, що скорочує витрати на електроенергію у 4-5 разів.

Джерело - сайт "ТЕХНА"

ПочатокПопередня123НаступнаКінець
Сторінка 1 із 3

Корисні посилання